poniedziałek, 12 lutego 2018 15:37

Rekordy prędkości w Zaruziu i odebrane prawa jazdy

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Nie tylko mężczyznom zdarza się znacznie przekroczyć dozwoloną prędkość. Niektóre kobiety również potrafią zachować się nieodpowiedzialnie na drodze. Tym razem to kobieta była szybsza, choć oboje stracili prawa jazdy za zbyt dużą szybkość w terenie zabudowanym.

brico lomza

Mieszkańcy Zaruzia koło Miastkowa wielokrotnie sygnalizowali w tym miejscu, że kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość, zgłaszając to na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W reakcji na te zgłoszenia, policjanci kontrolują tam teraz częściej jazdę kierowców.

Wczoraj ok. godziny 9:00 rano policjanci ruchu drogowego w Zaruziu w gminie Miastkowo, zatrzymali 33-letniego kierowcę bmw, który w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h, jechał z prędkością 128 km/h. Niespełna kwadrans później, w tym samym miejscu, została zatrzymana kierująca volvo. 41 – latka przekroczyła dozwoloną w tym miejscu prędkość aż o 94 km/h. Oboje zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 500 zł, a ich konta „wzbogaciły się" o 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali im także prawa jazdy.

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominają, że to właśnie nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

W górę