dom lomza
wtorek, 13 lutego 2018 10:01

Piorunek przewodniczącym sejmiku?

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Piorunek przewodniczącym sejmiku? fot. Archiwum MyLomza.pl
Jacek Piorunek, obecnie wiceprzewodniczący sejmiku województwa podlaskiego i szef struktur Platformy Obywatelskiej w powiecie łomżyńskim został rekomendowany przez radę regionu PO na stanowisko przewodniczącego sejmiku. Zmiana przewodniczącego to efekt rezygnacji z członkostwa w Platformie Jarosława Dworzańskiego.

W samorządzie województwa role są podzielone pomiędzy radnych Platformy Obywatelskiej i PSL. Na mocy umowy koalicyjnej pomiędzy tymi ugrupowaniami m.in. PSL obsadza stanowisko marszałka, a PO - przewodniczącego sejmiku. W związku z rezygnacją dotychczasowego przewodniczącego Jarosława Dworzańskiego z członkostwa w PO (czyt. Dworzański zarzuca PO brak demokracji i odchodzi z partii!) władze tej partii zdecydowały, że na jego miejsce rekomendują właśnie Piorunka, który w tej kadencji jest wiceprzewodniczącym.

Jacek Piorunek pełnił już różne funkcje w samorządzie województwa. Obecnie jest wiceprzewodniczącym, a był już także członkiem zarządu województwa. Od lat gra też "pierwsze skrzypce" w łomżyńskiej PO, gdzie już kolejną kadencję sprawuje funkcję przewodniczącego rady powiatu łomżyńskiego. W ostatnich wyborach samorządowych Piorunek startował do sejmiku (został radnym) oraz na prezydenta Łomży (odpadł w pierwszej turze).

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu