wtorek, 13 lutego 2018 10:37

Jechał za szybko i po alkoholu

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
65-letni mężczyzna kierował wczoraj swoim audi będąc pod wpływem alkoholu. Wpadł "w oko" drogówce dlatego, że jednocześnie jechał za szybko. Teraz ze swojego pośpiechu i jazdy pod wpływem będzie tłumaczył się przed sądem, a na razie stracił prawo jazdy, które zatrzymali funkcjonariusze.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, wczoraj tuż po godzinie 9.30, pełniąc służbę na drodze krajowej 64, w miejscowości Wizna zatrzymali audi. Kierujący samochodem 65–latek jadąc w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość o 20 km/h. Jak się okazało, to nie jedyne przewinienie mężczyzny. W trakcie badania na trzeźwość wyszło na jaw, że kierujący audi usiadł za kierownicą pomimo, iż wcześniej spożywał alkohol. Badanie wskazało u niego prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkańcowi podłomżyńskiej miejscowości zostało zatrzymane prawo jazdy. O dalszym jego losie zadecyduje sąd.

Policjanci w dalszym ciągu apelują o ostrożność i rozwagę na drodze.

- Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznego odstępu od pojazdu poprzedzającego oraz o dostosowaniu prędkości do warunków drogowych. Apelujemy też o reagowanie, gdy osoby przebywające w naszym otoczeniu zamierzają kierować będąc pod wpływem alkoholu. Pijani kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego - podkreśla Policja.

W górę