dom lomza
wtorek, 13 lutego 2018 13:31

Jedwabne z dotacją na przebudowę ulic

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Jedwabne z dotacją na przebudowę ulic fot. Google Street View
Ponad 244 tys. złotych dotacji otrzyma miasto Jedwabne na przebudowę Placu Jana Pawła II i Starego Rynku. Dotacja przyznana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 - 2020 w ramach LGD "Biebrzański Dar Natury" pokryje blisko 64% kosztów inwestycji.

brico lomza

Umowę z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie inwestycji pn. "Przebudowa ulic Plac Jana Pawła II i Stary Rynek w Jedwabnem" burmistrz Michał Chajewski i skarbnik Bożena Wądołowska podpisali w Urzędzie Marszałkowskim w poniedziałek 12 lutego 2018 roku. Inwestycja polegać będzie na przebudowie nawierzchni asfaltowej i chodników.

Całkowita wartość inwestycji ma wynieść 383 994,04 zł, przyznana kwota dotacji to 244 335,41 zł (63,63%), a wkład własny 139 658,63 zł (36,37%). Termin zakończenia realizacji inwestycji przewidziany jest na październik 2018 r.

12 komentarzy

 • Odpowiedz eltoro wtorek, 13 lutego 2018 14:43 Umieszczone przez: eltoro

  Przyznana dotacja dopiero co ,a gdzie projekt,zezwolenia,ogloszenie przetargu,wylonienie wykonawcy,wykonastwo. Atu już wiadomo ze będzie zrobione do października.Firmy maja teraz duuuzo roboty wiec albo termin będzie odlegly albo cena wysoka.

 • Odpowiedz JasonEvoks wtorek, 13 lutego 2018 14:48 Umieszczone przez: JasonEvoks

  qawdwefwefwefwef

 • Odpowiedz PGE wtorek, 13 lutego 2018 15:15 Umieszczone przez: PGE

  PGE zaplanowało w Jedwabnem wymianę lini napowietrznej na kabel w ziemi (Plac JPII, Stary Rynek, Przytulska). Czy pan burmistrz zrobi najpierw nowe chodniki czy PGE zdąży zakopać kabel, podłączyć domy w koło pl. JPII i Starego Rynku. Czy pan burmistrz przewidział środki na budowę oświetlenia ulicznego - jak PGE zdemontuje swoją linię napowietrzną wraz ze zsłupami. Czy ma już opracowaną dokumentację, uzyskał pozwolenia (w tym konserwatora zabytków)? Idą wybory trzeba przynajmniej coś rozgrzebać, żeby czymś się pochwalić przed wyborem po raz trzeci.

 • Odpowiedz PGE wtorek, 13 lutego 2018 15:22 Umieszczone przez: PGE

  To wszystko zrobi szybko Spółka Komunalna

 • Odpowiedz wiśta wio wtorek, 13 lutego 2018 18:50 Umieszczone przez: wiśta wio

  I nie wstyd wam brać kasę od znienawidzonej Unii ?

 • Odpowiedz Chodnik wtorek, 13 lutego 2018 19:49 Umieszczone przez: Chodnik

  Za to kwote to tylko na chodniki starczy jak Spolka Komunalna bedzie robic

 • Odpowiedz igo wtorek, 13 lutego 2018 20:44 Umieszczone przez: igo

  Chłopina tak się wystarał,LGD chyba na siłę mu to wcisnęło, bo przecież nie wypada przez cztery lata brać od gminy składki i nic nie dać w zamian członkowi, ups... członeczkowi (bo ileż to stworzenie warte) A suma powala, na Skłodowskiej kawałek chodnika za taką kasę zrobił, a tu lampy, asfalt, itd Ach przecież tam za woje to cztery razy droższe, a tu nie da się z takim rozmachem.

 • Odpowiedz jaruchaskucha wtorek, 13 lutego 2018 20:56 Umieszczone przez: jaruchaskucha

  Wreszcie zobaczy normalną cenę chodnika, asfaltu. Jak on to zniesie, że przez LGD tak tanio wychodzi. Powinien zgłosić donos że to jakiś przekręt, a może powinien zawiadomić UOKiK. Słuchajcie pomóżcie ?! Gdzie mógłby to zgłosić?! Albo niech weźmie prywatną kancelarię prawniczą z Gdańska, zleci za kilkanaście tysięcy taką opinię i ją sru do Prokuratury na umorzenie. A kaska i tak już poszła.

 • Odpowiedz Koko wtorek, 13 lutego 2018 22:21 Umieszczone przez: Koko

  Po co sie rozpisywac na darmo przy wyborach zrobic porządek i zaglosowac tak aby obecna kadencja byla ostatnią

 • Odpowiedz nick środa, 14 lutego 2018 08:44 Umieszczone przez: nick

  Jedwabieńskie oszołomy wam żeby i 1 mln zł dał to i tak wam będzie źle i będziecie na każdego burmistrza pomyje wylewać. Niestety komuchy mieszają w gminie do tej pory i blokują wszystkie inwestycję, wtajemniczeni wiedzą o co chodzi. Trzeba chodzić na sesję i zobaczyć jak zomowcy z jedwabnego głosują za drogami wszystko w temacie.

 • Odpowiedz eltorrros środa, 14 lutego 2018 13:02 Umieszczone przez: eltorrros

  Przyznana dotacja dopiero co ,a gdzie projekt,zezwolenia,ogloszenie przetargu,wylonienie wykonawcy,wykonastwo. Atu już wiadomo ze będzie zrobione do października.Firmy maja teraz duuuzo roboty wiec albo termin będzie odlegly albo cena wysoka.

 • Odpowiedz oszołom środa, 14 lutego 2018 14:40 Umieszczone przez: oszołom

  Dlaczego tych sesji nikt nie rejestruje i publikuje w sieci. A może jak @nick uczestniczy w tych sesjach to niech wrzuci transmisję na żywo na faceboka i oświeci tych wszystkich oszołomów jedwabieńskich. Brawo @nick!! a kultura tu podobno jest świadczy o tym dom kultury. Jednak w tym Jedwabnem są podziały a burmistrz nic z tym nie robi. Społeczeństwo skłócone - wtedy łatwiej "rządzić" ???!!!

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu