wtorek, 13 lutego 2018 15:03

Most przez Narew w Wiźnie zostanie przebudowany

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Most przez Narew w Wiźnie zostanie przebudowany fot. Google Street View
Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji 12 programów inwestycji i 3 aneksy dla zadań drogowych, których łączny koszt to ok. 136 mln zł. Inwestycje mają m. in. poprawić bezpieczeństwo ruchu na drogach krajowych. Na liście opublikowanej przez ministerstwo znalazła się przebudowa mostu na Narwi w okolicy Wizny.

brico lomza

Zadania będą realizowane w 7 województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, śląskim, małopolskim oraz lubelskim. W woj. podlaskim chodzi o rozbudowę mostu przez rzekę Narew w miejscowości Wizna na drodze krajowej nr 64 oraz rozbudowę mostu przez rzekę Marycha w miejscowości Pomorze na drodze krajowej nr 16.

Most przez Narew w ciągu drogi krajowej 64 powstał w 1962 roku. Od czasu wybudowania przechodził tylko drobne remonty. Jego stan techniczny jest tak zły, że praktycznie nadaje się do rozebrania i wybudowania od nowa. Zakres zadania zatwierdzonego przez ministra obejmuje rozbudowę mostu wraz z dojazdami, o łącznej długości 283 m. Jezdnia zostanie poszerzona do 8 metrów.

Zgodnie z planem przebudowa mostu ma zostać ukończona w 2019 roku, a koszt tej inwestycji przekroczy 12 mln złotych.

W górę