wigilia2018 dom lomza
środa, 14 lutego 2018 07:53

17 milionów dla przedsiębiorstw. Będą nowe miejsca pracy

Napisane przez  inf. prasowa
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
17 milionów dla przedsiębiorstw. Będą nowe miejsca pracy fot. Wrota Podlasia
We wtorek, 13 lutego, Zarząd Województwa przyznał blisko 17 mln złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 40 firmom, które prowadzą działalność w gminach, położonych na obszarach Natura 2000. Dzięki tym dotacjom powstanie 237 miejsc pracy w regionie.

brico lomza

Przedsiębiorstwa te wzięły udział w konkursie, ogłoszonym w zeszłym roku, z działania 1.5 (Wspieranie przedsiębiorczości i zatrudnienia w gminach, których rozwój uwarunkowany jest siecią Natura 2000). Warunkiem była realizacja projektów na terenie gmin województwa podlaskiego, w których udział powierzchni obszarów Natura 2000 jest wyższy od średniej unijnej (tj. 18,12 proc.)

Dofinansowanie firmy przeznaczą na inwestycje, m.in. na nowe maszyny, linie produkcyjne wraz z oprogramowaniem, wprowadzenie nowych produktów i usług. Są to przedsiębiorstwa zajmujące się m.in. produkcją wyrobów z drewna, obróbką metali, robotami budowlanymi, wydobywaniem kruszywa, prowadzące usługi związane z leśnictwem, działalnością gastronomiczną, zakwaterowaniem, rekreacją.

7 projektów pochodzi z powiatu augustowskiego, 4 – z suwalskiego, 3 – z monieckiego, 17 z białostockiego, 6 z hajnowskiego, po jednym z łomżyńskiego, sejneńskiego i sokólskiego.

Kolejny konkurs z tego działania zostanie przeprowadzony w marcu tego roku. Przedsiębiorstwa znów będą mogły uzyskać wsparcie m.in. na zwiększenie zdolności produkcyjnej, na rozszerzenie działalności czy zmianę procesu produkcji lub świadczenia usług. Budżet projektu może wynieść do 2 mln złotych, zaś głównym efektem ubiegających się o wsparcie projektów ma być tworzenie nowych miejsc pracy.

Wrota Podlasia

1110 komentarzy

  • Odpowiedz PanTadek środa, 14 lutego 2018 08:28 Umieszczone przez: PanTadek

    jak zwykle na chrzanowskiego nie ma co liczyć

  • Odpowiedz zle zachowanie prezia środa, 14 lutego 2018 08:41 Umieszczone przez: zle zachowanie prezia

    Pan Chrzanowski nie ma pomysłu juz na miasto. Pomyslcie na kogo innego głosowac.

  • Odpowiedz Marika802 środa, 14 lutego 2018 08:45 Umieszczone przez: Marika802

    łomża chce normalnosci i konkretnego prezydenta a nie chłopaka wysyłającego smsy do kolegów !

  • Odpowiedz Maciej Z. środa, 14 lutego 2018 08:57 Umieszczone przez: Maciej Z.

    Widzę że Kodowi hejterzy nie potrafią prostego tekstu przeczytać ze zrozumieniem. To nie gminy aplikowały o te środki a sami przedsiębiorcy. Skoro jesteście tacy mądrzy dlaczego nikt z was nie aplikował o te środki. Teraz przyznaliscie się do swojej niekompetencji i do tego że nie macie nic ciekawego do zaoferowania.

  • Odpowiedz aneczka 123 środa, 14 lutego 2018 08:58 Umieszczone przez: aneczka 123

    ale wy jestescie porabani!!!!!zero konkretow hejt najnizszych lotow dzieci z piaskownicy!!to przedsiebiorcy miga starac sie o dofinansowanie a nie miasto!!dobry artykul o mozliwosciach miasta a wy biedne dzieci bawicie sie w hejtowanie czlowieka,ktory duzo robi!!!tak dalej to beda kolejne donosy i brdzie przed policja opowiadac wasze bajki

  • Odpowiedz PanTadek środa, 14 lutego 2018 08:59 Umieszczone przez: PanTadek

    Po co się wysilać jak można sobie na Starym Rynku pod filarami postać.

  • Odpowiedz idzi środa, 14 lutego 2018 09:02 Umieszczone przez: idzi

    Znowu okazało się że mamy w Łomży garstkę malkontentów ( a może raczej jednego piszącego pod kilkoma nickami), którzy tylko potrafią narzekać. Te osoby wypowiadają się w tematach o których nie maja zielonego pojęcia. 
    Potrafią tylko pisać bzdury bez pokrycia. Żal mi takich ludzi, jak smutne i żałosne jest życie takiego człowieka ze musi swoja frustrację wyładowywać w internecie szkalując dobre imię innych ludzi.

  • Odpowiedz wyborca2018 środa, 14 lutego 2018 09:03 Umieszczone przez: wyborca2018

    Chrzanowski dba, ale tylko o siebie i o swoich kolegów.
    Pan Mariusz dba swój rzekomo "pozytywny" wizerunek w mediach i portalach społecznościowych, a już w sposób szczególny dba o swój lans w mediach. Dba również, aby ci, którzy konstruktywnie krytykują jego zachowania, zostali postawieni w stan oskarżenia.
    To wychodzi mu naprawdę świetnie, jak żadnemu innemu z prezydentów.

  • Odpowiedz praca sms środa, 14 lutego 2018 09:18 Umieszczone przez: praca sms

    Ale SMSem robote załatwiac ????? Co to ma być ?

  • Odpowiedz pliszkar środa, 14 lutego 2018 09:19 Umieszczone przez: pliszkar

    Wyborco2018 jakim człowiekiem trzeba być żeby pisać takie bzdury. Mógłbym tu podać bardzo wiele argumentów przemawiających za Chrzanowskim, ale ograniczę się do jednego najbardziej obrazującego jego prezydenturę.
    Obietnicę remontu hali targowej obiecywało już wielu poprzednich prezydentów oraz wielu prominentnych łomżyńskich polityków, ale to własnie dopiero Chrzanowski dzięki swoim staraniom, otrzymał środki na ten cel i już w tym roku ruszy remont tego budynku. I wreszcie jako mieszkaniec Łomży nie będę musiał się wstydzić za obraz centrum mojego miasta. To są konstruktywne argumenty a nie jakieś bezpodstawne bzdury wyssane z palca.

  • Odpowiedz ania89 środa, 14 lutego 2018 09:25 Umieszczone przez: ania89

    Mam propozycję skoro hejtujący tu jest pewny swoich poglądów mimo, iż prokuratura zbadała sprawę niech znajdzie trochę odwagi i napisze całym zdaniem że ma wiedzę że ktoś z ratusza czy innej podległej instytucji otrzymał własnie w taki sposób pracę.

  • Odpowiedz pisowcy33 środa, 14 lutego 2018 09:32 Umieszczone przez: pisowcy33

    PAN GONIEC OTRZYMAŁ ???????

  • Odpowiedz Grecky środa, 14 lutego 2018 09:40 Umieszczone przez: Grecky

    Każdy z nas po przeszło 3 latach prezydentury Chrzanowskiego może sam ocenić jego dokonania. Nie potrzebujemy do tego wpisów jednego anonimowego trola, który tak nienawidzi Chrzanowskiego że aż co minutę lub nawet częściej zamieszcza mało merytoryczne, negatywne wpisy pod jego adresem. Nie obchodzą mnie powody dla których ten człowiek to robi. Wydaje mi się że chodzi tu o chęć wskoczenia na fotel w którym zasiada obecnie Chrzanowski lub spowodowane to jest chęcią osobistej zemsty np. za zwolnienie z pracy. Nie wnikam w powody ale muszę powiedzieć że w rozmowach ze znajomymi poruszamy tematy polityki i w 85 procentach prezydent Chrzanowski ma bardzo pozytywne komentarze. Mogę powiedzieć że osobiście nie widzę w tej chwili lepszego kandydata na to stanowisko.

  • Odpowiedz garlic! środa, 14 lutego 2018 10:03 Umieszczone przez: garlic!

    po co wklejasz wszędzie ten sam komentarz ?

    Kolega jakiś czy co ?

    co to ma być ????


    SMSY rozliczone ? Oj skończy się Wam !

  • Odpowiedz PaulinaWolska środa, 14 lutego 2018 10:06 Umieszczone przez: PaulinaWolska

    Pan Chrzanowski nie sprawdził się. Co z budynkiem przy Wesołej? Niezła wtopa ... i Wy chcecie dyskutować merytorycznie ? Może nie Wy ...bo wychwala tutaj chyba jedna osoba - ciekawe kto ... ?

  • Odpowiedz PaulinaWolska środa, 14 lutego 2018 10:06 Umieszczone przez: PaulinaWolska

    Pan Chrzanowski nie sprawdził się. Co z budynkiem przy Wesołej? Niezła wtopa ... i Wy chcecie dyskutować merytorycznie ? Może nie Wy ...bo wychwala tutaj chyba jedna osoba - ciekawe kto ... ?

  • Odpowiedz michal m.m. środa, 14 lutego 2018 10:19 Umieszczone przez: michal m.m.

    paulinka sluchaj sesji garlic wyjasnil...jedna osoba hejtuje zal was..goniec dostal prace za 18500 dzis nie ma chetnych nosic listow....marna praca ..a prezydent ma prawo dac taka prace co mial casting robic na gonca he he masz moj glos Chrzanowski

  • Odpowiedz PaulinaWolska środa, 14 lutego 2018 10:33 Umieszczone przez: PaulinaWolska

    Jak już to Panu Paulino, niewychowany gówniarzu!

    słucham sesji i mam inne wnioski! Zatrudnianie kumpla w miejskiej instytucji jest nietyczne, nie uwazasz ? Nie bo celowo masz to pisać :D

  • Odpowiedz PaulinaWolska środa, 14 lutego 2018 10:33 Umieszczone przez: PaulinaWolska

    Jak już to Panu Paulino, niewychowany gówniarzu!

    słucham sesji i mam inne wnioski! Zatrudnianie kumpla w miejskiej instytucji jest nietyczne, nie uwazasz ? Nie bo celowo masz to pisać :D

  • Odpowiedz pliszkar środa, 14 lutego 2018 10:40 Umieszczone przez: pliszkar

    Paulinka bardzo proszę opowiedz merytorycznie jakie masz zarzuty względem budynku przy ul. Wesołej. Bo coś mi się wydaje że chyba nawet nie wiesz o czym piszesz. Zresztą nie pierwszy raz.

  • Odpowiedz pliszkar środa, 14 lutego 2018 10:43 Umieszczone przez: pliszkar

    Panu Paulino a czyżby to jakieś gender czy jak. A może kolejny przypadek syndromu Anny Grodzkiej (tej/tego od Ruchu Palikota)

  • Odpowiedz PaulinaWolska środa, 14 lutego 2018 10:46 Umieszczone przez: PaulinaWolska

    Pod koniec 2016 roku miasto szybko kupiło 91% udziałów (jest tam wspólnota mieszkaniowa) w prawie użytkowania wieczystego dawnego hotelu robotniczego przy ul. Wesołej. Zakupu za 1 mln 220 tys. zł dokonano uzasadniając pilną potrzebą zwiększenia zasobu komunalnego mieszkań w Łomży. Także cena miała być okazyjna – o ponad połowę niższa od „wartości rynkowej”. Po roku bycia posiadaczem obiektu zamiast o wyjątkowej okazji wysocy miejscy urzędnicy mówią o drogim błędzie. Wygospodarowanie w budynku pierwszych pięciu mieszkań komunalnych kosztowało co prawda tylko około 130 tysięcy złotych, ale okazuje się, że dostosowanie reszty budynku będzie droższe niż kosztowało zbudowanie zupełnie nowego i znacznie większego bloku przy ul. Kamiennej. Jakby tego było mało, miejska część rachunku za utrzymanie pustego hotelu przy Wesołej w 2017 roku miała wynieść około 175 tysięcy złotych. Przeliczając na jedno mieszkanie komunalne to aż 35 tysięcy złotych. Za tyle można było umieścić mieszkańców w prawdziwych hotelach.

  • Odpowiedz PaulinaWolska środa, 14 lutego 2018 10:47 Umieszczone przez: PaulinaWolska

    Pomysł na zakup przez miasto dawnego hotelu robotniczego przy ul. Wesołej w Łomży został objawiony 21 listopada 2016 roku. Na oficjalnej stronie internetowej ratusza pojawiała się wieść, że „Prezydent proponuje zmiany w tegorocznym budżecie miasta”. Czytamy w niej, iż Mariusz Chrzanowski zaproponował przeznaczenie kwoty 1.220.000 zł na zakup nieruchomości położonej przy ul. Wesołej wraz z budynkiem hotelu o pow. 3.218,78 m2, w tym pow. mieszkalnej 2.158,64 m2. - Zgodnie z operatem szacunkowym wartość rynkowa prawa użytkowania wieczystego planowanego do zakupu udziału w zabudowanej nieruchomości wynosi prawie 3 mln zł. Po przeprowadzonych negocjacjach użytkownik wieczysty gruntu i właściciel budynku zgodził się zbyć nieruchomość za cenę 1.220.000 zł – chwalił się prezydent Chrzanowski.
    Kilka dni później radni dokonali wnioskowanej zmiany w budżecie, a 15. grudnia 2016 roku prezydent Mariusz Chrzanowski podpisał zarządzenie w sprawie jej nabycia. Miasto za 1,22 mln zł kupowało 908 z 1000 udziałów w prawie użytkowania wieczystego zabudowanej nieruchomości.
    Już wówczas pojawiały się pierwsze informacje, że nie była to dobra inwestycja. Ofertę odkupienia tego samego hotelu przy Wesołej od białostockiej spółki, miały otrzymać także poprzednie władze miasta, ale po dokonanej na miejscu inspekcji oceniły, że to się nie opłaca. Instalacje w budynku już wówczas nie były w zadowalającym stanie, a jednym z kluczowych powodów rezygnacji miał być fakt, że cały hotel ogrzewany jest kotłownią gazową, a w pobliżu nie ma miejskiej sieci ciepłowniczej.



    DLATEGO NIE DLA PANA CHRZANOWSKIEGO !

  • Odpowiedz PaulinaWolska środa, 14 lutego 2018 10:47 Umieszczone przez: PaulinaWolska

    W sumie wychodzi więc, że zakup i przebudowa dawanego hotelu robotniczego na mieszkania komunalne to wydatek rzędu co najmniej 8 mln zł. Za budowę nowego bloku przy ul. Kamiennej miasto zapłaciło ok. 6 mln zł. Oddany do użytku w 2017 roku bloku ma 56 mieszkań, a więc o 1/3 więcej niż ma być w budynku na Wesołej. Blok przy Kamiennej powstał jako budynek z mieszkaniami socjalnymi, czyli dla najbiedniejszych, co umożliwiało pozyskanie ok. 2 mln zł wsparcia z Bank Gospodarstwa Krajowego.
    Łukasz Czech z ratusza informując o otrzymaniu dokumentacji na jak się okazało bardzo kosztowną przebudowę budynku przy ul. Wesołej podaje, że „władze miasta rozpoczynają starania o pozyskanie funduszy zewnętrznych do współfinansowania przedsięwzięcia”.
    Warto dodać, że to kolejny miejski budynek „mieszkalny” w Łomży do pilnego remontu. Władze miasta od lat zapewniają, że starają się o pozyskanie środków choćby na remont stuletnich kamienic u zbiegu Wojska Polskiego i Polowej. Póki co nic z tych starań nie wychodzi, a ludzie żyją tam w coraz gorszych warunkach.


    NIE DLA PANA MARIUSZA !

  • Odpowiedz mendelTychu środa, 14 lutego 2018 10:49 Umieszczone przez: mendelTychu

    wtopa rządzącego straszna i wszystko w temacie

  • Odpowiedz JózefdX środa, 14 lutego 2018 11:05 Umieszczone przez: JózefdX

    Zgadzam się w stu procentach. Blok został kupiony ale nawet Pan MArisuz tego nie skomentuje - tylko chwali się rzekomymi sukcesami robiąc sobie smieszne fotki.

    Częsciej pozuje do fotek niż modelki hahaha

  • Odpowiedz niksa środa, 14 lutego 2018 11:14 Umieszczone przez: niksa

    paulinko posluchaj uwaznie i nie wierz we wszystko co piszą antyprezydenckie media!!!!garlic dobrze wytlumaczyl miasto kupilo za ponad milon a poprzednie wladze mieli oferte 3 razy wieksza...wszystko nie napisza sluchaj dziewczynko sesji i co mowi Garlicki a nie media,ktore szukaja taniej sensacjim

  • Odpowiedz pliszkar środa, 14 lutego 2018 11:16 Umieszczone przez: pliszkar

    Drogi hejterze udowodniłeś dzisiaj że potrafisz zmieniać nicki oraz potrafisz kopiować tekst z jednego z portali. Też widziałem ten tekst tylko jakimś trafem rzeczony portal zdjął go po kilku godzinach. Czyżby informacje w nim zawarte były nieprawdziwe i nierzetelne?

  • Odpowiedz Chrzanowski to najgroszy prezydent jakiego pamiętam środa, 14 lutego 2018 11:20 Umieszczone przez: Chrzanowski to najgroszy prezydent jakiego pamiętam

    Gubisz się w wyliczeniach, co z tego, że miał większą ofertę ?

    Liczy się chyba fakt, że dalej jest to jednak drożej niż wybudowanie nowego budynku ?


    No Ty masz jakies pojecie czy jednak nei ma sensu z tobą dyskutowac ?


    chrzanowski się nie sprawdził i taka prawda

  • Odpowiedz pliszkar środa, 14 lutego 2018 11:34 Umieszczone przez: pliszkar

    Zastanawiam się czy wyliczenia jednego z portali były rzetelne skoro cały artykuł z tą sprawą został przez ten portal zdjęty, usunięty po kilku godzinach. To sugeruje że chyba był nierzetelnie przygotowany.

  • Odpowiedz WolskiWXZ środa, 14 lutego 2018 11:54 Umieszczone przez: WolskiWXZ

    jak usunięty jak mozna wejsc go zobaczyć ? idiotów z ludzi robisz ? OŚWIADCZAM, ZE ARTYKUŁ DALEJ JEST ! A BRONIĄCY NAJGORSZEGO MOIM ZDANIEM PREZYDENTA MIASTA SZERZĄ DEZINFORMACJE ! OSTATNIA KADENCJA WYSYŁAJĄCEGO SMSY

  • Odpowiedz ring wolny środa, 14 lutego 2018 12:03 Umieszczone przez: ring wolny

    Ostatnia kadencja pana mariusza

  • Odpowiedz Piki8 środa, 14 lutego 2018 12:09 Umieszczone przez: Piki8

    nigdy więcej nei zagłosuje na chrzanowskiego

  • Odpowiedz lusia środa, 14 lutego 2018 12:20 Umieszczone przez: lusia

    ja też NIE zagłosuję !~!

  • Odpowiedz tgvb środa, 14 lutego 2018 13:03 Umieszczone przez: tgvb

    zaglosuje jak wiekszosc

  • Odpowiedz zygmunt z bema środa, 14 lutego 2018 13:04 Umieszczone przez: zygmunt z bema

    Tak popieram Chrzanowskiego

  • Odpowiedz Lolek środa, 14 lutego 2018 13:56 Umieszczone przez: Lolek

    Będę głosował na Pana Chrzanowskiego.
    Pokarzcie co Wy potraficie dobrego zrobić dla miasta.

  • Odpowiedz łomżyniak środa, 14 lutego 2018 14:05 Umieszczone przez: łomżyniak

    Lolek,
    Proszę najpierw nauczyć się ortografii, a dopiero później udzielać się na forum!
    Wstyd lizusie Chrzanowskiego!!!

  • Odpowiedz berta środa, 14 lutego 2018 14:06 Umieszczone przez: berta

    Zagłosuję jak większość na Chrzanowskiego.

  • Odpowiedz praca sms środa, 14 lutego 2018 15:29 Umieszczone przez: praca sms

    a ja nie zagłosuje jak większość na tego co smsa nie potrafi poprawnie wsłać nawet ;)

  • Odpowiedz Paletto88 środa, 14 lutego 2018 15:57 Umieszczone przez: Paletto88

    cała moja rodzina nie głosuje na chrzanowskiego

  • Odpowiedz DĄB środa, 14 lutego 2018 19:24 Umieszczone przez: DĄB

    Paletto cała twoja rodzina to się ciebie wstydzi.

  • Odpowiedz Paletto88 środa, 14 lutego 2018 20:53 Umieszczone przez: Paletto88

    Owszem wstydzi sie mnie za to, ze poszedlem w poprzednich wyborach glosowac na Pana Matiusza no ale czasu nie cofne

  • Odpowiedz Dotacje na dresy i inne smsy środa, 14 lutego 2018 21:18 Umieszczone przez: Dotacje na dresy i inne smsy

    Nie głosuje więcej na Chrzanowskiego ! Dosyć mamtakiego podejścia względem mieszkańców ! Dług rośnie a ten imprezy, wydatki na wizerunek i budynek na wesołej !

  • Odpowiedz Dotacje na dresy i inne smsy środa, 14 lutego 2018 21:18 Umieszczone przez: Dotacje na dresy i inne smsy

    Nie głosuje więcej na Chrzanowskiego ! Dosyć mamtakiego podejścia względem mieszkańców ! Dług rośnie a ten imprezy, wydatki na wizerunek i budynek na wesołej !

  • Odpowiedz Dotacje na dresy i inne smsy środa, 14 lutego 2018 21:18 Umieszczone przez: Dotacje na dresy i inne smsy

    Nie głosuje więcej na Chrzanowskiego ! Dosyć mamtakiego podejścia względem mieszkańców ! Dług rośnie a ten imprezy, wydatki na wizerunek i budynek na wesołej !

  • Odpowiedz Dotacje na dresy i inne smsy środa, 14 lutego 2018 21:18 Umieszczone przez: Dotacje na dresy i inne smsy

    Nie głosuje więcej na Chrzanowskiego ! Dosyć mamtakiego podejścia względem mieszkańców ! Dług rośnie a ten imprezy, wydatki na wizerunek i budynek na wesołej !

  • Odpowiedz Dotacje na dresy i inne smsy środa, 14 lutego 2018 21:18 Umieszczone przez: Dotacje na dresy i inne smsy

    Nie głosuje więcej na Chrzanowskiego ! Dosyć mamtakiego podejścia względem mieszkańców ! Dług rośnie a ten imprezy, wydatki na wizerunek i budynek na wesołej !

  • Odpowiedz Dotacje na dresy i inne smsy środa, 14 lutego 2018 21:18 Umieszczone przez: Dotacje na dresy i inne smsy

    Nie głosuje więcej na Chrzanowskiego ! Dosyć mamtakiego podejścia względem mieszkańców ! Dług rośnie a ten imprezy, wydatki na wizerunek i budynek na wesołej !

  • Odpowiedz Dotacje na dresy i inne smsy środa, 14 lutego 2018 21:18 Umieszczone przez: Dotacje na dresy i inne smsy

    Nie głosuje więcej na Chrzanowskiego ! Dosyć mamtakiego podejścia względem mieszkańców ! Dług rośnie a ten imprezy, wydatki na wizerunek i budynek na wesołej !

  • Odpowiedz Dotacje na dresy i inne smsy środa, 14 lutego 2018 21:18 Umieszczone przez: Dotacje na dresy i inne smsy

    Nie głosuje więcej na Chrzanowskiego ! Dosyć mamtakiego podejścia względem mieszkańców ! Dług rośnie a ten imprezy, wydatki na wizerunek i budynek na wesołej !

  • Odpowiedz Dotacje na dresy i inne smsy środa, 14 lutego 2018 21:18 Umieszczone przez: Dotacje na dresy i inne smsy