dom lomza
środa, 14 lutego 2018 09:12

Sprawca wieczornego wypadku trafił do aresztu. Był pijany

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Sprawca wieczornego wypadku trafił do aresztu. Był pijany fot. Archiwum MyLomza.pl
Sprawca wczorajszego, wieczornego wypadku w pobliżu miejscowości Nowa Kubra, w którym zginął rowerzysta, trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając jakiejkolwiek pomocy ofierze. Jak się okazało był pijany i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

- Wczoraj o 19.30 dyżurny KMP w Łomży odebrał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że na drodze relacji Przytuły - Nowa Kubra leży człowiek w kałuży krwi - relacjonuje Urszula Brulińska z Zespołu Prasowego KMP w Łomży.

Natychmiast na miejsce pojechała grupa złożona z policjantów ruchu drogowego, wydziału kryminalnego i dochodzeniowego, która pracowała pod nadzorem komendanta łomżyńskiej Policji, zastępcy naczelnika WRD oraz prokuratora.

- Wykonano szereg różnych czynności, ciało zostało zabezpieczone przez prokuratora w prosektorium do dalszych badań podczas sekcji zwłok - tłumaczy Brulińska.

Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że kierujący pojazdem marki opel astra, będący w stanie nietrzeźwości (podczas zatrzymania miał około 1,35 promila alkoholu w wydychanym powietrzu), jechał w kierunku Przytuł od strony miejscowości Nowa Kubra, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył jadącego na rowerze w tym samym kierunku 38-letniego mężczyznę, który poniósł śmierć na miejscu. Następnie sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia pozostawiając poszkodowanego bez udzielenia mu jakiejkolwiek pomocy.

Na miejscu zdarzenia policjanci znaleźli tablice rejestracyjne i bardzo szybko dotarli do 32-letniego właściciela pojazdu, który okazał się jednocześnie sprawcą. Został on zatrzymany i osadzony w Pomieszczeniach dla Osób Zatrzymanych Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Z dalszych ustaleń Policji wynika, że mężczyna ten nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Dalsze prowadzenie tej sprawy przejęła Prokuratura Okręgowa w Łomży. Prawdopodobnie jeszcze dziś odbędzie się sekcja zwłok. Możliwy jest też wniosek o areszt tymczasowy dla sprawcy. Wstępna kwalifikacja czynu dotyczy artykułu 177 § 2. "Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawcapodlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8" w związku z artykułem 178 § 1. Kodeksu Karnego "Skazując sprawcę, który popełnił przestępstwo określone w art. 173, 174 lub 177 znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego lub zbiegł z miejsca zdarzenia, sąd orzeka karę pozbawienia wolności przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę do górnej granicy tego zagrożenia zwiększonego o połowę". Wynika z tego, że sprawcy grozi nawet do 12 lat więzienia.

9 komentarzy

 • Odpowiedz elia środa, 14 lutego 2018 09:47 Umieszczone przez: elia

  w stanach by dostal z 50 lat a w pisdolandii wyjdzie po kilku dając przykład innym pijakom

 • Odpowiedz lir środa, 14 lutego 2018 11:13 Umieszczone przez: lir

  w polsce policja uzna ze rowerzysta nie był widoczny i sprawca odpowie jedynie za jazde po kielichu

 • Odpowiedz łukasz środa, 14 lutego 2018 13:02 Umieszczone przez: łukasz

  ciekawe czy rowerzyta miał jakies odblaski

 • Odpowiedz jojo środa, 14 lutego 2018 13:02 Umieszczone przez: jojo

  do 12 lat? co to za wyrok!!! dożywocie albo rozjechać dziada bo szkoda pieniędzy podatników!!!

 • Odpowiedz Paularis środa, 14 lutego 2018 16:07 Umieszczone przez: Paularis

  Dozywocie,zabil z premedytacja.
  Pierwsze prowadzil bez uprawnien,
  Drugie prowadzil po pijaku.

 • Odpowiedz Saddam środa, 14 lutego 2018 17:17 Umieszczone przez: Saddam

  ....trzecie :zbiegł z miejsca zdarzenia,
  czwarte:nie udzielił pomocy.
  4 dozywocia o chlebie i wodzie!

 • Odpowiedz Real środa, 14 lutego 2018 17:20 Umieszczone przez: Real

  Re:elia w pisolandii?
  Jak te prawo istnieje od bandyckiej POzłodziejolandii.
  Pisolandia zwiekszyla kary.

 • Odpowiedz dombolomza czwartek, 15 lutego 2018 07:50 Umieszczone przez: dombolomza

  W jaki sposób można zgubić dwie tablice rejestracyjne?
  Tak napisał autor tekstu.

 • Odpowiedz Xyz sobota, 08 grudnia 2018 20:33 Umieszczone przez: Xyz

  I co wyszedł chodzi po wolności , gdzie sprawiedliwość....

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu