dom lomza
środa, 07 marca 2018 07:08

Rewitalizacja. Gmina Piątnica ma swój program, a w nim centrum chiroptologii

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Zarząd Województwa Podlaskiego zatwierdził we wtorek 7 marca program rewitalizacji Gminy Piątnica, który będzie podstawą do ubiegania się o wsparcie ze środków unijnych. W programie znalazło się m.in. utworzenie Centrum Chiroptologii Polski Północno-Wschodniej czyli specjalnej strefy ochrony nietoperzy w części zabytkowych fortów.

brico lomza

W gminie Piątnica rewitalizacją mają zostać objęte miejscowości: Piątnica Poduchowna, Piątnica Włościańska, Dobrzyjałowo, Drozdowo, Elżbiecin, Górki-Sypniewo, Kalinowo, Kisielnica, Krzewo, Marianowo, Nagórki, Nowy Cydzyn, Olszyny, Poniat, Rakowo-Boginie oraz Wyrzyki i Żelechy. To 2,73 proc. (prawie 600 ha) powierzchni całej gminy. Ten obszar zamieszkuje 3215 osób, a więc ok. 30 proc. ludności.

Program rewitalizacji przewiduje realizację 28 przedsięwzięć, które mają się zakończyć do 2023 roku. Wśród nich są m.in. utworzenie centrum integracji społecznej, wspierające osoby znajdujące się w trudnej sytuacji, utworzenie żłobka z 50. miejscami dla dzieci z terenu gminy oraz dziennego domu dla seniorów. Zmodernizowany ma być ośrodek dziennej rehabilitacji dla dzieci w Kisielnicy, a także gminny ośrodek kultury w Piątnicy. Odnowione zostaną również zabytkowe kościoły znajdujące się na terenie gminy.

Ponadto zaplanowane są inwestycje związane z termomodernizacją budynków publicznych, montaż instalacji fotowoltaicznych na domach mieszkańców, wymiana pieców węglowych czy budowa sieci kanalizacyjnej i usuwanie azbestu.

Samorząd chce też utworzyć Centrum Chiroptologii Polski Północno-Wschodniej w części zabytkowych fortów. Będzie to specjalna strefa ochrony nietoperzy.

5 komentarzy

 • Odpowiedz Piątniczak środa, 07 marca 2018 16:15 Umieszczone przez: Piątniczak

  który z tych programów przyniesie mieszkańcom gminy wymierne korzyści w postaci nowych miejsc pracy? Nich mnie ktoś tu powie bo nie wiem czy bujanie nietoperzy w tym się mieści. Widze dużo bicia piany a efektów mało.

 • Odpowiedz Profesor środa, 07 marca 2018 21:34 Umieszczone przez: Profesor

  Ale ty głupi i zazdrosny - ktoś się stara i pozyskuje środki a prymityw z przetłuszczonymi włosami krytykuje. Wszystkie planowane inwestycje to miejsca pracy , atrakcje, bądz ochrona środowiska - szacun dla autorów projektu

 • Odpowiedz ssaki ssakom plus środa, 07 marca 2018 21:43 Umieszczone przez: ssaki ssakom plus "oddaj krew..."

  @ Piątniczak

  Profesor jak inne upadłe autorytety ze złotymi pierścieniami w złotych szatach od 1000 lat starają się o jedność chrześcijan a ona jest jakby jej nie było zarazem - cudowne zjawiskowe

 • Odpowiedz Piątniczak środa, 07 marca 2018 23:05 Umieszczone przez: Piątniczak

  może i głupi ale potrafi odróżnić ziarno od plewów którymi ciebie i miejscowych usiłuje się w blasku mediów karmić. Zaprawdę dziwny to wytrysk gminnych inwestycji akurat po 4 latach kadencji tuz przed nadchodzącymi wyborami. No i tak egzotyka na miarę Piątnicy czyli bujanie nietoperzy.

 • Odpowiedz hahahahaha środa, 07 marca 2018 23:31 Umieszczone przez: hahahahaha

  pewnie żółwie ninja je przez 4 lata pisali a przez następne 4 myszka Miki będzie je realizować hahah

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu