wigilia2018 dom lomza
środa, 07 marca 2018 10:12

Policja kontrolowała zachowanie kierowców na przejazdach kolejowych

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Policja kontrolowała zachowanie kierowców na przejazdach kolejowych fot. Archiwum MyLomza.pl
Na terenie całego województwa policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod nazwą - Bezpieczny przejazd. Mundurowi zwracają uwagę na zachowania uczestników ruchu w rejonach przejazdów kolejowych. Choć w okolicach Łomży przejazdów, gdzie regularnie jeżdżą pociągi nie ma zbyt wiele, to nie znaczy, że nie zdarzają się wypadki.

brico lomza

Wszyscy pamiętamy tragiczny wypadek, jaki wydarzył się na początku listopada ubiegłego roku na przejeździe kolejowym w Czerwonym Borze. Samochód osobowy zderzył się wówczas z drezyną, w wyniku czego zginęły aż trzy osoby. To najlepszy przykład, że wcale nie musi odbywać się regularny ruch pociągów, żeby było zagrożenie. Akcja "Bezpieczny przejazd" jest więc potrzebna również w takich miejscach. W ramach tej profilaktycznej inicjatywy policjanci edukowali kierowców i pieszych, przekazując im jednocześnie ulotki o zagrożeniach wynikających z niezachowania należytej ostrożności w okolicy torowisk.

Wracając do przejazdu w Czerwonym Borze, to choć linia kolejowa nr 36 Ostrołęka – Łapy wciąż nie została oddana jeszcze do użytku, to można od czasu do czasu zaobserwować w tym miejscu ruch pojazdów szynowych. Są to drezyny, ale także pociągi z wagonami, których ruch związany jest z prowadzonymi wciąż pracami modernizacyjnymi. Mimo to na przejeździe kolejowym, przecinającym ruchliwą drogę krajową nr 63 Zambrów – Łomża, nadal nie zamontowano szlabanów na zainstalowanych od niespełna roku automatach. O przejeździe pojazdów kolejowych kierowcy poruszający się DK63 informowani są za pomocą sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej pojazdów kolejowych.

Od momentu tragicznego wypadku do dzisiaj na przejeździe w Czerwonym Borze nie zostały wprowadzone większe zmiany. Na jezdni znajduje się przerywana linia przy krzyżu św. Andrzeja nakazująca ostrożność przy przejeździe, jednak nie zmuszająca do zatrzymania się. Na zainstalowanej sygnalizacji świetlnej pojawiła się tabliczka informująca, że owa sygnalizacja jest nieczynna. Pod koniec minionego roku przedstawiciele PKP poinformowali, że prace na tej linii potrwają do połowy 2018 roku.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu