wigilia2018 dom lomza
środa, 07 marca 2018 12:05

Farmy i elektrownie fotowoltaiczne w Nowogrodzie, Mątwicy, Wiźnie!

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Między innymi w Nowogrodzie, Mątwicy czy Wiźnie powstaną farmy i elektrownie fotowoltaiczne za dotacje pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Na liście znalazło się 27 inwestycji. Zarząd Województwa postanowił zwiększyć budżet przewidziany na ich wsparcie z 50 mln do 58,4 mln zł.

brico lomza

Chodzi o kolejne projekty zgłoszone do konkursu z działania 5.1 Energetyka oparta na odnawialnych źródłach energii w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Na liście znalazło się 27 inwestycji polegających na budowie farm i elektrowni fotowoltaicznych. Powstaną one w różnych częściach naszego województwa, m.in. w Nowogrodzie, Mątwicy czy Wiźnie.

Wartość wszystkich projektów to 150,6 mln zł. Zarząd Województwa postanowił zwiększyć budżet przewidziany na ich wsparcie z 50 mln do 58,4 mln zł. Tym samym dofinansowanie otrzymają wszystkie projekty, które spełniły kryteria konkursu i otrzymały wymaganą liczbę punktów.

Urząd Marszałkowski przypomina także, że w październiku ubiegłego roku poznaliśmy wyniki tego samego konkursu, ale dotyczące projektów polegających na montażu kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznych na budynkach należących do mieszkańców podlaskich gmin. Wówczas, do dofinansowania skierowane zostały 62 inwestycje.

18 komentarzy

 • Odpowiedz darekKK środa, 07 marca 2018 12:12 Umieszczone przez: darekKK

  Brawo Prezydent Chrzanowski ! Innowacja !

 • Odpowiedz no nie mogę środa, 07 marca 2018 12:41 Umieszczone przez: no nie mogę

  Można tam robotę dostać po wysłaniu smsa?

 • Odpowiedz Batory środa, 07 marca 2018 14:19 Umieszczone przez: Batory

  ślij jak nic więcej nie potrafisz. Twoja ostatnia nadzieja.

 • Odpowiedz zamni środa, 07 marca 2018 15:13 Umieszczone przez: zamni

  Ty koleś w domu wszyscy zdrowi?
  Do szkoły byś wrócił co ? Interpunkcji i ortografii się nauczył. Również Twój przekaz to bełkot tak niskich lotów, że ciężko nawet zniżając się do Twojego poziomu to zrozumieć.
  Spamujesz na tym portalu sam dla siebie. Nikogo to nie obchodzi a Ty myślisz, że coś robisz. Żałosne. Współczuję serdecznie.

 • Odpowiedz doktor psychiatrii środa, 07 marca 2018 15:51 Umieszczone przez: doktor psychiatrii

  Każdy głupi ma swój rozum a Andrzej to geniusz wśród chorych dotkniętych psychiczną chorobą. Taki cudak trafia się jeden na miliard - wiec stulic gęby i nie obrażać wariata.

 • Odpowiedz AAAA środa, 07 marca 2018 19:47 Umieszczone przez: AAAA

  Proszę sobie zasług nieprzypisywać ! Widać wybory tuż, tuż.... Prezydent miasta Łomża nie ma z tymi projektami nic wspólnego tylko burmistrzowie poszczególnych miejscowości.

 • Odpowiedz wracz środa, 07 marca 2018 20:32 Umieszczone przez: wracz

  darekkk a kakaowe oko Cię nie boli od tego włazi..pstwa?

 • Odpowiedz MRX środa, 07 marca 2018 22:03 Umieszczone przez: MRX

  Jakie brawo chrzanowski,Kurpiewski X lat temu wykupil na piankach duze polacie lak. sprzedaje stacje ktore sa na allegro, i chce zainwestowac w cos ,a nie pilnowac ludzi itp.

 • Odpowiedz Unia da ale więcej zabierze czwartek, 08 marca 2018 06:29 Umieszczone przez: Unia da ale więcej zabierze

  Ta fotowoltaika to wielki przekręt. Niemcy sprzedają nam ten kosztowny chłam, który po 10 latach przestanie działać. Koszt budowy bardzo wysoki.Nigdy bym tego nie budował.

 • Odpowiedz Helios czwartek, 08 marca 2018 06:40 Umieszczone przez: Helios

  To zupełnie nieopłacalne bo w Polsce mało słońca a magazynowanie energii to ogromny koszt. Druga sprawa to sprawność i żywotność niewielka a tylko szpeci dachy.

 • Odpowiedz ElektrykPIS czwartek, 08 marca 2018 13:25 Umieszczone przez: ElektrykPIS

  Helios@
  Teraz technologia poszła naprzód ,są już wiadra do magazynowania tej energii nawet trójfazowe.

 • Odpowiedz Oświecony czwartek, 08 marca 2018 13:53 Umieszczone przez: Oświecony

  Helios@
  Najgorzej jak wypowiadają się tacy co nic nie wiedzą w tym temacie
  Energia wytworzona jest magazynowana w sieci operatora,następnie jest rozliczana z licznika,nawet za kilka miesięcy nie potrzeba żadnych akumulatorów.
  Po 25 latach panele fotowoltaiczne pracują z mocą równą co najmniej 80% mocy początkowej, co jest gwarantowane przez producentów
  Brytyjscy specjaliści podają, że obecnie uruchamiane instalacje fotowoltaiczne będą mogły działać 40-50 lat
  Nasłonecznienie w Łomży około 1000kwh/m2

 • Odpowiedz Bogu niech będą dzięki czwartek, 08 marca 2018 14:04 Umieszczone przez: Bogu niech będą dzięki

  @ Oświecony ... chwała Panu

 • Odpowiedz MRX czwartek, 08 marca 2018 14:45 Umieszczone przez: MRX

  co do fotogalwaniki osoby ktore nie znaja dzialanie niech sie nie wypowiadaja.polska jest lepiej nasloneczniona promieniami niz hiszpania.tu nie chodzi jak slonca mocno prazy a jakie sa prominenie.i nie chlam tak jak wiatrownie .tylko to sa bardzo dobre firmy,fakt niemcy produkuja dobre komponenty

 • Odpowiedz Helios czwartek, 08 marca 2018 17:45 Umieszczone przez: Helios

  Jeden panel daje raptem kilkadziesiąt wat mocy - to niewiele. Chcąc pokryć zapotrzebowanie na energię jednej rodziny dachu nie wystarczy. Chcąc naprawdę uniezależnić się od dostawcy energii elektrycznej (monopolisty) trzeba duza ilość akumulatorów niklowo jonowych lub polimerowo jonowych. Idealne rozwiązanie ale zbyt kosztowne.

 • Odpowiedz Polski Węgiel czwartek, 08 marca 2018 21:17 Umieszczone przez: Polski Węgiel

  Helios@
  jak krowie na rowie: nie potrzeba żadnych akumulatorów.
  Co ty masz za dach?
  20 paneli zajmie 35 m2 dachu
  20 paneli wytwarza moc około 5 kw
  Rocznie daje to nam około 4750 kwh energii,czyli średnie zapotrzebowanie 4 osobowej rodziny.
  Jak świeci słońce to oddajesz nadwyżkę prądu do sieci,jak nie świeci to zabierasz swój prąd który wytworzyłeś od dostawcy.
  Chyba proste?

 • Odpowiedz Helios piątek, 09 marca 2018 01:11 Umieszczone przez: Helios

  Oddajesz prąd dla Monopolisty za fryko a bulisz znacznie więcej gdy płacisz za energię. Tak czy siak inwestycja nie zwróci się za życia inwestora.

 • Odpowiedz aborcją słowa w aborcję ducha stojącego ponad ciałem oblicza ziemi tej ziemi piątek, 09 marca 2018 06:30 Umieszczone przez: aborcją słowa w aborcję ducha stojącego ponad ciałem oblicza ziemi tej ziemi

  po tym co cenzura (taka aborcja słowa) jak ŚMIERĆ zabiera DO siebie widać że (nie)jest złodziejem pozbawionym talentu do kreatywnej abstrakcji daj boże by taki złodziej dojrzał by być dobrym menedżerem projektu przynoszącego "prometejską" CHRZEŚCIJAŃSKĄ korzyć wszystkim tak samo nie tylko płodnym inaczej fryzjerom owiec co ILORAZ ... biblijny x(ang.ten)talent zakopią w ziemi tej ziemi cmentarnej jaką BEZROZUMNIE delektują się OW[O]CE wierne miejscowym "nekrofilom" krwiopijcom kainowej kultury determinującej kierunek postępu cywilizacji śmierci której pojęcie jednak JPII niebezinteresownie podstępnie sprowadził do aborcji płodu kobiety

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu