wigilia2018 dom lomza
poniedziałek, 12 marca 2018 08:22

Strażacy potrafią wszystko. Nawet odebrać poród!

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Strażacy z KM PSP w Łomży spisali się dzisiejszej nocy na medal. Poproszeni o pomoc rodzącej w aucie kobiecie bez chwili wahania przystąpili do jej udzielenia i debrali poród. Warto dodać, że wszystko to w mało sprzyjających warunkach, w nocy, w samochodzie, na drodze. Kiedy przyjechało pogotowie było już po wszystkim.

brico lomza

Około północy łomżyńscy strażacy zostali wezwani do raczej niezbyt interesującej interwencji jaką jest usunięcie plamy oleju po kolizji dwóch aut, do której doszło w Budach Czarnockich. W trakcie tej interwencji zatrzymał się obok samochód, którego kierowca prosił o pomoc dla swojej ciężarnej żony. Kobieta zaczęła już rodzić i nie było dość czasu, żeby dojechać z nią do szpitala.

- Natychmiast wezwane zostało Pogotowie Ratunkowe, natomiast w związku z tym, że akcja porodowa już się rozpoczynała, rota medyczna przystąiła do udzielenia pomocy i odebrania porodu tej pani ze skutkiem pozytywnym. Następnie matkę oraz noworodka zabezpieczono przed utratą ciepła, udzielono wsparcia psychicznego i monitorowano funkcje życiowe matki i nowonarodzonej dziewczynki - relacjonuje zastępca komendanta PSP w Łomży bryg. Grzegorz Wilczyński.

Ponieważ opóźniało się przybycie pogotowia, strażacy wraz z policjantami podjęli decyzję o tym, żeby jadącej już karetce wyjechać naprzeciw, aby skrócić czas do przekazania kobiety i dziecka służbom medycznym. Tak się stało i do spotkania z karetką doszło w okolicach Marianowa.

- Przez cały ten czas strażak z tytułem ratownika medycznego był przy dziecku i przy matce. W Marianowie przekazano kobietę wraz z dzieckiem zespołowi ratownictwa medycznego - kończy relację bryg. Wilczyński.

Jak przyznaje zastępca komendanta, sytuacja która miała miejsce w nocy zdarza się bardzo rzadko, dlatego jest ona wyjątkowa również dla strażaków. Planują oni odwiedzić szczęśliwą mamę i jej córeczkę w szpitalu kiedy to tylko będzie możliwe.

8 komentarzy

 • Odpowiedz olo poniedziałek, 12 marca 2018 08:37 Umieszczone przez: olo

  BRAWO -PANOWIE !!!NIEJEDEN FACET BY WYMIĘKŁ.SZACUN

 • Odpowiedz Tommi poniedziałek, 12 marca 2018 08:49 Umieszczone przez: Tommi

  Strażak nigdy nie zawiedzie. Brawo Panowie. Wielkie ukłony za waszą pracę

 • Odpowiedz yah poniedziałek, 12 marca 2018 08:52 Umieszczone przez: yah

  Ojcem chrzestnym powinien zostać strażak.Brawo!!!Za odwagę i doprowadzenie do szczęśliwego zakończenia sytuacji.
  W latach 80-tych prowadząc autobus PKS-u z Łomży do Białegostoku doszło też do podobnej sytuacji. Pewnej pani odeszły wody lecz porodu nie zdążyłem odebrać ponieważ w miejscowości Zawady zostało wezwane pogotowie i rodzącą zajęli się specjaliści.

 • Odpowiedz Zorba poniedziałek, 12 marca 2018 08:59 Umieszczone przez: Zorba

  W naszej metropolii opóźnia się karetka? Przecież to nie Nowy York...

 • Odpowiedz Fit poniedziałek, 12 marca 2018 09:44 Umieszczone przez: Fit

  Miejsce urodzenia ... ?
  Auto;)

 • Odpowiedz Niedziela7911 poniedziałek, 12 marca 2018 09:51 Umieszczone przez: Niedziela7911

  Brawo

 • Odpowiedz Czytelnik poniedziałek, 12 marca 2018 10:21 Umieszczone przez: Czytelnik

  Jak się wzywa karetki do alkoholików, biegunki, kaszlu itp bo do swojego lekarza rodzinnego nie chce się iść to nie ma się co dziwić że później nie ma karetek do poważnych wyjazdów a są tylko 3 na całą Łomże i powiat. Więc nie ma się co dziwić że później karetka nie może dotrzeć na czas.

 • Odpowiedz sebo12 poniedziałek, 12 marca 2018 15:31 Umieszczone przez: sebo12

  Brawo Panowie!!!!!

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu