jodr szepietowo
wtorek, 13 marca 2018 15:57

Wyjątkowi goście na obchodach 95-lecia szkoły w Podgórzu

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Wyjątkowi goście na obchodach 95-lecia szkoły w Podgórzu fot. Gmina Łomża
Wyjątkowych gości zaprosiła społeczność Szkoły Podstawowej w Podgórzu na obchody 95-lecia istnienia placówki. Uroczystości objęła swoim patronatem małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda, na której obecność liczą organizatorzy. Drugim gościem, choć to jeszcze wiadomość nieoficjalna, ma być aktor i piosenkarz - Sławomir.

banerwww4

Szkoła w Podgórzu rozpoczęła swoją działalność na mocy konstytucji marcowej z dnia 17 III 1921 r, która wprowadzała obowiązek uczęszczania do szkół. Pierwsze zajęcia w Szkole Podstawowej w Podgórzu odbyły się 1 września 1922 r. Mieściła się ona wówczas w wynajętych pomieszczeniach. Była to szkoła dwuklasowa licząca 82 uczniów. Okres okupacji przyniósł przerwę w funkcjonowaniu placówki, która swoją działalność wznowiła wraz z końcem wojny w 1945 roku. Natomiast obecnie zajmowany budynek wzniesiono w latach 1933-38.

W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Podgórzu obchodzi 95-lecie swojego istnienia. Obchody rocznicowe zaplanowane zostały na 28 maja 2018 roku. Data uroczystości nie jest przypadkowa.

- Dzień głównych obchodów jest 37. rocznicą śmierci naszego wielkiego patrona Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W tym dniu planujemy Mszę Św. w intencji nauczycieli, uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej w Podgórzu. Ponadto odbędzie się także uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej obchody - informuje dyrektor Szkoły Anna Wądołowska.

W ramach obchodów zorganizowany zostanie także konkurs plastyczny pod hasłem „Dawnych wspomnień czar..., czyli szkoła w pamięci moich rodziców, dziadków i pradziadków".

W odpowiedzi na prośbę społeczności szkolnej Pani Agata Kornhauser-Duda, małżonka Prezydenta RP Andrzeja Dudy, objęła to wydarzenie swoim patronatem.

- Mamy cichą nadzieję, ze swoją obecnością zaszczyci nas gość honorowy. Przygotowujemy też dla wszystkich uczestników ogromną niespodziankę – występ znanego zespołu, ale szczegółowe informacje zdradzimy później - dodaje pani dyrektor.

My jednak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że ową niespodzianką prawdopodobnie ma być zespół Sławomira Zapały, który wystąpi podczas zaplanowanego wspólnie z Parafią pw. św. Andrzeja Boboli w Łomży Festynu Rodzinnego. Informacja nie jest oficjalnie potwierdzona, choć według naszej wiedzy Sławomir miał przyjąć zaproszenie.

Galeria zdjęć

18 komentarzy

  • Odpowiedz doktor psychiatrii wtorek, 13 marca 2018 16:24 Umieszczone przez: doktor psychiatrii

    Wyjątkowy to jest MR Andrzej - prawdziwa lomzynska perełka.

  • Odpowiedz KRYSPIN wtorek, 13 marca 2018 16:59 Umieszczone przez: KRYSPIN

    Ja na swoje urodziny zaprosiłem Donalda Trumpa i papieża Franciszka. Co mi tam.

  • Odpowiedz porażony wtorek, 13 marca 2018 17:24 Umieszczone przez: porażony

    następne sioł,
    ile to nas będzie kosztować ???

  • Odpowiedz Pisdu wtorek, 13 marca 2018 18:19 Umieszczone przez: Pisdu

    Kornhauser- typowo polskie nazwisko.

  • Odpowiedz antysławomir wtorek, 13 marca 2018 18:42 Umieszczone przez: antysławomir

    Kurde, ale en Sławomir to nie ma hitów, które byłyby przykładem dla młodzieży. Naprawdę to co jest na yutb to masakra.

  • Odpowiedz Niedziela7911 wtorek, 13 marca 2018 18:59 Umieszczone przez: Niedziela7911

    A co tam jak szaleć to szaleć przecież to nie okrągłą rocznica na 100 urodziny zaproszą zapewne wszystkich włodarzy świata.

  • Odpowiedz Ree wtorek, 13 marca 2018 20:48 Umieszczone przez: Ree

    Po co się chwalić za wczasu. I po co aż taka pompa. Jakoś wcześniej też się uchwalono hwalono wizytą pierwszej Damy którą później z niewiadomych powodów nie dotarła.

  • Odpowiedz mieszkaniec wtorek, 13 marca 2018 21:00 Umieszczone przez: mieszkaniec

    Sławomir w szkole,Sławomir w kościele to szok ....

  • Odpowiedz turysta wtorek, 13 marca 2018 21:07 Umieszczone przez: turysta

    Na co oni liczą? W Podgórzu wrony zawracają. Raczej nikt znany tam się nie pojawi. Chyba ze dobrze zapłacą.

  • Odpowiedz turysta wtorek, 13 marca 2018 21:07 Umieszczone przez: turysta

    Na co oni liczą? W Podgórzu wrony zawracają. Raczej nikt znany tam się nie pojawi. Chyba ze dobrze zapłacą.

  • Odpowiedz kult cMENtarnej kultury wtorek, 13 marca 2018 21:35 Umieszczone przez: kult cMENtarnej kultury

    dziwne dziwne szkoła 95 lat i patronem Wyszyński ????????

    37 rocznica śmierci Wyszyńskiego obchodzona zamiast 95 rocznicy oddania szkoły do użytku dla dzieci ??????

    ks.NEKROFILE nawracajcie się i żyjcie ewangelią

    Trzeba wam się narodzić na nowo !!!!!!

    cmentarniana inteligencjo Oddajcie dzieciom co należy do dzieci !!!!!!!!!!!!!!! Pozwólcie im przyjść do Jezusa

  • Odpowiedz Bohaterowie pragnący uwielbienia Wyszyńskiego a Bohaterowie pragnący powszechnej edukacji wtorek, 13 marca 2018 21:59 Umieszczone przez: Bohaterowie pragnący uwielbienia Wyszyńskiego a Bohaterowie pragnący powszechnej edukacji

    co wspólnego ma myśl przewodnia dążących do tego by uwielbić ks.Wyszyńskiego z myślą przewodnią tych co zapewne wcześniej niż w 1921r od wewnątrz na zewnątrz materializowali dążenie z ducha sprawców konstytucji marcowej nastawione na wyprowadzenie ludu z niewoli w jakiej duchowość feudalna ks.przewodniej siły narodu przez tak liczne wieki doprowadziła do dziedziczenia zapaści umysłowej ...

    ... jakiej przy ambonie prokreacja trwa nadal jak widać bezkrytycznie

    ps

    Ks.Bronakowski schowaj się z tym swoim Apostolstwem Trzeźwości ustąp miejsca Apostolstwu Życia ... jak Bóg Przykazał

  • Odpowiedz Bohaterowie pragnący uwielbienia ks.Wyszyńskiego a Bohaterowie pragnący powszechnej edukacji - Komu i dlaczego nie wstyd ???????? wtorek, 13 marca 2018 22:28 Umieszczone przez: Bohaterowie pragnący uwielbienia ks.Wyszyńskiego a Bohaterowie pragnący powszechnej edukacji - Komu i dlaczego nie wstyd ????????

    @ doktor psychiatrii



    "Jeżeli najbardziej niewinne i bezbronne dziecko nie może czuć się bezpiecznie w jakimś społeczeństwie, wówczas już nikt bezpiecznie czuć się w nim nie może!" ks.Wyszyński

    widzimy jak wielkie spustoszenie w narodzie "i jeszcze" między narodami spowodowali ks.pedofile i inni ks.***file którzy są i niema ich zarazem taki cud jaki się dokonał nawet w Kościele Łomżyńskim !!!!!!!!!!! ci Którzy z dumą patrzyli na ks.Wyszyńskiego zdaje się byli ślepi i głusi na ks.Paetza i ks.Pedofilów pod jego panowaniem tak bierność wobec zła stawia pod znakiem zapytania te wiejskie autorytety Kościoła Łomżyńskiego żyjące według zasady ...


    ...nie trza się przejmować tylko się obejmować z miłością "i jeszcze" miłosierdziem do twórców i strażników patologii w jakiej rączka rączkę myje a cnotą jest cwaniactwo sprawców którym ofiara wyszydzona niezdolna jest udowodnić zło dziejstwa

    ps

    "Jest to porównanie może zbyt zuchwałe, ale godzi się je tutaj przytoczyć. Śmierć Chrystusa na krzyżu w oczach oglądających Go w tej kaźni wydawać się mogła nieużyteczna. Ale patrząc na nią oczyma wiary, przez którą dostrzegamy gorącą miłość Chrystusa do Ojca i Jego dzieci, widzimy jak bardzo była skuteczna i użyteczna. Podobnie możemy myśleć o małych chłopcach i dziewczynkach, o młodzieży z powstania warszawskiego, o żołnierzach bez broni, którzy chcieli zwyciężyć stalowego okrutnika mocą swojego ducha."

    zbyt wielu ludzi w Kościele Łomżyńskim patrzy na krzyż Jezusa nie czując obrzydzenia do cierpienia przez cwaniaków zadawanego człowiekowi który nie miał twardych dowodów przeciw aktowi wiary w ich prawość

  • Odpowiedz wiśta wio wtorek, 13 marca 2018 22:32 Umieszczone przez: wiśta wio

    Senator Anders nie przyjedzie ? toć łona wasza, wybrana głosami pislanistow wsiowych :)

  • Odpowiedz tulek wtorek, 13 marca 2018 22:32 Umieszczone przez: tulek

    Jak dobrze liczę to 96 rocznica, a nie 95

  • Odpowiedz no nie mogę wtorek, 13 marca 2018 23:03 Umieszczone przez: no nie mogę

    Niech złodzieje z Pisu oddadzą premie

  • Odpowiedz Bernard de Sovin środa, 14 marca 2018 15:44 Umieszczone przez: Bernard de Sovin

    Toż to czysty idiotyzm!

  • Odpowiedz Lothar czwartek, 15 marca 2018 12:26 Umieszczone przez: Lothar

    Szkoły wylęgarnią debilizmu!