wtorek, 13 marca 2018 14:57

Wyjątkowi goście na obchodach 95-lecia szkoły w Podgórzu

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Wyjątkowi goście na obchodach 95-lecia szkoły w Podgórzu fot. Gmina Łomża
Wyjątkowych gości zaprosiła społeczność Szkoły Podstawowej w Podgórzu na obchody 95-lecia istnienia placówki. Uroczystości objęła swoim patronatem małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda, na której obecność liczą organizatorzy. Drugim gościem, choć to jeszcze wiadomość nieoficjalna, ma być aktor i piosenkarz - Sławomir.

brico lomza

Szkoła w Podgórzu rozpoczęła swoją działalność na mocy konstytucji marcowej z dnia 17 III 1921 r, która wprowadzała obowiązek uczęszczania do szkół. Pierwsze zajęcia w Szkole Podstawowej w Podgórzu odbyły się 1 września 1922 r. Mieściła się ona wówczas w wynajętych pomieszczeniach. Była to szkoła dwuklasowa licząca 82 uczniów. Okres okupacji przyniósł przerwę w funkcjonowaniu placówki, która swoją działalność wznowiła wraz z końcem wojny w 1945 roku. Natomiast obecnie zajmowany budynek wzniesiono w latach 1933-38.

W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Podgórzu obchodzi 95-lecie swojego istnienia. Obchody rocznicowe zaplanowane zostały na 28 maja 2018 roku. Data uroczystości nie jest przypadkowa.

- Dzień głównych obchodów jest 37. rocznicą śmierci naszego wielkiego patrona Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W tym dniu planujemy Mszę Św. w intencji nauczycieli, uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej w Podgórzu. Ponadto odbędzie się także uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej obchody - informuje dyrektor Szkoły Anna Wądołowska.

W ramach obchodów zorganizowany zostanie także konkurs plastyczny pod hasłem „Dawnych wspomnień czar..., czyli szkoła w pamięci moich rodziców, dziadków i pradziadków".

W odpowiedzi na prośbę społeczności szkolnej Pani Agata Kornhauser-Duda, małżonka Prezydenta RP Andrzeja Dudy, objęła to wydarzenie swoim patronatem.

- Mamy cichą nadzieję, ze swoją obecnością zaszczyci nas gość honorowy. Przygotowujemy też dla wszystkich uczestników ogromną niespodziankę – występ znanego zespołu, ale szczegółowe informacje zdradzimy później - dodaje pani dyrektor.

My jednak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, że ową niespodzianką prawdopodobnie ma być zespół Sławomira Zapały, który wystąpi podczas zaplanowanego wspólnie z Parafią pw. św. Andrzeja Boboli w Łomży Festynu Rodzinnego. Informacja nie jest oficjalnie potwierdzona, choć według naszej wiedzy Sławomir miał przyjąć zaproszenie.

Galeria zdjęć

W górę