dom lomza
środa, 04 kwietnia 2018 06:58

Przetarg na projekt i budowę rewitalizowanej linii Łapy-Śniadowo ogłoszony

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
PKP PLK ogłosiły przetarg na wyłonienie wykonawcy rewitalizacji linii kolejowej nr 36 Śniadowo - Łapy. Zadaniem firmy, która zostanie wybrana, będzie wykonanie projektu i prac budowlanych. Szacunkowa wartość zamówienia to ok. 33,4 mln zł netto

Odcinek Łapy-Śniadowo-granica województwa to 68 km trasy z czego 47,5 km jest obecnie wyłączonych z eksploatacji. w ramach rewitalizacji linii przebudowane zostaną stacje Czarnowo-Undy i Śniadowo, zlikwidowana stacja Czerwony Bór i zbędna infrastruktura. W Sokołach ma zostać jedynie bocznica.

W ogłoszeniu o przetargu podano, że w ramach inwestycji powstanie jednotorowa linia kolejowa, będą przeprowadzone prace odwodnieniowe, powstaną przejazdy drogowe, zainstalowane będą urządzenia potrzebne do prowadzenia ruchu kolejowego, urządzenia elektroenergetyczne, powstanie infrastruktura do obsługi podróżnych.

4 komentarzy

 • Odpowiedz filip z konopi środa, 04 kwietnia 2018 07:37 Umieszczone przez: filip z konopi

  Kto za to wszystko zapłaci? Kto zapłaci(ł) za rozwalenie tego co już było? Budynki w Czerwonym Borze, Czarnowie-Undach, Kołakach itd.? Kto dopuścił do rozgrabienia majątku PKP?

 • Odpowiedz ISEDR środa, 04 kwietnia 2018 08:05 Umieszczone przez: ISEDR

  celem sprostowania:
  linia 49 to linia Śniadowo-Łomża.
  linia 36 to linia Łapy-Ostrołęka na której od ubiegłego roku jest prowadzony remont. Z tego co się orientuje odcinek Łapy-Śniadowo jest w trakcie oddawania do użytku.

 • Odpowiedz mieszkaniec środa, 04 kwietnia 2018 11:58 Umieszczone przez: mieszkaniec

  Kiedy będzie linia Łomża-Śniadowo?

 • Odpowiedz greg środa, 04 kwietnia 2018 12:39 Umieszczone przez: greg

  mieszkaniec- wtedy jak Sniadowo dolacza do Lomzy!))

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu