wtorek, 08 maja 2018 16:15

W Piątnicy świętowano zakończenie drugiej wojny światowej [FOTO]

Napisane przez  mano / UM w Łomży
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
W Piątnicy świętowano zakończenie drugiej wojny światowej [FOTO] fot. UM w Łomży
W Piątnicy przed pomnikiem żołnierzy 33 Pułku Piechoty upamiętniono rocznicę zakończenia drugiej wojny światowej. W uroczystościach uczestniczyli m.in. samorządowcy z Łomży, Jedwabnego, Piątnicy, władze Starostwa Powiatowego, przedstawiciele posłanki Bernadety Krynickiej, kombatanci, wojskowi, harcerze, strażacy ochotnicy oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Piątnicy.
techmatix2

Kwiaty w imieniu społeczności Łomży złożył zastępca Prezydenta Miasta Andrzej Garlicki. W ramach obchodów rocznicowych odbył się również turniej strzelecki samorządowców na Strzelnicy Forty.

Wójt Gminy Piątnica Krzysztof Kozicki w okolicznościowym przemówieniu przypomniał, że druga wojna światowa była najbardziej krwawym konfliktem zbrojnym w dziejach ludzkości.

– Okres między wrześniem 1939 roku, a majem 1945 roku był czasem okrutnych zbrodni, prześladowań oraz ludobójstwa na niewyobrażalną skalę, nazywanego przez historyków holokaustem. Był to czas w którym całkowicie podeptano godność i prawa człowieka – mówił wójt Krzysztof Kozicki podkreślając, że pomimo smutku i bólu, jaki wywołuje w nas pamięć o tamtych wydarzeniach, my Polacy możemy również czuć wielką dumę dzięki naszym rodakom, którzy odważnie i z pełnym poświęceniem walczyli nie tylko w obronie ojczyzny, ale także na wielu frontach poza jej granicami. – Pamięć o wydarzeniach wojny i męstwie naszych przodków powinna uczyć nas, że tylko wspólnie, bez względu na wyznanie, światopogląd lub sympatie polityczne możemy osiągnąć sukces i dzięki temu żyć w lepszym i bogatszym kraju. Rolą naszego pokolenia jest budowanie pokoju na świecie i w nas samych, nie tylko w procesie przeciwdziałania przemocy wojennej, ale przede wszystkim w naszych sercach, umysłach i naszym codziennym życiu – mówił wójt Krzysztof Kozicki, gospodarz wtorkowych uroczystości.

tekst i foto: UM Łomża

22 komentarzy

  • Odpowiedz ja4slaw wtorek, 08 maja 2018 16:42 Umieszczone przez: ja4slaw

    Piszecie kłamstwa, druga wojna światowa zakończyła się 02 września 1945 roku.

  • Odpowiedz Fan. wtorek, 08 maja 2018 17:12 Umieszczone przez: Fan.

    Brawo Panie Wójcie kolejna świetna, bardzo potrzebna uroczystość , ucząca patriotyzmu !

  • Odpowiedz Ala W wtorek, 08 maja 2018 17:23 Umieszczone przez: Ala W

    strażackie z OSP JEZIORKO I OSP PIĄTNICA POCZTY - KLASA super wizerunek i szkolne poczty też super

  • Odpowiedz Mariola z Piątnicy wtorek, 08 maja 2018 17:55 Umieszczone przez: Mariola z Piątnicy

    PaN kOZICKI POWINIEŃ BYĆ kandydatem na prezydenta miasta łom ży widać ponim, że wie co robi i pewnych rzeczy w mieście by nie było bo sobie nie pozwoli na takie chece co chrzan
    Jestem całym sercem Panie wójcie

  • Odpowiedz aneczka 123 wtorek, 08 maja 2018 18:44 Umieszczone przez: aneczka 123

    mariola a ty to spiczu??he he co wy piszecie taka uroczystosc to jest co roku za poprzedniego wojta tez byla!!!ognia nie wymyslil pan wojt !he he czlowiek z piatnicy kandydatem na prezydenta lomzy dobre he he wojtem jest niech bedzie my mamy dobrego gospodarza

  • Odpowiedz real wtorek, 08 maja 2018 19:10 Umieszczone przez: real

    Przedstawiciele posłanki - a cóż to za figury, żeby ich wymieniać jako oficjeli (tym bardziej takiej posłanki)?

  • Odpowiedz eryk z Łomży wtorek, 08 maja 2018 19:26 Umieszczone przez: eryk z Łomży

    To nie głupi pomysł aby kandydował na [rezydenta jako niezalezny bo może komitety niezalezne by poprały kozickiego na prezydenta. On się zna i on wie co trzeba robić z takimi jak w ratuszu siedzą

  • Odpowiedz Yogi wtorek, 08 maja 2018 20:29 Umieszczone przez: Yogi

    Krzysztof na prezydenta!

  • Odpowiedz ... wtorek, 08 maja 2018 20:45 Umieszczone przez: ...

    tak mu dopomóż Bóg i Honorowi obywatele Kościoła pełnego patologii nie zwykłej a nawet świętej bo taka była jego formacja duchowa na której On się zna i on wie co trzeba robić z takimi jak przy ratuszu siedzą ... w katedrze do której potrzebny bat 'Jezusa z karabinem'

  • Odpowiedz marwi0921 wtorek, 08 maja 2018 20:52 Umieszczone przez: marwi0921

    A NAJLEPSZY pan W CZERWONYCH SPODNIACH. ZAKRADŁ SIĘ JAK KRASNOLUDEK. PAN KOZICKI DO ŁOMŻY A JEGO WAM ODDAMY DO PIĄTNICY. GLINIANKI WAM PSTRYKNIE NA KONIEC KADENCJI.

  • Odpowiedz Tutomix wtorek, 08 maja 2018 22:23 Umieszczone przez: Tutomix

    Może i by się nadal

  • Odpowiedz Basia wtorek, 08 maja 2018 22:53 Umieszczone przez: Basia

    Po co takie wymysły - klocki kandydatów poukładane - i na co bezsensowne dywagacje

  • Odpowiedz szwantz wtorek, 08 maja 2018 23:11 Umieszczone przez: szwantz

    Ja,gdyby zaczela się wojna,patrzac z perspektywy historii i doświadczenia historycznego i tego co się stało po wojnach to nogi za pas i w las.Doopy bym nie nadstawial ani za PO,PIS,PZPR,SOLIDARNOSC,PPS,Gomulke,Gierka,Mazowieckiego ,Szechtera,Walese ani zadnego innego Buchholza. See ya later aligator.

  • Odpowiedz Gienek ber środa, 09 maja 2018 06:42 Umieszczone przez: Gienek ber

    Chyba tak ale trzeba było się zastanowić czy Kozicki ma zaplecze czy kuria go popiera

  • Odpowiedz real środa, 09 maja 2018 08:33 Umieszczone przez: real

    Ludzie z pola, o czym wy piszecie? To, że umie odgarniać gnój w Piątnicy to nie znaczy, że będzie dobrym prezydentem miasta. To zupełnie inna historia. Korzystacie za darmo z infrastruktury miasta, snujecie się całymi dniami po ulicach swoimi zdezelowanymi bmw, ale nie wtykajcie nosa w sprawy mieszkańców miasta, którzy tu płacą podatki. Prezydent Łomży to nie wasz interes.

  • Odpowiedz permitywny chłop środa, 09 maja 2018 08:55 Umieszczone przez: permitywny chłop

    moim zdaniem nasza bo chcemy włodarza pełną gebą a nie aga

  • Odpowiedz Piątniczanin środa, 09 maja 2018 09:20 Umieszczone przez: Piątniczanin

    real popieram!!! To nie jest kandydat na prezydenta...a jako wójt...cóż o jakich to zasługach mówimy, bo jakoś nic konkretnego mi się tu nie przypomina...

  • Odpowiedz wielbłąd środa, 09 maja 2018 09:51 Umieszczone przez: wielbłąd

    myślę, że troche zasług ma tylko trzeba życzliwym okiem popatrzeć i dostrzec cechy przywódcy a Kozicki ma je i wie co i jak aby było lepiej a nie gożej

  • Odpowiedz ? środa, 09 maja 2018 10:16 Umieszczone przez: ?

    @ permisywny - poprawcie mnie jak się mylę - cłopie chcemy włodarza gębą pełną ... czego ?

    ps

    chrześcijanie są permisywni jak ryby w wodzie - ryba taki symbol chrześcijaństwa które samo w sobie nie jest permisywne i jeśli miałby być nad nim jakiś włodarz to już lepiej niech nie będzie przeciwciałem formacji duchowej wolności (sumienia) na drodze prawdy (klauzurowo ograniczonej) w Duchu 'Bożego Sprytu' pontyfikalnie zatajonej w wielkiej tajemnicy wiary ... Wielkich Polaków i niech już lepiej będzie jak zdewaluowany aga coby w imię Boga Honoru i Ojczyzny nie poganiał 'janczarów' religijnego jasyru kręcących się w błędnym kole historii jak napchane chomiki w kołowrotku

  • Odpowiedz życzliwym okiem widzi co i jak aby było lepiej a nie gożej por. Mk 12 24-27 Jezus im rzekł: «Czyż nie dlatego jesteście w błędzie, że nie rozumiecie Pisma ani mocy Bożej? środa, 09 maja 2018 10:25 Umieszczone przez: życzliwym okiem widzi co i jak aby było lepiej a nie gożej por. Mk 12 24-27 Jezus im rzekł: «Czyż nie dlatego jesteście w błędzie, że nie rozumiecie Pisma ani mocy Bożej?

    @ wiel błąd - poprawcie mnie jak się mylę - cłopie chcemy włodarza gębą pełną ... czego ?

    ps

    chrześcijanie są permisywni jak ryby w wodzie - ryba taki symbol chrześcijaństwa które samo w sobie nie jest permisywne i jeśli miałby być nad nim jakiś włodarz to już lepiej niech nie będzie przeciwciałem formacji duchowej wolności (sumienia) na drodze prawdy (klauzurowo ograniczonej) w Duchu 'Bożego Sprytu' pontyfikalnie zatajonej w wielkiej tajemnicy wiary ... Wielkich Polaków i niech już lepiej będzie jak zdewaluowany aga coby w imię Boga Honoru i Ojczyzny nie poganiał 'janczarów' religijnego jasyru ...



    ... przy swoich przywódcach kręcących się w błędnym kole historii jak napchane chomiki w kołowrotku

  • Odpowiedz Jurij. środa, 09 maja 2018 21:46 Umieszczone przez: Jurij.

    To najlepszy pan wojt w dziejach. Piątnicy ! Dzięki niemu ta miejscowość rozkwitła!

  • Odpowiedz Berta środa, 09 maja 2018 23:12 Umieszczone przez: Berta

    Wójt