środa, 16 maja 2018 14:40

„Niezapowiedziany” duży pożar lasu [FOTO]

Napisane przez  mano
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
 „Niezapowiedziany” duży pożar lasu [FOTO] fot. www.mylomza.pl
Wielki pożar lasu, jednocześnie w trzech miejscach zgłosił dziś leśniczy z kompleksu leśnego ”Nowogród” między Jednaczewem a Szablakiem. Do zdarzenia zostało zadysponowanych 12 zastępów ochotniczej i państwowej straży pożarnej. W sumie 50 ratowników.

Na terenie kompleksu leśnego „Nowogród” Komenda Straży Pożarnej w Białymstoku przeprowadziła dziś wielkie, niezapowiedziane ćwiczenia. Strażacy trenowali na wypadek pożaru lasu.

- Nikt o tych ćwiczeniach nie wiedział. Przyjechaliśmy, zrobiliśmy założenia, oznakowaliśmy miejsca pożaru i uruchomiliśmy ćwiczenia przez zgłoszenie leśniczego o powstałym pożarze – relacjonuje nam brygadier Jerzy Owłasiuk z Wojewódzkiej Komendy Straży Pożarnej w Białymstoku.

Scenariusz zakładał pożar lasu na kilku hektarach, w trzech miejscach jednocześnie.

- Dzisiejsze ćwiczenia miały na celu sprawdzenie zasad organizacji działań przy pożarach wielkopowierzchniowych obszarów leśnych- dodaje Owłasiuk.

Do niezapowiedzianych ćwiczeń zostało zadysponowanych 12 zastępów ochotniczej i państwowej straży pożarnej. W sumie 50 ratowników.

- Cele zostały osiągnięte. Jednostki biorące udział w ćwiczeniach sprawnie wywiązały się z postawionych im zadań – ocenia brygadier Jerzy Owłasiuk z Wojewódzkiej KSP w Białymstoku.

Przypominamy! W lasach w nadleśnictwach powiatu łomżyńskiego obowiązuje trzeci - najwyższy stopień zagrożenia pożarami Niebezpieczeństwo pojawienia się ognia jest spowodowane wysoką temperaturą powietrza oraz niską wilgotnością ściółki leśnej.

Galeria zdjęć

W górę