dom lomza
poniedziałek, 04 czerwca 2018 14:32

Niepodległościowy Bieg o Puchar Burmistrza Nowogrodu [FOTO]

Napisane przez  mano
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Niepodległościowy Bieg o Puchar Burmistrza Nowogrodu [FOTO] fot. UM Łomża
Ponad setka osób wzięła udział w wyjątkowym, z racji 100. rocznicy, Niepodległościowym Biegu o Puchar Burmistrza Nowogrodu. - To już tradycja, że na początku czerwca Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej oddział w Nowogrodzie organizuje imprezę biegową. W tym roku szczególną, bo biało-czerwoną, powiedział Grzegorz Palka Burmistrz Nowogrodu witając zawodników i gości.

Rywalizacja odbywała się w pięciu kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców: przedszkolaki, klasy I-III, klasy IV-VI oraz gimnazjaliści i kategoria Open. Zawodnicy, z flagą Polski w ręku, musieli przebiec dystans zaczynając od kilkudziesięciu metrów w przypadku najmłodszych do kilkuset w kategorii Open. Każdy uczestnik na mecie otrzymał pamiątkowy medal, a zwycięzca puchar.

Na scenie przy skansenie odbywały się również konkursy związane z 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Po biegu, każdy uczestnik mógł się posilić kiełbaską z grilla ufundowaną przez firmę Pekpol i słodką watą cukrową sponsorowaną przez radnego Kamila Kosińskiego. Nad bezpieczeństwem i dobrym samopoczuciem czuwała Grupa Ratownicza Nadzieja, a o ochłodę po biegu zadbała Ochotnicza Straż Pożarna w Nowogrodzie. Dzięki policjantkom każdy mógł się przekonać, co się dzieje z ciałem w momencie uderzenia w przeszkodę na symulatorze zderzeń. Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej oddział w Nowogrodzie ufundowali nagrody dla uczestników konkursów artystycznych.

W kategorii przedszkolaków pierwsze miejsce zajęli: Gabrysia Ilaszczuk wśród dziewcząt i Piotr Depta wśród chłopców. Klasy I-III Dagmara Dąbrowska i Kacper Żurawski. Klasy IV-VI Diana Dąbrowska i Igor Krajewski. Wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce zajęła Natalia Cwalina i Jan Kołodziejczyk.  W kategorii Open zwyciężył Hubert Lemański.

tekst i zdjęcia: UM Nowogród

3 komentarzy

 • Odpowiedz real poniedziałek, 04 czerwca 2018 16:53 Umieszczone przez: real

  A jak czuwała Grupa Ratownicza Nadzieja nad dobrym samopoczuciem? Polewała do szklanek?

 • Odpowiedz Polak poniedziałek, 04 czerwca 2018 19:32 Umieszczone przez: Polak

  super !

 • Odpowiedz w imię Ojca i Syna i Krzyża Św. - kumacie cyrk świątyni miejsowego 'nerona'(ant Chrytsa) rządnego ratownictwa skorumpowanego egzorcysty myślącego o tym co Ludzkie nie Boże wtorek, 05 czerwca 2018 10:44 Umieszczone przez: w imię Ojca i Syna i Krzyża Św. - kumacie cyrk świątyni miejsowego 'nerona'(ant Chrytsa) rządnego ratownictwa skorumpowanego egzorcysty myślącego o tym co Ludzkie nie Boże

  @ Polak


  pchają się na dzieją się na usta wulgaryzmy za opiekę fundamentalną (duchowną)

  31 Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. 32 Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym12. 33 Albo uznajcie, że drzewo jest dobre, wtedy i jego owoc jest dobry, albo uznajcie, że drzewo jest złe, wtedy i owoc jego jest zły; bo z owocu poznaje się drzewo. 34 Plemię żmijowe! Jakże wy możecie mówić dobrze, skoro źli jesteście? Przecież z obfitości serca usta mówią. 35 Dobry człowiek z dobrego skarbca wydobywa dobre rzeczy, zły człowiek ze złego skarbca wydobywa złe rzeczy. 36 A powiadam wam: Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu. 37 Bo na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony».  bo słowo staje się MOWĄ CIAŁA formacji duchowej ks.hipokrytów od wewnątrz na zewnątrz mataczących w wolą ... Bożą (wolną - dobrą - wolą)

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu