dom lomza
wtorek, 05 czerwca 2018 13:09

Mobilny gabinet dentystyczny [FOTO]

Napisane przez  mano/ PUW
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Mobilny gabinet dentystyczny [FOTO] fot. Podlaski Urząd Wojewódzki
Bezpłatne badania, leczenie i profilaktyka dentystyczna dzieci i młodzieży od piątku będą się odbywały w mobilnym gabinecie stomatologicznym. Dentobus ma docierać do mniejszych miejscowości województwa podlaskiego, które maja utrudniony dostęp do punktu dentystycznego.

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski przekazał dziś mobilny gabinet stomatologiczny świadczeniodawcom, którzy będą realizowali usługi zdrowotne opłacane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jak przypomniał, Sejm na wniosek rządu przyjął w 2017 roku ustawę dotyczącą poprawy dostępności i jakości usług zdrowotnych. Obejmowała ona m.in. dofinansowanie kupna sprzętu na potrzeby służby zdrowia.

Mobilny gabinet dentystyczny jest wyposażony jak gabinet zabiegowy. Ma m.in. specjalistyczny, sterowany elektronicznie fotel dentystyczny, lampę polimeryzacyjną LED, skaler, piaskarkę, zestaw punktowego RTG i niezbędne narzędzia stomatologiczne.

Dentobus, wraz z wyposażeniem, jest własnością Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Specjalistyczny samochód kosztował ponad 1,2 mln zł, a dodatkowe wyposażenie prawie 300 tys. Został kupiony z funduszy Ministerstwa Zdrowia.

Zainteresowane gminy mogą umawiać wizyty mobilnego gabinetu dentystycznego indywidualnie. Szczegółowy harmonogram stacjonowania gabinetu będzie zamieszczany na internetowej stronie NFZ.

Galeria zdjęć

3 komentarzy

 • Odpowiedz Wirtualny wtorek, 05 czerwca 2018 16:29 Umieszczone przez: Wirtualny

  Nowe prawo musi niepokoić administratora 4lomza, który nagminnie usuwa wpisy internautów
  Autor: Wirtualny (---.ip-144-217-164.net)
  Data: 05-06-18 17:26

  Niebezpieczeństwo wynika z art. 4a, w którym dostawcy treści, tj. portale, mają zakaz ograniczania lub utrudniania „w jakikolwiek inny sposób” dostępu do świadczonych przez siebie usług. Obejmuje to również prawo do umieszczania przez użytkowników treści z powodu „linii programowej [danego medium], treści albo regulaminem świadczenia tych usług”Utrudnione będzie również usuwanie treści zgodnych z prawem, ale łamiących zasady tzw. netykiety. Autorzy tego typu treści będą mogli od razu uruchamiać procedurę sądową, a administratorzy portali będą zasypywani pozwami do sądów 24-godzinnych. Jeżeli komentarze nie będą łamać przepisów polskiego prawa, sądy nakażą ich przywrócenie i obciążą administratorów kosztami postępowań o ich usuwanie.
  Ciekawe redaktorku. Nie mogę się doczekać

 • Odpowiedz darekk wtorek, 05 czerwca 2018 17:20 Umieszczone przez: darekk

  w końcu!!!!!!!!!!! bo to co dzieje się na 4 to hańba dla dziennikarstwa, 4 to teraz tylko i wyłącznie lewacka tuba propagandowa!!!

 • Odpowiedz URZAD SKARBOWY W LOMZY !!!! WAZNE !!!! wtorek, 05 czerwca 2018 17:22 Umieszczone przez: URZAD SKARBOWY W LOMZY !!!! WAZNE !!!!

  "Od: "mide@go2.pl"
  Data: 2 marzec 2017 o 13:43

  Temat: Odp: tekst medialny PWSIiP

  Dzień dobry, Jolu - dziękujemy za ciekawy tekst o dobrej kobiecie i wartościowej inicjatywie. Taki sam z identycznym tytułem i zdjęciem ukazał się w innym portalu, ale to nie szkodzi chyba nikomu, świat się od dawna Gutenberga i Mc Luhana unifikuje i globalizuje, i glachszajtuje.
  Czy pieniążki w kopercie ode mnie p/u Roberta dotarły do Ciebie...? Mam kolejne wynagrodzenie, zadzwoń, proszę.
  MRD „

  Takie praktyki w jednych z mediów Łomżyńskich!!
  Czy to oznacza,że dziennikarz z portalu 4 lomza za przyzwoleniem szefa płaci za pisanie artykułów pracownicy łomżyńskiej uczelni?

  Kluczowe pytanie!
  - czy ta osoba miała umowę o pracę?
  - dlaczego "wynagrodzenie" było przekazywane w kopercie ?
  - w jakiej kwocie powinien zostać odprowadzony podatek?

  To tylko niektóre przecieki najrzetelniejszych mediów w Łomży - 4lomza, zbieraczy upadłych pracowników.
  Jeżeli ktoś jest w temacie nie krępujcie się.....
  Kim jest MRD??

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu