jodr szepietowo
wtorek, 05 czerwca 2018 14:31

Podwyżka „widmo”. Zaognia się szpitalny spór!

Napisane przez  mj
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Podwyżka „widmo”. Zaognia się szpitalny spór! fot. mylomza.pl
- To jest przykre, że musimy cały czas walczyć o swoje – skomentowała obecną sytuację Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Łomży, Izabela Metelska. Dyrekcja nie wywiązała się z zawartego 23 marca porozumienia.

banerwww4

Ugoda pomiędzy pielęgniarkami a Dyrekcją Szpitala Wojewódzkiego w Łomży weszła w życie od 1 kwietnia. Zarządzający placówką medyczną zobowiązał się do przekształcenia dotychczas obowiązującej listy wynagrodzeń wraz z wypłaceniem wyrównania do majowych pensji. Podjęte przez obie strony negocjacje miały zapobiec sporowi zbiorowemu przygotowywanemu przez pielęgniarki.

- Po rozmowach z dyrekcją zostało podpisane między nami porozumienie – komentuje zdarzenie z marca Izabela Metelewska. – Pielęgniarki wycofały wtedy część swoich postulatów. W dodatku wywiązałyśmy się z zawartych w porozumieniu zapisów nas dotyczących - dodaje po chwili nasza rozmówczyni. Jednak nie otrzymały w maju obiecanych środków.

Zamiast ustalonych podwyżek dyrektor Roman Nojszewski zaproponował pielęgniarkom wypłacenie połowy wcześniej zapisanej kwoty. Nie zgodziły się na obniżenie orzeczonych wcześniej sum.

– Dyrektor zaczął się wycofywać z wcześniejszych ustaleń pomiędzy nami. Początkowo zaproponował wypłacenie podwyżek mniejszych o połowę, ale nawet one nie zostały wypłacone – mówi przewodnicząca.

Izabela Metelska poinformowała, iż w takiej sytuacji nie ma wyjścia i zostanie złożony pozew do sądu pracy. Obecnie prawnik przygotowuje stosowne pismo.

49 komentarzy

  • Odpowiedz zawiedzony wyborca PiSu wtorek, 05 czerwca 2018 14:35 Umieszczone przez: zawiedzony wyborca PiSu

    Ruda Benia im nie pomoże ?

  • Odpowiedz Pielęgniarka wtorek, 05 czerwca 2018 14:42 Umieszczone przez: Pielęgniarka

    Czeka Pana panie dyrektorzy aut z zajmowanego stanowiska szykujemy czarny tydzień 200 zwolnień lekarskich, będo media, wywiady, i brak obsady przez 7dni i potem znowu 200 zwolnień lekarskich i zmiana i następne 7 dni, straty w milionach,kobiety średnia wieku, 50lat,poczyta Pan o Lublinie i Białymstoku.Raczej czas pomyśleć przed niż po.

  • Odpowiedz ? wtorek, 05 czerwca 2018 16:14 Umieszczone przez: ?

    jak to ma być czarny tydzień to niech do szpitala lekarze przyjdą w sutannach aby człekowi oddać co należy do człeka a Bogu co należy do Boga ... tylko z czym by te ratowniki wtedy zostali przy swym ordynatorze oddziału wieczystej adoracji ?

  • Odpowiedz prześmiewca wtorek, 05 czerwca 2018 16:59 Umieszczone przez: prześmiewca

    piguły, odejdźcie od łóżek lekarzy, a wówczas szybko wasze POstulaty zostaną spełnione...

  • Odpowiedz Wirtualny wtorek, 05 czerwca 2018 17:27 Umieszczone przez: Wirtualny

    Nowe prawo musi niepokoić administratora 4lomza, który nagminnie usuwa wpisy internautów
    Autor: Wirtualny (---.ip-144-217-164.net)
    Data: 05-06-18 17:26

    Niebezpieczeństwo wynika z art. 4a, w którym dostawcy treści, tj. portale, mają zakaz ograniczania lub utrudniania „w jakikolwiek inny sposób” dostępu do świadczonych przez siebie usług. Obejmuje to również prawo do umieszczania przez użytkowników treści z powodu „linii programowej [danego medium], treści albo regulaminem świadczenia tych usług”Utrudnione będzie również usuwanie treści zgodnych z prawem, ale łamiących zasady tzw. netykiety. Autorzy tego typu treści będą mogli od razu uruchamiać procedurę sądową, a administratorzy portali będą zasypywani pozwami do sądów 24-godzinnych. Jeżeli komentarze nie będą łamać przepisów polskiego prawa, sądy nakażą ich przywrócenie i obciążą administratorów kosztami postępowań o ich usuwanie.
    Ciekawe redaktorku. Nie mogę się doczekać

  • Odpowiedz antyfa wtorek, 05 czerwca 2018 17:38 Umieszczone przez: antyfa

    załóż swój prywatny portal i na nim umieszczaj szowinistyczno-faszystowskie wPiSy...

  • Odpowiedz Pacjent wtorek, 05 czerwca 2018 17:48 Umieszczone przez: Pacjent

    Tych nierobów to powinni pozamykać...

  • Odpowiedz darekk wtorek, 05 czerwca 2018 18:21 Umieszczone przez: darekk

    w końcu!!!!!!!!!!! bo to co dzieje się na 4 to hańba dla dziennikarstwa, 4 to teraz tylko i wyłącznie lewacka tuba propagandowa!!!

  • Odpowiedz URZAD SKARBOWY W LOMZY !!!! WAZNE !!!! wtorek, 05 czerwca 2018 18:22 Umieszczone przez: URZAD SKARBOWY W LOMZY !!!! WAZNE !!!!

    "Od: "mide@go2.pl"
    Data: 2 marzec 2017 o 13:43

    Temat: Odp: tekst medialny PWSIiP

    Dzień dobry, Jolu - dziękujemy za ciekawy tekst o dobrej kobiecie i wartościowej inicjatywie. Taki sam z identycznym tytułem i zdjęciem ukazał się w innym portalu, ale to nie szkodzi chyba nikomu, świat się od dawna Gutenberga i Mc Luhana unifikuje i globalizuje, i glachszajtuje.
    Czy pieniążki w kopercie ode mnie p/u Roberta dotarły do Ciebie...? Mam kolejne wynagrodzenie, zadzwoń, proszę.
    MRD „

    Takie praktyki w jednych z mediów Łomżyńskich!!
    Czy to oznacza,że dziennikarz z portalu 4 lomza za przyzwoleniem szefa płaci za pisanie artykułów pracownicy łomżyńskiej uczelni?

    Kluczowe pytanie!
    - czy ta osoba miała umowę o pracę?
    - dlaczego "wynagrodzenie" było przekazywane w kopercie ?
    - w jakiej kwocie powinien zostać odprowadzony podatek?

    To tylko niektóre przecieki najrzetelniejszych mediów w Łomży - 4lomza, zbieraczy upadłych pracowników.
    Jeżeli ktoś jest w temacie nie krępujcie się.....
    Kim jest MRD??

  • Odpowiedz Sisi wtorek, 05 czerwca 2018 21:18 Umieszczone przez: Sisi

    Niech ujawni szpital ile zarabiają pracownicy i jak wielu jest zatrudnionych bez odpowiednich kwalifikacji....ile sprzątaczki czy potrzeba tyle osob w ksiegowosci? A pielegniarki robia w konia....płacą po znajomości a nie za wykonane prace.....

  • Odpowiedz Siostra wtorek, 05 czerwca 2018 21:46 Umieszczone przez: Siostra

    Sisi zgadzam się z Toba w 1000% Szpital i warunki zatrudnienia i płacy to jedne wielkie bagno...

  • Odpowiedz Ordynator wtorek, 05 czerwca 2018 21:48 Umieszczone przez: Ordynator

    Do zarządzania trzeba kogoś z jajami co dobierze zespół kompetetny a jak załoga rządzi zamiast dyrekcji to tak to później jest.....tylko dymisja w tle i wilczy bilet w branży.

  • Odpowiedz Głos ... oddany wtorek, 05 czerwca 2018 21:50 Umieszczone przez: Głos ... oddany

    @ Sisi

    to robota Ojca Stefanka i jEGO 'prawej' HIERARCHII wartości szczującej na lewaków na szczycie tej katedralnie kategorycznie kanonicznie formowanej piramidy społecznej tron cwaniaka tej post feudalnej pro feudalnej formacji duchownej dalej ogon duszpasterzy i ich potakiwaczy im niżej tym biedniej w budżecie rodzinnym kwoty nie wolnej od ofiary z trudem wożącej nadzieję z rozumem opętanym wiarą w czystość intencji jego ekscelencji

  • Odpowiedz Mira wtorek, 05 czerwca 2018 21:57 Umieszczone przez: Mira

    ..ja proponuję żeby ktoś skontrolowal wydatki i podstawy wypłat czy sa uzasadnione w wielu przypadkach nie którzy na dzień dobry dostaje więcej niż ci po wielu latach pracy.....a może tak to jest ze jak się ktoś sam upomni to dostaje bo dla wszystkich się nie da.....proszę sprawdzić też sponsorowanie studiów dla wybranych pracowników z poza branży......

  • Odpowiedz Głos ... oddany wtorek, 05 czerwca 2018 22:21 Umieszczone przez: Głos ... oddany

    @ Ordynator

    też tak uważam i dlatego do seminariów nie przyjmują eunuchów wyjątkiem są cioty ale wyjątki potwierdzają regułę że do seminariów idą faceci z jajami ...

    ... potem wychodzą faceci w czerni ale jakby bez jaj to ta pół żartem pół serio bo oni nader często wyglądają jak wielkanocne pisanki

    a propos jaj o jakich wspominasz dziwi fakt że wyznanie miejscowego czytam Watykańskiego patriarchatu jest w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego tymczasem ks.Wojciech proboszcz parafii przycmentarnej wyspecjalizowany w Duchu Świętym jest na zadupiu ks.Andrzeja z parafii przy szpitalnej wyspecjalizowanej w cmentarnym krzyżu a przecież celem wyznania nie jest życie w imię Ojca i Syna i Krzyża Jego jedynego

    widać jak bardzo w obecności Ks.Andrzeja Ks.Wojciechowi jaj brak żeby Ducha Świętego przywrócić tam gdzie jego rodzime miejsce widać 'ks.DUCHACZ' nie chce wchodzić w konflikt z prawem kanonikiem czujny by nie nadepnąć na ogon skorumpowanego egzorcysty coby wilczego biletu nie dostać od przyjaciół Świętej Hipokryzji wspierających się przy Świętej Pedofilii z honorem ks,kapelana barabaszowego patriotyzmu niesionego bałwochwalstwu na chwałę bałwochwalcom na ratunek

  • Odpowiedz Rano wtorek, 05 czerwca 2018 22:31 Umieszczone przez: Rano

    Należy pamiętać również o personelu niemedycznym,który nagminnie jest wykorzystywany przez tzw.wyższy i średni personel medyczny,wtajemniczeni wiedzą .
    Swoją drogą (co nie jest już chyba tajemnicą)młode pielęgniarki po studiach nie koniecznie(choć również)nie chcą pracować w szpitalu że są takie a nie inne pensję lecz często przez starsze "koleżanki"(trochę pokory szanowne Panie starsze)
    To że pielęgniarki odejdą od łóżek to nic ,gorzej jak nie medyczni zaczną masowo "chorować" bez nich dopiero stanie szpital.

    Ps :Szanowne panie pielęgniarki gdybyście nie były takimi egoistkami i walczyli na równi ze wszystkimi pracownikami szpitala wygrana byłaby pewna a tak.....

  • Odpowiedz Głos ... oddany wtorek, 05 czerwca 2018 22:36 Umieszczone przez: Głos ... oddany

    @ Mira

    żądasz sprawdzenia wartości katolickich a więc trzeba by zacząć od sprawdzania u źródła tam skąd wypływają wzorce tej krypto mafijnej prosperity prowadzącej się jak folwark zwierzęcy czytam owczarnia pasterzy dobrych inaczej cynicznych tytanów pracy na których muszą zapieprzać wszyscy a gadzina nietykalna jak synekura stanowiona ustanowiona świętym nepotyzmem rodziny świętej inaczej nieczystej jak kultura liścia figowego wyniesiona z katedry szata na co się w ornat ubrał i wartości katolickich uczył ze swojego drzewa poznania dobra i zła

  • Odpowiedz Choryprzezsłużbęzdrowia wtorek, 05 czerwca 2018 22:41 Umieszczone przez: Choryprzezsłużbęzdrowia

    Re:pielęgniarka
    Calkiem niedawno pisałyście pochwały dziękczynne i listy w obronie dyrektora a teraz go chcecie zastraszyć...wstyd i żenada.
    Nikt nikogo w tej pracy nie trzyma na siłe,może zatrudnijcie się w biedron.ach(tak często przecież na swoich grupach wzajemnej adoracji obrażacie inne zawody zazdroszcząc im wypłat).
    Na wasze miejsce przyjdą młode chętne,nie zepsute ,dobrze wykształcone młode pielęgniarki.
    Same psujecie swoje środowisko ciągłą chorąrywalizacją między sobą.

  • Odpowiedz ZnamCięaTymnie wtorek, 05 czerwca 2018 22:47 Umieszczone przez: ZnamCięaTymnie

    Re:pielęgniarka jak już zaprośicie te media to personel nie medyczny też chętnie z nimi zamieni słowo i w końcu wyjaśni się co oznacza "pomoc pielęgniarce"a nie wykonanie za nią pracy.
    Myślę że może być całkiem ciekawie.

  • Odpowiedz Kasa wtorek, 05 czerwca 2018 22:49 Umieszczone przez: Kasa

    Młode pielęgniarki lepiej traktują pacjentów,zauważają to wszyscy niż starsze pielęgniarki.

  • Odpowiedz goostav wtorek, 05 czerwca 2018 23:22 Umieszczone przez: goostav

    No to w końcu Metelska, czy Metelewska?
    A może obie?

  • Odpowiedz prawda777 środa, 06 czerwca 2018 06:25 Umieszczone przez: prawda777

    Zlikwidować ten szpital, bo i tak ludzie chcący się wyleczyć leczą się prywatnie i w Białymstoku lub gdzie indziej. Po co utrzymywać coś co nie pomaga.

  • Odpowiedz od niechcenia - 'niechcem ale m...' środa, 06 czerwca 2018 07:15 Umieszczone przez: od niechcenia - 'niechcem ale m...'

    @ prawda777

    hahaha 'Po co utrzymywać coś co nie pomaga.' o żeś przysrał'a złoŻon ością siódmEGO prawa dekalogu

    według tradycji starego przymierza dotyczącego przykazania współżycia ze złem w miłości bliźniego wykorzystywanego w trudnym dla niego położeniu

    zaś według nowego przymierza owo siódme usytuowane w nowej tradycji dotyczy przykazania nie okradaj bliźniego swego ... z godności której wyznacznikiem jest partnerstwo - komunia - komu więcej dano (talentów) od tego więcej wymagająca we wspólnocie pracujących we wspólnym celu - celu cywilizacji życia (cywilizacji miłości) płodnej w godność RODZINY "dzieci bożych" jaką ks.księciunie rodziny (MAFIJNEJ) swą zaborczą logiką dom i nacji rujnują już u podstaw drzewa... hierarchii (danych) wartości (dobra i zła)

    ...swojej pracy organicznej przy organach ... samorządowych też i raj utracony zamiast raju odzyskanego staje się rajem podatkowym zło dziejów chwały chrystusowej grających nieczysto na wieki wieków amen

  • Odpowiedz ... środa, 06 czerwca 2018 07:21 Umieszczone przez: ...

    @ prawda777 lepiej utrzymywać tron dynastii pomagającej ludziom rozmazać cmentarnianą infrastrukturę z krzyżem świętym bu via golgota cywilizacji życia miała jakiś głębszy sens

  • Odpowiedz Panteoj środa, 06 czerwca 2018 08:34 Umieszczone przez: Panteoj

    Podwyżki to powinni dostać sanitariusze,ratownicy,panie sprzątające za pracę do której są wykorzystywani przez wiecznie zmęczone ,wiecznie narzekajace panie .
    Proponuje zatrudnic Opiekunow Medycznych a Pielegniarkom ,ktorym sie nie chce wykonywac swoich czynnosci takich jak pielegnacja pacjenta bo uwazaja(mylnie)ze ma za nich to zrobic salowa czy sanitariusz niech sie zwolnia.
    Pielegniarki wszedzie wykazuja ze wszystko robia a rzeczywistosc jest taka ze to sanitariusze ciagaja lozka,reanimuja,myja i tysiace innych czynnosci przy ktorych powinni wylacznie pomagac pielegniarce.
    NiesteAsdfghfdty niektorym paniom pomylily sie zakresy obowiazkow (szczegolnie tym z 3 literkami)wiec przypominam:waszym obowiazkiem jest myć dupę pacjenta nie salowej nie sanitariusza oni ewent.mogą wam pomuc!

  • Odpowiedz Wicia środa, 06 czerwca 2018 10:55 Umieszczone przez: Wicia

    Piszecie o młodych pielęgniarkach, a ile ich jest w łomży? 2- 3 ? Wszyscy młodzi uciekają z Łomży.

    Nojszewski - brak klasy. Wieś na maxa.

  • Odpowiedz Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: Fe Fe Fe środa, 06 czerwca 2018 11:05 Umieszczone przez: Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: Fe Fe Fe

    @ prawda777

    por. "liczba to bowiem człowieka" upadłego jak upadłe anioły przy Krzyżu Świętym (mowy ciała) myślą mową i za czynem (za kwasem ks.faryzeuszy ks.kanoników miejscowego wyznania Mojżeszowego wg Duchowości Pawłowej) prokreacji w Duchu bydlaka Ojca (owczarni) zakłamania Ojca kurewstwa (niewolniczego dorobku) płodnego w patologie od wewnątrz na zewnątrz materializującego taką hierarchie wartości która góry "piramid społecznych" dźwiga jak wiara która ks.hipokryzji góry przenosi z własnej woli prawem ograniczonej wolnej woli by nawet nie było można pomyśleć że można inaczej żyć bo np. JPaweł drugi tak samo jak pierwszy Paweł Śiwęty tak samo jak Święta Inkwizycja zakazał takich nowinek teologicznych które mogły by mieć na to kanoniczne LUDU zniewolenie jakiś większy zbawczy wpływ (vide J. 8 44-32!31) który zmiażdżyłby głowy dwojących się i trojących wilków w (owczych) moherowych skórach (paliuszach) modlących się pod figurą mając 'DNA'(łańcuch wektora życia) diabła za skórą

  • Odpowiedz Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: Fe Fe Fe środa, 06 czerwca 2018 11:06 Umieszczone przez: Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: Fe Fe Fe

    @ prawda777


    prawda w tradycji chrześcijańskiej była cyfrowana trynitarną składnią odnoszącą się do Lucyfera najpiękniejszego z upadłych aniołów tak pięknego jak jego szaty liturgiczne jego słowa zapewne tak samo pięknego jak religijna literatura piękna pokazująca szatana jako fałszywy jego obraz lumpa smolucha

  • Odpowiedz Patriota środa, 06 czerwca 2018 11:10 Umieszczone przez: Patriota

    Wszyscy powinni dostawać podwyżki. Kazdy pracownik. A w Polsce jest jak jest. Albin pracujesz od miesiąca do miesiąca albo za granicę . Nie tylko Łomża KAZDE miasto i każdy szpital.

    Kwestia wyboru . Czy na obczyźnie chcesz żyć ???
    Czy zostać patriota i siako tako wiązać koniec z końcem.
    Ja wolę zostać bo Tu jest mój kraj moje miejsce na ziemi nawet za grosze wolę żyć tu niż tulac się po obczyźnie.

  • Odpowiedz Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: Fe Fe Fe środa, 06 czerwca 2018 11:19 Umieszczone przez: Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: Fe Fe Fe

    @ prawda777

    tę prawdę opisuje sukcesor w prostej linii Mr.Jezusa w jakim prosta myśl przewodnia nie C U R V A(wł)JEST nadana do Jana (testament Mr.Jezusa 'oto syn twój oto matka twoja) pokazującego prokreację Ojca dyrektora prokreacji Biblijnej bestii - gadziny jakiej nowinki teologiczne ciągle miażdżą głowę jak młot prawd objawionych walący w jarzmo wielkiej tajemnicy religii

  • Odpowiedz Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: Fe Fe Fe środa, 06 czerwca 2018 11:22 Umieszczone przez: Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: Fe Fe Fe

    @ prawda777

    stare jak świat "nowinki" teologiczne ciągle miażdżą głowę religijnej bestii jak młot prawd objawionych walący w jarzmo twórców i strażników wielkiej tajemnicy religii

    prawda była wcześniej pokazywana jako
    starołacińska prawda 6 4 6 VI IV VI dekalog
    minuskułowa prawda 6 6 5 (przewartościowanie dekalogu - prawa życia)
    majuskułową prawda 6 1 6 (prokreacja wracająca do wzorca rodzaju ludzkiego por. Rdz 3, 15)

    cały czas obecna 'apokaliptyczna' formuła życia

  • Odpowiedz Ukradzione środa, 06 czerwca 2018 11:25 Umieszczone przez: Ukradzione

    "Odnośnie Sanitariuszy to oni przewoża pacjenta na badania,przekładają,myją z wymiocin,płynów ustrojowych,oczyszczją z kału,wymiocin,moczu,reanimują czyt: wykonują tyśiące czynności przy których powinni tylko pomagać pielęgniarkom.
    Rzeczywistość jest jednak dla nich okrutna bo wiele pielëgniarek uważa sië za kogoś lepszego(choć nie zawsze mają wyższe wykształcrnie od ww).
    Pogubiły się Panie Pielęgniarki w tym wszystkim i zapomniały co do nich należy.
    Nie wspomnę już o hamskim i opryskliwym traktowaniu nie tylko niższego personelu ale i pacjentów,ale odnośnie pacjentów niech się oni sami wypowiedzą.
    Do Pań Pielegniarek:wasza buta,pycha i egoizm nie pozwala Wam dostrzec ze każdy powinien trzymać się swojego zakresu obowiązków a nie wykorzystywać swój"status"do wymigiwania się od pewnych zadań.
    Nie pozwala Wam również dojrzeć że jak Wy siedzicie w klimatyzowanych pomieszczeniach i jest Wam tak ciężko i zle to jak musi być ludziom,którzy dzwigają pacjentów po całym szpitalu....
    Nie potraficie również zrozumieć że jak Wy nie macie z czego utrzymać swoich rodzin to z czego niższy zarabiający minimum personel ma te rodziny utrzymać...?
    Narzekacie na tą pracę ale czy ktoś kogoś do tego zmuszał?,mówicie że młode pielęgniarki nie chcą pracować...otóż chcą ale na równych zasadach .
    Przecież Wy to wszystko doskonale wiecie więc proszę sië chwilkę zastanowić nad samym sobą.
    Z pizdrowieniami dla uczciwie pracujących Pan Pielęgniarek,którym 3 literki "pozwalają" na pielëgnację pacjenta,dla których to jest praca nie ujma."

  • Odpowiedz Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: Fe Fe Fe środa, 06 czerwca 2018 11:35 Umieszczone przez: Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: Fe Fe Fe

    @ prawda777


    cały czas 'a po kali ptyczna' 'syn optyczna' formuła życia 'prawda' krąży w t r y n i t a r n e j T O Ż S A M O Ś C I "Pana" Boga jakim BżYDZI się kultura "Boga" Ojca vide wstęp do dekalogu potomstwa i ducha jaki ożywia relacje w jakiej dochodzi do

  • Odpowiedz F..iltr środa, 06 czerwca 2018 11:48 Umieszczone przez: F..iltr

    cenzury

  • Odpowiedz Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: Fe Fe Fe środa, 06 czerwca 2018 11:54 Umieszczone przez: Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: Fe Fe Fe

    @ prawda777


    dochodzi do k o n f l i k t u (i n t e r e s ó w) pro k r e a c j i danych czytam w a r t o ś c i niczym k w e r e n d a

    z
    w r a c a n y c h do Ojca swojEgo z a r o d k a czytam do źródła p o ż ą d a n i a kultury nawykowej wykształconej(J 8 44) jakie Mr.Jezus w y p o m i n a
    bŻ y d k o m człowiecom - hierarchom 'faraońskiej' piramidy społecznej mającym d i a b ł a za Ojca - 'poprawcie mnie jak się m u l ę'

  • Odpowiedz Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: Fe Fe Fe środa, 06 czerwca 2018 11:58 Umieszczone przez: Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: Fe Fe Fe

    @ prawda777


    'poprawcie mnie jak się m u l ę' vide kazus Ewangelisty Łukasza okiem lekarza woła - muła opisujący tę rzeczywistość jak wół do kastracji szykowany patrząc na malowane wrota

    JPII i "jEgo Ekscelencji" zamiast prostego krzywy prawo skrętny Prawy P a r a k l e t (wspomo życie L Lewackiej ofiary ks.pedofilów) z domu Ojca świętej - nietykalnej patologii konsumując 'ofiarę' czasu Matki-Bogini 'Kalipso' Καλύπτειν (kalyptein, ‘chować’, ‘kryć’ wiele zamataczył dużo czasu na to poświęcił aby prawda pozostała wielką tajemnicą (religii) wiary z której reglamentacji utrzymują się twórcy i strażnicy systemu cywilizacji piekła i szata na nich najpiękniejsza w procesie postępu jej procesji od cywilizacyjnego krzyża cierpienia DROGĄ kultury śmierci drogą golgoty życia vide trzecia fatimska

    a jaka jest droga Mr.Jezusa on mówi że to droga prawdy i w te stronę zwraca Ducha swEgo

    ks.Dziwisz czekał na swoją 'iskrę' z Polski tak samo jak żydzi na swojego mesjasza pozostając w o/błędzie w wielkim o/błędzie obozu pokonanych inteligencją diabła Ojca dyrektora religijnych anty chrustów dla jego bolesnej mąki żebrzących dla siebie miłosierdzia za trwanie w grzechu hierarchii t/uczącej się jednak w grzechu śmiertelnym grzechu przeciw Duchowi Ojca Jezusa

  • Odpowiedz Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi D...upa od wieków przy krzyżu śiwatym robiących dupę z gęby środa, 06 czerwca 2018 12:05 Umieszczone przez: Kto ma uszy, niechaj posłyszy, co mówi D...upa od wieków przy krzyżu śiwatym robiących dupę z gęby

    w górę serca ...

    ks.DUCHACZE Bożego Ciała pokażcie że macie Boże ciało z jajami po których nie zostało już tylko wspomnienie wałacha poganianego w liturgicznym kieracie

  • Odpowiedz wolny strzelec środa, 06 czerwca 2018 12:19 Umieszczone przez: wolny strzelec

    Wiesz kto to jest Freelancer - wolny strzelec – OSOBA PRACUJĄCA BEZ ETATU ?
    Portale internetowe płacą różnie, ale nie są to kokosy.

    Takie sprawy rozlicza się na podstawie UMOWY O DZIEŁO.

    W sytuacji gdy kwota wykazana na umowie o dzieło nie przekracza 200 zł (i umowa ta nie jest zawarta z pracownikiem), zamawiający jest zobowiązany pobrać i odprowadzić na konto urzędu skarbowego zryczałtowany podatek dochodowy - w wysokości 18 proc.

    Co do zasady umowy (o świadczenie usług czy o dzieło), jak zresztą większość umów cywilnoprawnych, MOŻNA ZAWRZEĆ W FORMIE USTNEJ i są one w tej formie ważne. Dla uściślenia, większość umów cywilnoprawnych może być zawarta nawet w formie dorozumianej, co nie pozbawia ich mocy prawnej.

    ps:
    i nie ośmieszaj się, że wynagrodzenie ktoś przekazał przez kogoś innego, czy też zostawił "w kopercie". A co miał wyjąć drobniaki z kieszeni ?
    Logiczne jest, że koperta była zaklejona,
    to kwestia poufności informacji o wysokości wynagrodzenia za pracę.
    Tajemnica wynagrodzenia za pracę jest instrumentem ochrony danych osobowych pracownika.( analogicznie chronione wynagrodzenie wynikające z umowy o dzieło )

  • Odpowiedz wolny strzelec środa, 06 czerwca 2018 12:19 Umieszczone przez: wolny strzelec

    Wiesz kto to jest Freelancer - wolny strzelec – OSOBA PRACUJĄCA BEZ ETATU ?
    Portale internetowe płacą różnie, ale nie są to kokosy.

    Takie sprawy rozlicza się na podstawie UMOWY O DZIEŁO.

    W sytuacji gdy kwota wykazana na umowie o dzieło nie przekracza 200 zł (i umowa ta nie jest zawarta z pracownikiem), zamawiający jest zobowiązany pobrać i odprowadzić na konto urzędu skarbowego zryczałtowany podatek dochodowy - w wysokości 18 proc.

    Co do zasady umowy (o świadczenie usług czy o dzieło), jak zresztą większość umów cywilnoprawnych, MOŻNA ZAWRZEĆ W FORMIE USTNEJ i są one w tej formie ważne. Dla uściślenia, większość umów cywilnoprawnych może być zawarta nawet w formie dorozumianej, co nie pozbawia ich mocy prawnej.

    ps:
    i nie ośmieszaj się, że wynagrodzenie ktoś przekazał przez kogoś innego, czy też zostawił "w kopercie". A co miał wyjąć drobniaki z kieszeni ?
    Logiczne jest, że koperta była zaklejona,
    to kwestia poufności informacji o wysokości wynagrodzenia za pracę.
    Tajemnica wynagrodzenia za pracę jest instrumentem ochrony danych osobowych pracownika.( analogicznie chronione wynagrodzenie wynikające z umowy o dzieło )

  • Odpowiedz wolny strzelec środa, 06 czerwca 2018 12:20 Umieszczone przez: wolny strzelec

    Wiesz kto to jest Freelancer - wolny strzelec – OSOBA PRACUJĄCA BEZ ETATU ?
    Portale internetowe płacą różnie, ale nie są to kokosy.

    Takie sprawy rozlicza się na podstawie UMOWY O DZIEŁO.

    W sytuacji gdy kwota wykazana na umowie o dzieło nie przekracza 200 zł (i umowa ta nie jest zawarta z pracownikiem), zamawiający jest zobowiązany pobrać i odprowadzić na konto urzędu skarbowego zryczałtowany podatek dochodowy - w wysokości 18 proc.

    Co do zasady umowy (o świadczenie usług czy o dzieło), jak zresztą większość umów cywilnoprawnych, MOŻNA ZAWRZEĆ W FORMIE USTNEJ i są one w tej formie ważne. Dla uściślenia, większość umów cywilnoprawnych może być zawarta nawet w formie dorozumianej, co nie pozbawia ich mocy prawnej.

    ps:
    i nie ośmieszaj się, że wynagrodzenie ktoś przekazał przez kogoś innego, czy też zostawił "w kopercie". A co miał wyjąć drobniaki z kieszeni ?
    Logiczne jest, że koperta była zaklejona,
    to kwestia poufności informacji o wysokości wynagrodzenia za pracę.
    Tajemnica wynagrodzenia za pracę jest instrumentem ochrony danych osobowych pracownika.( analogicznie chronione wynagrodzenie wynikające z umowy o dzieło )

  • Odpowiedz duch poruszyciel gówno prawdy trupiej wiary środa, 06 czerwca 2018 12:36 Umieszczone przez: duch poruszyciel gówno prawdy trupiej wiary

    ks.DUCHACZE Bożego Ciała przyjmijcie ducha poruszyciela i ruszajcie krzyż własny lędźwiowy ruszając dupy z miejsca ich zasiedzenia

  • Odpowiedz wolny strzelec środa, 06 czerwca 2018 13:00 Umieszczone przez: wolny strzelec

    ostrzegam, że pomawianie osoby o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, jest przestępstwem zniesławienia określonym w art. 212 k.k. Sprawca dopuszcza się czynu za pomocą środków masowego komunikowania. Ściganie przestępstwa zniesławienia odbywa się z oskarżenia prywatnego.

    DOTYCZY POMAWIANIA REDAKTORA I REDAKCJI PORTALU 4LOMZA !!!

  • Odpowiedz wolny strzelec środa, 06 czerwca 2018 13:00 Umieszczone przez: wolny strzelec

    ostrzegam, że pomawianie osoby o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, jest przestępstwem zniesławienia określonym w art. 212 k.k. Sprawca dopuszcza się czynu za pomocą środków masowego komunikowania. Ściganie przestępstwa zniesławienia odbywa się z oskarżenia prywatnego.

    DOTYCZY POMAWIANIA REDAKTORA I REDAKCJI PORTALU 4LOMZA !!!

  • Odpowiedz ..... środa, 06 czerwca 2018 13:18 Umieszczone przez: .....

    @ wolny strzelec

    Mr.Jezus zniesławił Boga martwych pokazując zdrową alternatywę Boga żywych tym samum naraził się

    pomawianie osoby o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, jest przestępstwem zniesławienia określonym w art. 212 k.k. Sprawca dopuszcza się czynu za pomocą środków masowego komunikowania. Ściganie przestępstwa zniesławienia odbywa się z oskarżenia prywatnego.

    no i to publiczno prywatne zgorszenie sądził Piłat umoczony parafazją grupy trzymającej klauzule rachunku sumienia za którą JEZUS nadal wisi jako jego Odkupiciel symbolizując opinii publicznej kozła ofiarnego grupy religijnej domagającej się zaufania "i jeszcze" zdolnej poświęcić "baranka ofiarnego" vide kazus AGNUS(łac.) byle nie poświecić siebie

  • Odpowiedz ..... środa, 06 czerwca 2018 13:19 Umieszczone przez: .....

    AGNeeeS*

  • Odpowiedz Ika środa, 06 czerwca 2018 14:34 Umieszczone przez: Ika

    Ciekawe gdzie te 400 osób znajdzie pracę

  • Odpowiedz .... środa, 06 czerwca 2018 14:41 Umieszczone przez: ....

    @ może w wolontariacie z nadzieją na lepsze stanowisko za większą korzyć gdyż to owoc pokolenia jp2 pokolenia judaszy czepiących radość z zaspokajania pożądań ks.pasterzy rodziny szukających własnej chwały których ks.Stanisław nakarmił żertwą z cudzej ofiary

  • Odpowiedz Kasa środa, 06 czerwca 2018 15:29 Umieszczone przez: Kasa

    Dyrektor nie daje rady,w poprzednim szpitalu też doprowadził do bałaganu.......

  • Odpowiedz Sanitariusz środa, 06 czerwca 2018 20:23 Umieszczone przez: Sanitariusz

    Dyrektor nie daje rady?Jeszcze nie dawno panie w białych fartuszkach go uwielbiały ,szczyt hipokryzji!
    A z jakiej to niby racji tylko Pielęgniarki miały by dostać podwyżki ...?
    Albo wszyscy pracownicy szpitala albo nikt i bez szantażów tutaj bo szpital to"zespół naczyń powiązanych"i każdy od sprzątaczki po lekarza jest tak samo potrzebny.
    (Coś czuję że niedługo coś pęknie w ludziach i wyjdzie na jaw jak kto uczciwie pracuje).