wigilia2018 dom lomza
środa, 06 czerwca 2018 13:02

To jednak ludzkie kości

Napisane przez  mj
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
To jednak ludzkie kości fot. KGPP
W majową niedzielę, w Kolnie, przy ul. Łąkowej wydobyto z ziemi fragmenty kości. Już wtedy przypuszczano, że znalezisko prawdopodobnie jest kośćcem ludzkim. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Kolnie. Do kogo należały? Ostatecznie potwierdzą to badania DNA.

brico lomza

Do wykopania fragmentów kości użyto ciężkiego sprzętu. Dostarczony do Zakładu Medycyny Sądowej w Białymstoku materiał został odpowiednio przebadany, pod kątem pochodzenia. Analiza wykazała, że są to szczątki ludzkie.

- Potwierdzono, że mamy do czynienia ze szczątkami ludzkimi – opowiada portalowi prokurator rejonowy Marcin Gajdamowicz.

Ponad dwa lata temu na terenie żwirowni pod Kolnem odnaleziono czaszkę i ludzkie kości. Odkryte niedawno fragmenty ludzkie łączono z zaginięciem w 2000 roku Katarzyny Wieczorek. Spekulacje na temat pochodzenia szczątek w dalszym ciągu nie są w stu procentach potwierdzone.

- Nie widać śladów działania osób trzecich. Najprawdopodobniej są to fragmenty kostne mężczyzny. Ostatecznie potwierdzą to badania DNA – mówi nam szef kolneńskiej Prokuratury.

- Na wyniki badań DNA trzeba będzie poczekać około 12 do 16 dni – informuje Prokuratura w Kolnie. Po otrzymaniu rezultatów badań przeprowadzonych w Zakładzie Medycyny Sądowej w Białymstoku zostaną one porównane z Bazą Osób Zaginionych. Być może wtedy uda się zidentyfikować do kogo należały.

4 komentarzy

 • Odpowiedz BKL środa, 06 czerwca 2018 13:20 Umieszczone przez: BKL

  Bardzo Kulturalni Ludzie

 • Odpowiedz darekk środa, 06 czerwca 2018 15:54 Umieszczone przez: darekk

  Czytaliście co wyprawia piechociński?????
  Facet przez 10 lat pełni funkcję naczelnika wydziału oświaty i teraz bidulek wskazuje na jakieś trudności!!!!!! Gdzie on był wcześniej??? co on wcześniej robił???? Co za hipokryzja!!!! a jak się po chwili okazuje, w wydziale są nieprawidłowości i deprawacja publicznych pieniędzy. Ale to panie piechociński wyjaśni już prokurator!!!!!!!!!!!!!!!
  a na koniec wielce obrażony że Prezydent nie pozwolił mu zwolnić ok 60 nauczycieli!!!! co za gość....

 • Odpowiedz speech przyznaje że 4lomza stosuje cenzurę środa, 06 czerwca 2018 17:57 Umieszczone przez: speech przyznaje że 4lomza stosuje cenzurę

  Re: Popełniliśmy błędy. Przyznaje były naczelnik oświaty, który w swym wywiadzie obciąża także Panią Muzyk
  Autor: -speech (---.unknown.vectranet.pl)
  Data: 06-06-18 18:46


  Autor: thiago (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)


  HAHA - nabijaj dalej posty :)))
  ... liczysz i te ze skasowanego przed chwilą twojego tematu,

 • Odpowiedz Lorenavada poniedziałek, 03 września 2018 05:42 Umieszczone przez: Lorenavada

  Kazimierz Czy wiesz, ze nowa szkola Kazimierz Dolny zbudowana jest na grobach Zydów? --- https://www.facebook.com/andrzej.pisula.kazimierzdolny/

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu