niepodlegla-sweirp wloskie-wieczory
piątek, 08 czerwca 2018 14:05

W poniedziałek dowiemy się czy Kupiski zostaną zablokowane

Napisane przez  mj
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
W poniedziałek dowiemy się czy Kupiski zostaną zablokowane fot. mylomza.pl
Na wczorajszym spotkaniu z Wójtem Gminy Piotrem Kłysem uczestniczyło około 30 mieszkańców Kupisk. Wyrazili oni swój niepokój, związany z rozpoczęciem etapu przebudowy drogi przy swoich posesjach przed otrzymaniem informacji o wykupie gruntów. W poniedziałek spotkają się z władzami województwa w Białymstoku.

brico lomza

- Wysłałem do instytucji informację z prośbą o spotkanie z mieszkańcami – mówi wójt, Piotr Kłys. - Tyle możemy zrobić. Nie jestem formalnie zaangażowany jako gmina czy jako wójt, ale moim zdaniem w takich przypadkach trzeba mieszkańcom pomóc – dodaje.

Wójt Piotr Kłys na wczorajszym spotkaniu przekazał informacje, jakie udało się mu wcześniej tego dnia uzyskać podczas pobytu w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim. Lokalna społeczność dowiedziała się od niego, że decyzje o oszacowaniu i wykupie gruntu wkrótce zostaną do nich wysłane.

Być może uda się zapobiec zapowiadanemu protestowi. Wszystko jednak zależy od zaplanowanego na poniedziałek spotkania mieszkańców miejscowości w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim.

- Mamy zapewnienie, że te decyzje zostały do nas powysyłane. W poniedziałek rano jedziemy do Białegostoku sprawdzić ich treść – mówi mieszkaniec Kupisk Tomasz Kuzia.

Jeśli decyzje o odszkodowaniach okażą się niezadowalające, to lokalna społeczność planuje przeprowadzić manifestację. Prawdopodobnie odbędzie się ona w przyszłą sobotę. Czy protest nastąpi, czy nie, zależy od poniedziałkowego spotkania z władzami województwa.

18 komentarzy

  • Odpowiedz fachura piątek, 08 czerwca 2018 14:11 Umieszczone przez: fachura

    Niech blokują! Karę zapłacą to pewnie biznesu mało będzie żeby to ogarnąć,

  • Odpowiedz fachura piątek, 08 czerwca 2018 14:14 Umieszczone przez: fachura

    I nie Kupiski tylko ja tam widzę kilku cwaniaków. Kupiski trochę więcej mieszkańców mają niż na tym nędznym proteście,

  • Odpowiedz Kupiski piątek, 08 czerwca 2018 14:26 Umieszczone przez: Kupiski

    My większość mieszkańców Kupisk i miejscowości które będą korzystały z tej drogi protestujemy przeciwko temu protestowi , który przez celowe postępowanie ludzi tam protestujących(osiedlanie się przy drodze już istniejącej z panem przyszłościowej rozbudowy) utrudnia nam dostęp do cywilizacji.

  • Odpowiedz Kupiski piątek, 08 czerwca 2018 14:32 Umieszczone przez: Kupiski

    Ja jako mieszkaniac Kupisk swój kawałek ziemi przeznaczony pod rozbudowę dla nas wszystkich drogi oddaję Wam , za darmo, na nasze wspólne dobro. Wasze pieniądze z podatków nie pójdą do mojej kieszeni. Nie ma za co.
    I życzę szerokiej drogi,

  • Odpowiedz Patron piątek, 08 czerwca 2018 14:40 Umieszczone przez: Patron

    Na razie to wszyscy oddają za darmo...także nie błysnąłeś.
    Wojewoda z PIS nie ma czasu na wyceny.

  • Odpowiedz 	Kupiski piątek, 08 czerwca 2018 14:41 Umieszczone przez: Kupiski

    Podpiszesz się z imienia i nazwiska :) ?

  • Odpowiedz fachura piątek, 08 czerwca 2018 14:45 Umieszczone przez: fachura

    W wielkim świecie dobry gospodarz mega ciągnikem z mega beko czy rozrzutnikiem z gnojem po wspólnych drogach nie jeżdzi i asfaltów sąsiadom nie łamie, i smrodu nie robi.
    Mają swoje prywatne drogi na pola poaza budynkami gospodarczymi.
    Nie chcę się wystawić nosa ze wsi na świat , to teraz świat będzie przejeżdżać pod nosem,

  • Odpowiedz fachura piątek, 08 czerwca 2018 14:45 Umieszczone przez: fachura

    I co mi zrobisz?

  • Odpowiedz Kupiski piątek, 08 czerwca 2018 14:52 Umieszczone przez: Kupiski

    Dobry gospodarz przed inwestycją dokładnie planuję wybiegając daleko w przyszłość żeby nikt jemu w niczym nie mógł przeszkadzać i żeby też on nikomu nie przeszkadzał!

  • Odpowiedz fachura piątek, 08 czerwca 2018 14:55 Umieszczone przez: fachura

    A protestujący wykazali jakimi to są gospodarzami. My większość mieszkańców Kupisk wiemy. No ale to za mało . Niech i świat cały też wie.

  • Odpowiedz fachura piątek, 08 czerwca 2018 14:59 Umieszczone przez: fachura

    Rękawica rzucona

  • Odpowiedz Kupiski piątek, 08 czerwca 2018 15:01 Umieszczone przez: Kupiski

    Oliwa sprawiedliwa zawrze na wierzch wypływa,

  • Odpowiedz Kropek piątek, 08 czerwca 2018 15:14 Umieszczone przez: Kropek

    Będzie droga cieszcie się tylko że ta "obwodnica" powinna kończyć się za Nowymi Kupiskami a nie przed samą szkołą i kościołem coś tu nie tego ...

  • Odpowiedz Kupiski piątek, 08 czerwca 2018 15:17 Umieszczone przez: Kupiski

    Rozkopali aż do NOWEGOgrodu , to o jakiej obwodnicy ty tu?

  • Odpowiedz Jozek piątek, 08 czerwca 2018 15:41 Umieszczone przez: Jozek

    A gdzie artykuł o wyroku sądu w sprawie budowy przedłużenia ul. Zawadzkiej??? To nie jest ważne? Takie z was wdupołazy chrzanowskiego?

  • Odpowiedz Lulek piątek, 08 czerwca 2018 16:45 Umieszczone przez: Lulek

    Jozek
    Niecierpliwy gość z ciebie.
    Spróbuj napisać sms a z zapytaniem 
    E he he he

  • Odpowiedz motor22 sobota, 09 czerwca 2018 08:53 Umieszczone przez: motor22

    To skandal z projektowaniem drogi pod lokalnego przedsiębiorce ,jaki dureń z gminy podpisał założenia projektowe przeprowadzenia trasy a jeszcze większy to zatwierdzał.Jak można ze względów bezpieczeństwa projektować wejście obwodnicy gdzie jest największy ruch pieszy /szkoła ,kościół/oraz projektując zakręty jak można poprowadzić trasę prosto.

  • Odpowiedz rozczarowany niedziela, 10 czerwca 2018 18:03 Umieszczone przez: rozczarowany

    Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.
    Obwodnica była daleko od tego miejsca i nikomu nie przeszkadzała, ale obecnie wielce pokrzywdzony Kuzia zmusił wójta żeby ją przyciągnąl pod szkołę bo biznes trzeba robić. A ze teraz obwodnica wybuchła mu w twarz to lament. Kuzia z wójtem zaorali innych teraz zaorują ich.
    Wiesz teraz kto podpisał założenia projektowe?
    Terorysta z zakładnikiem ze Sztokcholmu.