wigilia2018 dom lomza
poniedziałek, 11 czerwca 2018 07:51

Szybciej i bezpieczniej po S8 z Łomży do Warszawy

Napisane przez  mj
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Szybciej i bezpieczniej po S8 z Łomży do Warszawy fot. GDDiA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że już niebawem podróżujący na trasie Łomża - Warszawa pojadą po wyremontowanej nawierzchni. Przybliży to łomżan do Warszawy, a przede wszystkim znacznie skróci i ułatwi im podróż do stolicy.

brico lomza

Pracę nad budową S8 od Wyszkowa do granicy województwa podlaskiego weszły w ostatnią fazę. W III kwartale tego roku przebudowane odcinki drogi zostaną udostępnione kierowcom.

Pierwsze auta łomżan powinny pojechać dwoma jezdniami pomiędzy obwodnicą Ostrowi Mazowieckiej a granicą województwa podlaskiego już w lipcu. Postęp prac na tym 9,5-kilometrowym odcinku szacowany jest na około 80 procent. Gotowa jest asfaltowa nawierzchnia drogi głównej. Trwają tu jeszcze prace przy obiektach inżynierskich, ekranach akustycznych oraz drogach serwisowych.

Wykonawcy odcinków od węzła Poręba do Wyszkowa o nawierzchni betonowej deklarują nieco późniejsze terminy oddania drogi do użytku. Na drugą połowę września przewiduje się jej uruchomienie. Od drugiej połowy sierpnia kierowcy z Łomży będą mogli pojechać drogą od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do węzła Poręba

Roboty na odcinku od Ostrowi do węzła są już na finiszu, natomiast na odcinku od węzła Poręba do Wyszkowa zostało do ułożenia jeszcze 55.000 m2 betonu cementowego oraz dokończenie robót na obiektach inżynierskich, przy drogach serwisowych i ekranach akustycznych.

Zaawansowanie realizacji budowy 38,5 km trasy S8 waha się od 68 po prawie 80 procent. Łączna wartość inwestycji to prawie miliard zł.

21 komentarzy

  • Odpowiedz bambuko poniedziałek, 11 czerwca 2018 09:12 Umieszczone przez: bambuko

    brawo prezydent chrzanowski

  • Odpowiedz pozdrawiam poniedziałek, 11 czerwca 2018 09:18 Umieszczone przez: pozdrawiam

    A co z przetargiem na obwodnicę Łomży?

  • Odpowiedz Hanna poniedziałek, 11 czerwca 2018 09:20 Umieszczone przez: Hanna

    Brawo Mariusz! Dużo się dzieje dla Łomży za tej kadencji!
    Pozdrawiam Pana Prezydenta

  • Odpowiedz Łomzynianka poniedziałek, 11 czerwca 2018 09:24 Umieszczone przez: Łomzynianka

    No tak....budowa drogi Ostrów-Wyszków, to zasługa Chrzanowskiego?

  • Odpowiedz Josef poniedziałek, 11 czerwca 2018 09:31 Umieszczone przez: Josef

    W końcu!

  • Odpowiedz kierowca bombowca poniedziałek, 11 czerwca 2018 09:33 Umieszczone przez: kierowca bombowca

    "Przybliży to łomżan do Warszawy..." - znaczy się co? Do Warszawy już nie będzie 150 km tylko mniej? Ale zabawny artykuł - prawie tak, jak te komentarze o zasługach prezydenta w tym temacie.

  • Odpowiedz Jan Beton poniedziałek, 11 czerwca 2018 09:41 Umieszczone przez: Jan Beton

    Hahaha

  • Odpowiedz Jan Beton poniedziałek, 11 czerwca 2018 09:45 Umieszczone przez: Jan Beton

    Co Wy piszczecie.... Gdzie korzyść dla nas? Taka sama korzyść jest dla Katowic i Suwałk! Żenada! Portal regionalny niby a o obcych pisze haha. A co dojazdem do Ostrowi? O tym cisza co?

  • Odpowiedz Jan Beton poniedziałek, 11 czerwca 2018 09:47 Umieszczone przez: Jan Beton

    I co za tytuł.... Bezpieczniej i szybciej to tak ale z Ostrowi lub z Zambrowa, ale z Łomży? Którędy? Pociągiem chyba... Albo samolotem. Kompromotujecie się...

  • Odpowiedz Ekspert poniedziałek, 11 czerwca 2018 10:00 Umieszczone przez: Ekspert

    Łatwiej uciec będzie ;)

  • Odpowiedz Przy poniedziałek, 11 czerwca 2018 11:04 Umieszczone przez: Przy

    Janku Betonie,
    Dla niektórych istnieje swiat poza powiatem Łomżyńskim, a jakbyś zapomniał to część trasy Via Baltica, wiec każde "lepsze" połączenie ze stolicą, obojętnie z jakiego miejsca przynosi korzyści.

    Mi bardzo sie przyda, ale Tobie pewnie to bez rożnicy, bo do Elżbiecina planów dwupasmówki brak !

  • Odpowiedz Jozek poniedziałek, 11 czerwca 2018 11:34 Umieszczone przez: Jozek

    A gdzie artykuł o wyroku sądu w sprawie budowy przedłużenia ul. Zawadzkiej??? To nie jest ważne? Takie z was wdupołazy chrzanowskiego?

  • Odpowiedz Jan Beton poniedziałek, 11 czerwca 2018 11:46 Umieszczone przez: Jan Beton

    Przy... Słuchaj mnie bardziej by się przydała Łomża - Ostrów, albo Łomża - Zambrów, co by faktycznie poprawiło komfort dojazdu do stolicy bo ktoś kto jechał z Łomży i doczłapał się do Ostrowi to i do Wyszkowa było ok. Najgorszy odcinek był i jest Łomża - Ostrów i to przyzna chyba każdy... A w Elżbiecinie ostatnio byłem 13 lat temu haha... O innych regionach czytamy na innuch stronach. Portal regionalny jak nazwa wskazuje jest ekhm regionalny. Niech podają na jakim etapie jest budowa obwodnicy Łomży czy budowa Zawadzkiej bo tych informacji tu szukamy

  • Odpowiedz olo poniedziałek, 11 czerwca 2018 11:53 Umieszczone przez: olo

    brawo prezydent Chrzanowski hahahhahaha

  • Odpowiedz genia poniedziałek, 11 czerwca 2018 12:11 Umieszczone przez: genia

    Panie Mariuszu czy nie można PR-ów przebadać chociaż pod względem logicznego myślenia. To przecież nie boli. Rozumiem, że nikt od nich nie wymaga elementarnej wiedzy, ale debil czasami więcej szkody narobi niż pożytku. No chyba, że finansowo byli przystępni.

  • Odpowiedz felicjan poniedziałek, 11 czerwca 2018 12:41 Umieszczone przez: felicjan

    Brawo prezydent Chrzanowski,tak trzymać,tylko niech jeszcze jeden pas dodajo bo tak wygląda to niepoważnie aby taka wazna trasa miała tylko dwa pasy.Jeden dla TIRow drugi dla osobowych a trzeci dla naszego ukochanego prezydenta z Lomzy.

  • Odpowiedz enrk Dąbrowa poniedziałek, 11 czerwca 2018 13:58 Umieszczone przez: enrk Dąbrowa

    zazdroscicie Chrzanowskiemu sukcesuw

  • Odpowiedz taki tam.. poniedziałek, 11 czerwca 2018 18:59 Umieszczone przez: taki tam..

    hahah a gdzie wy tam asfalt widzicie?redaktorku gdzie?jadąc samochodem po nowej nawierzchni samochodem już kolysze ,gdzie tam do konca hahah

  • Odpowiedz qqqqqq poniedziałek, 11 czerwca 2018 20:16 Umieszczone przez: qqqqqq

    a kto Ci powiedział że tak będzie asfalt...tam ma być nawierzchnia betonowa z tego co kiedyś wyczytałęm

  • Odpowiedz uubot poniedziałek, 11 czerwca 2018 21:22 Umieszczone przez: uubot

    Jab Beton człowieku gdyby nie ta cała unijna papierologia to już od 2 lat trwałyby prace na obwodnicy Łomży, a tak musisz czekać na zakończenie wykonania projektu i zgoda na realizację inwestycji drogowej przez wojewodę. Całe szczęście to już jest ostatni krok od pierwszego wbicia łopaty. Stawiam na rozpoczęcie prac na marzec/kwiecień 2019r.
    I żeby nie było, że to tylko lanie wody na papierze, to już na odcinku Stawiski-Kisielnica w niektórych miejscach widać wykarczowanie lasu, krzaczorów, drzew pojedynczych.

  • Odpowiedz sdssadfj@wp.pl poniedziałek, 11 czerwca 2018 22:03 Umieszczone przez: sdssadfj@wp.pl

    Jan Beton chyba nie jezdziles nigdy do Wawy... Lepsza droga jest i byle z Lomzy do Ostrowi niz z Ostrowi do Wyszkowa. Co Ty pieprzy.. za glupoty madralo.