wigilia2018 dom lomza
środa, 13 czerwca 2018 13:30

To nie był przypadek? Ojciec oskarżony o podpalenie domu

Napisane przez  mj
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
archiwum archiwum fot. mylomza.pl
W ubiegły wtorek wskutek pożaru dach nad głową straciła czteroosobowa rodzina. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że to ojciec rodziny Tomasz B. umyślnie podpalił dom w miejscowości Dębniki. Na wniosek prokuratora Tomasz B. najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

brico lomza

Pożar, który wybuchł w gminie Zbójna w minionym tygodniu, gasiło 28 strażaków. Mimo że paliło się poddasze jednorodzinnego budynku to niższe kondygnacje, ze względu na wysoką temperaturę zostały całkowicie zniszczone. Mieszkańcy domu nie ucierpieli w pożarze. Ustalenia przyczyn pożaru dociekać zaczęła wtedy policja.

Z dotychczasowych ustaleń śledztwa Prokuratury Rejonowej w Łomży wynika, iż ojciec dwójki dzieci Tomasz B. zagroził życiu i zdrowiu domowników. Naraził też na zniszczenie mienie znajdujące się w budynku, poprzez wzniecenie wielkich rozmiarów pożaru. Ogień strawił znaczną część domu oraz jego wyposażenie. Rodzina nie może ponownie zamieszkać w tym miejscu.

Prokuratura Rejonowa w Łomży ustaliła, że Tomasz B. od 2006 r. znęcał się psychicznie i fizycznie nad członkami swojej rodziny, w tym małoletnimi dziećmi. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Łomży zastosował wobec Tomasz B. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu