labirynt dom lomza
środa, 27 czerwca 2018 07:43

Potrzebna pomoc dla 96-letniej babci Eugenii [VIDEO]

Napisane przez  mj
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Potrzebna pomoc dla 96-letniej babci Eugenii [VIDEO] fot. mylomza.pl
W ubiegłym tygodniu zaledwie kilkunastominutowa wichura wyrządziła wiele strat w regionie Łomży. - Zryw wiatru, potężna ulewa. Wszystko trwało góra piętnaście, dwadzieścia minut. Później ucichło, a oczom ukazały się straty, jakie wichura spowodowała – mówi Rafał Jankowski z Kramkowa. Zniszczeniu uległ dach ponad 100-letniego drewnianego domu 96-letniej mieszkanki Kramkowa w gminie. Teraz potrzebna jest pomoc fachowca, który wyceniłby i wykonał naprawę lub wymianę dachu.

brico lomza

- To jest tzw. dusza – człowiek. Ona ma 96 lat. Jest niesamowicie samodzielna. Ma niesamowity, jasny umysł. Warto pomóc, po prostu z potrzeby serca. Mieszkamy w małej społeczności. To jest wioska. Jeden drugiemu pomaga. Tu, niestety ta pomoc wykracza poza taką zwykłą pomoc sąsiad sąsiadowi, bo to już jest dość poważny wydatek naprawa takiego dachu, stąd też moja prośba, mój apel o pomoc do ludzi dobrego serca – mówi Rafał Jankowski, sąsiad pani Eugenii.

Natychmiast po nawałnicy strażacy OSP oraz sąsiedzi ruszyli z pomocą mieszkającej samotnie pani Eugenii. Uszkodzony dach został zabezpieczony prowizorycznie plandekami, jednak podczas kolejnych opadów deszczu woda zaczęła przeciekać do środka budynku.

Teraz ważne jest, aby jak najprędzej dotrzeć z pomocą do potrzebującej pani Eugenii. Mogą przydać się pozostałości z budowy m.in. blacha, blachodachówka, drewno, więźba dachowa. Być może któryś z przedsiębiorców z regionu będzie w stanie odbudować dach seniorki z Kramkowa.

Dołączamy się do apelu mieszkańców Kramkowa o pomoc dla pani Eugenii. Wszystkich ludzi dobrego serca chcących pomóc prosimy o kontakt z Rafałem Jankowskim pod nr. tel. 512 116 047.

9 komentarzy

  • Odpowiedz Lord środa, 27 czerwca 2018 07:53 Umieszczone przez: Lord

    Czy ten portal nazywa się 4kramkowo albo mywizna?

  • Odpowiedz łapiduch środa, 27 czerwca 2018 08:48 Umieszczone przez: łapiduch

    Niektórzy ludzie żyją jak zwierzątka, nie myślą o przyszłości, aby dziś. Chwyci trochę grosza, traci łeb, lata po sklepach i wydaje co zarobi. Taką osobę kijem nie zmusi do pracy czy oszczędzania. A potem płacz.

  • Odpowiedz mieszkaniec środa, 27 czerwca 2018 09:05 Umieszczone przez: mieszkaniec

    Proboszcz z Wizny powinien ogłosić zbiórkę na tacę dla p.Eugenii.......

  • Odpowiedz sąsiad środa, 27 czerwca 2018 09:34 Umieszczone przez: sąsiad

    Co masz na myśli łapiduch? Możesz rozwinąć swoją myśl?

  • Odpowiedz Pomagacz środa, 27 czerwca 2018 20:30 Umieszczone przez: Pomagacz

    A gdzie jest jej wnuczek Boguslaw ktory prowadzi na tej samej posesji gosp. rolne??? Czemu nie wezmie jej do swojej 170 metrowej pietrowki??

  • Odpowiedz Zuza środa, 27 czerwca 2018 22:48 Umieszczone przez: Zuza

    Dajcie jakas opcje wplat sms to szybciej zbierze sie niazbedna suma.

  • Odpowiedz hej czwartek, 28 czerwca 2018 07:05 Umieszczone przez: hej

    Co robisz tutaj Agnes?
    Prezydent spytał w drzwiach.
    Wciąż knujecie za plecami,
    Już miałem wiele skarg.

    A biskup łypie z boku,
    Na swą Agnes jak na Ewę,
    Wy nadal mi bruździcie,
    Myślicie że nic nie wiem!!

    Za nielojalność swoją,
    Dziś dostaniesz odwołanie,
    Za dziwny związek z nią,
    Od Janusza hejt - kazanie.

    Dziś Agnes siedzi w PiS,
    I szykuje się na stołek,
    Lecz zero kompetencji
    Chyba lepszy byłby Kołek.

    Grzymała i Mieczkowski,
    Mówią – „ żal nam prezydenta,
    Lecz o nas nikt nie mówi,
    O radnych nie pamięta.”

    Była zawsze na nagłówkach,
    Na czwórce zawsze była,
    Teraz Łomża chleje piwa
    A zdrajcy łeb się kiwa!

  • Odpowiedz sąsiad piątek, 06 lipca 2018 16:08 Umieszczone przez: sąsiad

    Zuza nie zbieramy stricte pieniędzy, żeby nie zostać posądzonym o malwersację lub chęć zarobku na cudzej tragedii. Podany jest numer kontaktowy więc proszę dzwonić. Pozdrawiam

  • Odpowiedz sąsiad piątek, 06 lipca 2018 16:16 Umieszczone przez: sąsiad

    Pomagacz dobry nick sobie dałeś. Odpowiem na Twoje pytanie. Wnuczek Bogusław jest zajęty naprawą swojego dachu na swoim domu bo też został zerwany w tej nawałnicy. A wolą pani Eugenii jest mieszkać w swoim własnym domu i uszanujmy jej wolę. Zgodnie z ludowym porzekadłem iż starych drzew się nie przesadza.