labirynt dom lomza
piątek, 06 lipca 2018 11:37

Powstanie monografia śniadowskiej parafii

Napisane przez  mj
Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Powstanie monografia śniadowskiej parafii fot. Gmina Śniadowo
Parafia Rzymskokatolicka w Śniadowie pw. Wniebowzięcia NMP wyda swoją książkową monografię. W ramach gminnego konkursu na realizację tego zadania publicznego w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr i kultury dziedzictwa narodowego otrzymała 25 tys. zł.

brico lomza

Już niebawem ukaże się monografia parafii rzymskokatolickiej pw. Wniebowzięcia NMP w Śniadowie. Mieszkańcy Śniadowa będą mogli zakupić książkę opisującą historię działającej od 1408 r. wspólnoty m.in. poprzez zakup w miejscowej parafii. Obecny kościół murowany w stylu neogotyckim pw. Wniebowzięcia NMP został zbudowany w latach 1906-1912.

- Pierwszy egzemplarz przekażemy księdzu biskupowi 15 sierpnia – mówi proboszcz parafii ks. Mgr Tomasz Wilga. To właśnie wtedy odbędzie się odpust parafialny, na którym pierwszy egzemplarz długoletniej historii parafii zostanie przekazany w ręce biskupa.

- Planuję wydanie ok. 1000 sztuk, może 1500 na ten czas. Zaplanowane zostały dwa spotkania promocyjne. Jedno z nich odbędzie się w Śniadowie, drugie natomiast w Muzeum Diecezjalnym w Łomży – dodaje ksiądz proboszcz.

Parafia w Śniadowie ma długą i ciekawą historię. Podczas II światowej w sierpniu 1944 r. kościół został poważnie uszkodzony, szczególnie wieża i ściana pod więżą oraz dach i okna. Odbudowany został w pierwszych latach po wojennej zawierusze.

6 komentarzy

 • Odpowiedz heh piątek, 06 lipca 2018 11:40 Umieszczone przez: heh

  muzyk twoja parafia sie rozwija.. moze warto tam wrocic i zaprzyjaznic się z proboszczem ;)

 • Odpowiedz darekk piątek, 06 lipca 2018 13:45 Umieszczone przez: darekk

  Dziennikarz portalu 4lomza Mirosław Derewońko na swoim profilu fb ogłosił start w wyborach na prezydenta Łomży. To już teraz domyślam się jaki jest powód, że kasują moje wypowiedzi na tym portalu

 • Odpowiedz darekk piątek, 06 lipca 2018 13:46 Umieszczone przez: darekk

  on będzie prowadził agresywną kampanię przeciwko Prezydentowi po to aby muzyk miała łatwiej, bo w debatach z Chrzanowskim nie ma najmniejszych szans

 • Odpowiedz darekk piątek, 06 lipca 2018 13:46 Umieszczone przez: darekk

  ale teraz już ponad wszelką wątpliwość wiadomo dlaczego 4lomza bez przerwy pisze ohydne paszkwile na Prezydenta....to obrzydliwe....

 • Odpowiedz parafianin piątek, 06 lipca 2018 17:13 Umieszczone przez: parafianin

  Brawo ks. proboszcz. Ile ciekawych rzeczy można by się dowiedzieć gdyby wszyscy proboszczowie chcieli sięgnąć do archiwalnych zapisów kościelnych i chcieli coś podziałać w tym zakresie (Bodźcować lub sami uczynić).

 • Odpowiedz darekk piątek, 06 lipca 2018 19:49 Umieszczone przez: darekk

  Ja tam jestem członkiem PISU , do tego nie cierpię kościoła katolickiego, bo jestem żydem i pedałem .

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu