labirynt dom lomza
wtorek, 10 lipca 2018 12:23

Jak szukać osób zaginionych? Policjanci przeszkolili terytorialsów! [FOTO]

Napisane przez  KMP Łomża
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Jak szukać osób zaginionych? Policjanci przeszkolili terytorialsów! [FOTO] fot. KMP Łomża
Łomżyńscy policjanci wspólnie z ratownikami z Grupy Ratowniczej „Nadzieja” przeprowadzili szkolenie kilkudziesięciu Terytorialsów z Łomży. Celem wykładu i zajęć praktycznych było zapoznanie uczestników szkolenia z technikami prowadzenia poszukiwań osób zaginionych.

brico lomza

W minioną sobotę funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Łomży wspólnie z ratownikami Grupy Ratowniczej „Nadzieja”, przeprowadzili szkolenie żołnierzy batalionu lekkiej piechoty z Łomży. Zajęcia teoretyczne w formie wykładu i praktyczne, które odbyły się w kompleksie leśnym na terenie Czerwonego Boru, miały na celu m.in. zapoznanie uczestników z aktami prawnymi regulującymi postępowanie służb w przypadku zaginięcia osób oraz technikami poszukiwań w terenie otwartym. Założeniem symulacji było odnalezienie mężczyzny, który wyszedł na grzyby i zgubił się w lesie.

Do sprawdzenia był teren o powierzchni około 50 hektarów. Kilkugodzinne poszukiwania, realizowane pod czujnym okiem policjantów i ratowników, doprowadziły do odnalezienia wycieńczonego grzybiarza. Podczas manewrów doskonalono między innymi elementy przemieszczania się tyralierą. Uczestników szkolenia zapoznano również z prowadzeniem poszukiwań przy wykorzystaniu GPS-ów i map oraz będącego w posiadaniu Grupy Ratowniczej mobilnego centrum poszukiwań, wykorzystywanego do koordynowania przebiegu akcji poszukiwawczo – ratunkowych. Tuż po zakończeniu szkolenia, żołnierze wsparli policjantów i strażaków w zabezpieczeniu akcji związanej z wydobyciem znalezionego w Łomży niewybuchu.

Galeria zdjęć

7 komentarzy

 • Odpowiedz cenzura na 4lomza. portal usunął temat niekorzystny dla Muzyk wtorek, 10 lipca 2018 12:34 Umieszczone przez: cenzura na 4lomza. portal usunął temat niekorzystny dla Muzyk

  Nowy temat | Spis tematów | Przejdź do wątku | Szukaj Nowszy wątek | Starszy wątek
  Agnieszka Muzyk rezygnuje?
  Autor: general (---.dynamic.gprs.plus.pl) Data: 10-07-18 07:31

  Taka informacja pojawiła się wczoraj na forum portalu 4lomza. Jak pisał jeden z internautów Pani Agnieszka miała nie wytrzymać dręczących ją wyrzutów sumienia za perfidne działania przeciwko swojemu byłemu przełożonemu. Podobno wielu dotychczasowych jej znajomych miało się od niej odwrócić i zrozumiała że nie ma najmniejszych szans na wygraną z Chrzanowskim.

  Odpowiedz na tę wiadomość

  Re: Agnieszka Muzyk rezygnuje?
  Autor: norman_x (---.centertel.pl) Data: 10-07-18 07:36

  I niech rezygnuje. Po tym wszystkim co zrobiła to będzie najlepsza decyzja. Zresztą i tak nie wygra wyborów, więc po co startować.

  Odpowiedz na tę wiadomość

  Re: Agnieszka Muzyk rezygnuje?
  Autor: Tadeusz63 (---.play-internet.pl) Data: 10-07-18 07:37

  nic podobnego walczy i będzie walczyć aby być pierwszą damą Łomży. Wyjazd na pielgrzymkę na Janą Górę tylko to potwierdza...

  Odpowiedz na tę wiadomość

  Re: Agnieszka Muzyk rezygnuje?
  Autor: general (---.dynamic.gprs.plus.pl) Data: 10-07-18 07:40

  Osoby które blisko są byłej zastępcy prezydenta dziwnie nabrały wody w usta. Myślę że próbują wpłynąć na nią aby zmieniła decyzje.

 • Odpowiedz Pradera wtorek, 10 lipca 2018 17:59 Umieszczone przez: Pradera

  Cyt."Założeniem symulacji było odnalezienie mężczyzny, który wyszedł na grzyby i zgubił się w lesie". Po co do działań poszukiwawczych brać broń w dodatku długą? Czy w tym szkoleniu chodzi o odnalezienie zaginionego i udzielenie mu pomocy czy zastrzelenie, a może w Polskich lasach żyją wyjątkowo niebezpieczne drapieżniki lub inne stwory zagrażające OT? Może jeszcze niech każdy weźmie po moździerzu. Zawsze to większa siła ognia i większe poczucie bezpieczeństwa.
  Ale swoją drogą dobrze, że się szkolą w zakresie poszukiwań może się kiedy przydadzą.

 • Odpowiedz Już niedługo emerytka wtorek, 10 lipca 2018 18:37 Umieszczone przez: Już niedługo emerytka

  Haha szkolenie pod publiczkę.
  Wy bez tej grupy nadzieją to się obyć nie możecie.
  Wy zrobicie takie szkolenie swoim policjantom. O pardom wy nie macie kim robić. Toc ledwo wiazecie koniec z kocem bo takie braki kadrowe. Ludziom nie macie kiedy nadgodzin oddać.
  Kolnierzyk rozpieprzyl zambrowska komende.
  Na szczęście już niedługo będę na was patrzyla

 • Odpowiedz niemogęsięnadziwić wtorek, 10 lipca 2018 20:29 Umieszczone przez: niemogęsięnadziwić

  Długa brań jest po to żeby,,obywatele'' się z nią oswoili...podejrzewam że do czasu....aż któryś z tych ,,specjalistów'' zgubi jakąś część...albo i całego beryla....jedna wielka popelina

 • Odpowiedz Pobożny katolik. wtorek, 10 lipca 2018 20:33 Umieszczone przez: Pobożny katolik.

  Bogu na Chałę Ludziom na Rachunek,jak ktoś tu już kiedyś wspomniał, ten klecha wie jak się kasę zarabia, na naiwnych dzieciach, dziwię się tylko rodzicom,że wysyłają swoje pociechy do tego BIZNESMENA.

 • Odpowiedz Słów parę do troli wtorek, 10 lipca 2018 21:10 Umieszczone przez: Słów parę do troli

  Żaden stary szwej nawet w 2 letniej służbie nie nosił przy sobie broni tyle czasu co Ci tak przez większość tu opluwani terytorialsi. Dajcie dziś do ręki broń tym wspaniałym żołnierzom z przymusowego poboru to po jednym dniu noszenia takiej broni wszystkie kończyny będą mieć fioletowe od siniaków a tyłów i twarze sine od broni sobie podobnych kolegów. Wasze pytanie po co ta broń wskazuje jaką macie wiedzę o tematach które poruszacie. IGNORNCI, sprawdźcie sobie w google co to znaczy.

 • Odpowiedz Żołnierz wtorek, 10 lipca 2018 21:13 Umieszczone przez: Żołnierz

  Długa broń jest dlatego, że żołnierzom jest ona wydana rano z magazynu broni, i mają ją przez cały dzień. W tym wypadku po szkoleniu z policją odbywały się jeszcze normalne szkolenia ze strzelania i taktyki lekkiej piechoty. Więc jak ktoś nie wie czemu z bronią to niech siedzi w swojej dziupli i się nie odzywa.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu