wigilia2018 dom lomza
środa, 11 lipca 2018 12:07

Udało się pomóc 96-letniej babci Eugenii

Napisane przez  mj
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Czerwcowa wichura uszkodziła dach ponad 100-letniego domu pani Eugenii, babci z miejscowości Kramkowo. Jeden z mieszkańców wsi Rafał Jankowski zorganizował wtedy pomoc dla sąsiadki -seniorki. W miniony poniedziałek udało się zakończyć remont uszkodzonego podczas burzy dachu i komina domu. Pani Eugenia już jest bezpieczna!

brico lomza

- Wszystko jest już zakończone, robota jest skończona. Babcia ma nowy komin, nowy daszek w tej części, w której mieszka. Jest to wszystko ogarnięte, doprowadzone do stanu użyteczności. O to nam chodziło – mówi Rafał Jankowski.

Pomoc od samego początku polegała na naprawie poszycia dachowego domu, tak aby pani Eugenia mogła w nim bezpiecznie mieszkać. Lokalny włodarz zapewnił maksymalną kwotę pomocy, która pokryła prawie wszystkie koszty związane z zakupem materiałów.

Wyremontowaniem zniszczonych elementów domu zajął się fachowiec wraz ze swoimi synami, który wolałby pozostać anonimowy. Na pokrycie niewielkich kosztów zaproponowanych przez ekipę budowlaną zrzucili się sąsiedzi wraz z wymienionymi wcześniej członkami rodziny pani Eugenii.

- Dużą rolę odegrał fachowiec, który to robił. Przywiózł swoich synów do pomocy, ekipa trzyosobowa. Nie chciał on żadnej dodatkowej pomocy. Troszeczkę pomogli mieszkańcy oraz rodzina pani Eugenii, w szczególności jeden z synów oraz córka – dodaje sąsiad pani Eugenii.

W imieniu pani Eugenii oraz mieszkańców Kramkowa chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w pomoc. Natomiast pani Eugenii pozostaje życzyć ponad 100 lat życia!

Czytaj: 

Potrzebna pomoc dla 96-letniej babci Eugenii [VIDEO]

2 komentarzy

  • Odpowiedz Świadek zdarzenia środa, 11 lipca 2018 14:57 Umieszczone przez: Świadek zdarzenia

    Szkoda ze drugi syn , któremu dawno temu babcia przekazała swój majątek sie nie popisał... Zamias pomóc swojej mamie , której wszystko zawdzięcza, to nie dośc że nie ruszył palcem , to jeszcze wyzywał i nachodził każdego kto pokazał sie na podwórku i chciał coś zrobić. Posunął sie nawet do rekoczynów i pobił jedną z kobiet , która pracowała przy odbudowie.A Rafałowi groził i wykrzyczał że chce zarobić na tej tragedi.Babcia teraz ma łzy w oczach... Z jednego oka płyną łzy szczęścia a z drugiego łzy żalu i bólu że takiego syna wychowała...

  • Odpowiedz darekk środa, 11 lipca 2018 15:22 Umieszczone przez: darekk

    A gdzie transmisja z obrad Rady Miasta ?
    mylomza to teraz lokalny Pudelek !

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu