środa, 11 lipca 2018 12:07

Udało się pomóc 96-letniej babci Eugenii

Napisane przez  mj
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Czerwcowa wichura uszkodziła dach ponad 100-letniego domu pani Eugenii, babci z miejscowości Kramkowo. Jeden z mieszkańców wsi Rafał Jankowski zorganizował wtedy pomoc dla sąsiadki -seniorki. W miniony poniedziałek udało się zakończyć remont uszkodzonego podczas burzy dachu i komina domu. Pani Eugenia już jest bezpieczna!

brico lomza

- Wszystko jest już zakończone, robota jest skończona. Babcia ma nowy komin, nowy daszek w tej części, w której mieszka. Jest to wszystko ogarnięte, doprowadzone do stanu użyteczności. O to nam chodziło – mówi Rafał Jankowski.

Pomoc od samego początku polegała na naprawie poszycia dachowego domu, tak aby pani Eugenia mogła w nim bezpiecznie mieszkać. Lokalny włodarz zapewnił maksymalną kwotę pomocy, która pokryła prawie wszystkie koszty związane z zakupem materiałów.

Wyremontowaniem zniszczonych elementów domu zajął się fachowiec wraz ze swoimi synami, który wolałby pozostać anonimowy. Na pokrycie niewielkich kosztów zaproponowanych przez ekipę budowlaną zrzucili się sąsiedzi wraz z wymienionymi wcześniej członkami rodziny pani Eugenii.

- Dużą rolę odegrał fachowiec, który to robił. Przywiózł swoich synów do pomocy, ekipa trzyosobowa. Nie chciał on żadnej dodatkowej pomocy. Troszeczkę pomogli mieszkańcy oraz rodzina pani Eugenii, w szczególności jeden z synów oraz córka – dodaje sąsiad pani Eugenii.

W imieniu pani Eugenii oraz mieszkańców Kramkowa chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w pomoc. Natomiast pani Eugenii pozostaje życzyć ponad 100 lat życia!

Czytaj: 

Potrzebna pomoc dla 96-letniej babci Eugenii [VIDEO]

W górę