dom lomza
czwartek, 12 lipca 2018 12:12

Stosy śmieci i padłe zwierzęta w rzece! Turysta zniesmaczony brudem nad Narwią [FOTO]

Napisane przez  MJ
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Stosy śmieci i padłe zwierzęta w rzece! Turysta zniesmaczony brudem nad Narwią [FOTO] fot. mylomza.pl
Zielone Płuca Polski, które od wielu lat kojarzone są z piękną przyrodą północno-wschodniego obszaru kraju, nie zyskają dobrej sławy na Śląsku. Wędkarz ze Zgorzelca, który przyjechał na wypoczynek do gminy Miastkowo, jest zniesmaczony tym, co zastał nad rzeką Narew. - Jechałem 700 kilometrów, żeby wypocząć na łonie natury. To, co zobaczyłem tutaj to tragedia– mówi turysta.

brico lomza

Nie tak wyobrażał sobie urlop wędkarz ze Zgorzelca, który zdecydował odpocząć w naszym regionie. Zamiast upragnionych chwil relaksu na turystę czekał niemały szok, związany z tym, co zastał nad brzegiem rzeki nieopodal miejscowości Osetno w gminie Miastkowo.

- Stosy śmieci i padłe zwierzęta w rzece, to w głowie się nie mieści. Od rana, zamiast łowić i się relaksować, zbieram śmieci i wrzucam je do samochodu, chcę je stąd wywieść – mówi zniesmaczony turysta.

Wędkarz, wziąwszy sprawy w swoje ręce, rozpoczął uprzątanie terenu przy rzece. Piękna i ustronna polana przy wsi Osetno nad samym brzegiem rzeki okazała się śmietniskiem. Z relacji turysty wynika, że na obszarze, w którym chciał łowić ryby, znajdują się nie tylko śmieci, ale i truchła zwierząt, które rzeka wyrzuciła na swe brzegi. To nie ciała rozkładającej się świni i krowy powinny być wizytówką naszego regionu, a nieskazitelnie czyste środowisko.

Wygląda na to, że niektórzy z rolników nie utylizują zwłok zwierząt hodowlanych. Wrzucając nieżywe zwierzęta do rzeki, liczą, że wartki prąd Narwi poniesie ciała przez kilka lub kilkanaście kilometrów, zanim je ujawni. W takich przypadkach prawie niemożliwe jest ustalenie osób odpowiedzialnych za ten proceder.

Turysta ze Śląska na pewno nie będzie miło wspominał tegorocznych wakacji. Poza stertą śmieci i zwłokami rozkładających się zwierząt wędkarz natrafił jeszcze na sprzęt prawdopodobnie służący do kłusownictwa.

Galeria zdjęć

24 komentarzy

  • Odpowiedz wkurzona czwartek, 12 lipca 2018 12:33 Umieszczone przez: wkurzona

    Chamstwa prędko się nie wypleni z narodu. Wstyd.

  • Odpowiedz sks czwartek, 12 lipca 2018 12:44 Umieszczone przez: sks

    Ślązak trafił na wysypisko śmieci i marudzi.

  • Odpowiedz Josef czwartek, 12 lipca 2018 12:45 Umieszczone przez: Josef

    Ale wstyd normalnie. Takie rzeczy wynosi się z domu. Ciężko tak śmieci po sobie posprzątać?

  • Odpowiedz pozdrawiam czwartek, 12 lipca 2018 12:53 Umieszczone przez: pozdrawiam

    Już widzę jak Ślązak jedzie na ryby pod Łomżę he he... To pewnie Kurp co pare lat temu wyemigrował za chlebem.
    Jak się chce przyoszczędzić na wypoczynku to trafia się na śmieci.

  • Odpowiedz Oomza czwartek, 12 lipca 2018 13:00 Umieszczone przez: Oomza

    Tu nie ma ryb. Łatwiej zdechłą krowę wyciągnąć.

  • Odpowiedz Prezesa_zarządu czwartek, 12 lipca 2018 13:02 Umieszczone przez: Prezesa_zarządu

    A czego się spodziewać po okolicznym tałatajstwie, tubylcach-brudasach wywożäcych śmiecie byle dalej od swojej zagrody, lejącej gnojöwkę gdzie popadnie (np. Kupnina) albo po prostakach imprezującej nad rzeką.

  • Odpowiedz polo czwartek, 12 lipca 2018 14:35 Umieszczone przez: polo

    Oto Polska właśnie. Przez dziesiątki lat ludzie uczeni, że to co za moim ogrodzeniem to nie moje, państwowe, Kowalskiego, i taki obrazek się wyłania dzisiaj. To jeszcze wiele, wiele lat edukacji.

  • Odpowiedz Kropek czwartek, 12 lipca 2018 15:23 Umieszczone przez: Kropek

    Nad Biebrzę niech jedzie a nie na dziko plaże za wysypiskiem śmieci nie ma co urlop planowany jak nowy trener reprezentacji ...

  • Odpowiedz Kasa czwartek, 12 lipca 2018 15:36 Umieszczone przez: Kasa

    TO WINA WÓJTA GMINY NIE UMIE UTRZYMAĆ PORZĄDKU TO GOSPODARZ CAŁEJ GMINY.WYSYPISKO ŚMIECI TO JEST W INNEJ MIEJSCOWOŚCI.DLACZEGO NIE WYWOŻĄ ŚMIECI? ZROBILI DZIKIE WYSYPISKO.

  • Odpowiedz Kasa czwartek, 12 lipca 2018 15:48 Umieszczone przez: Kasa

    MYLOMZA JUŻ ZESZŁO NA PSY,
    ROBI ZA LOKALNY PUDELEK :)
    PARU TROLLI PRO PREZYDENCKICH NIE ZMIENI RZECZYWISTOŚCI
    OD LISTOPADA SKOŃCZĄ SIĘ PŁATNE REKLAMY I MATERIAŁY PROPAGANDOWE POPIERAJĄCE CHRZANA
    CIEKAWE JAK DŁUGO POCIĄGNIE TEN PORTALIK ?

    TU NAWET NIE MA FORUM Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA.
    NIE MOŻNA PISAĆ NA TEMATY, KTÓRE INTERESUJĄ INTERNAUTÓW,
    TYLKO KOMENTARZE POD ZADANYMI PRZEZ REDAKCJĘ TEMATAMI !

    NAWET OSTATNIO SKASOWALI Z PIERWSZEJ STRONY RUBRYKĘ : NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE - BY NIE KOLIŁO W OCZY BRAK POPARCIA DLA CHRZANA.

  • Odpowiedz serce miasta czwartek, 12 lipca 2018 15:49 Umieszczone przez: serce miasta

    MYLOMZA JUŻ ZESZŁO NA PSY,
    ROBI ZA LOKALNY PUDELEK :)
    PARU TROLLI PRO PREZYDENCKICH NIE ZMIENI RZECZYWISTOŚCI
    OD LISTOPADA SKOŃCZĄ SIĘ PŁATNE REKLAMY I MATERIAŁY PROPAGANDOWE POPIERAJĄCE CHRZANA
    CIEKAWE JAK DŁUGO POCIĄGNIE TEN PORTALIK ?

    TU NAWET NIE MA FORUM Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA.
    NIE MOŻNA PISAĆ NA TEMATY, KTÓRE INTERESUJĄ INTERNAUTÓW,
    TYLKO KOMENTARZE POD ZADANYMI PRZEZ REDAKCJĘ TEMATAMI !

    NAWET OSTATNIO SKASOWALI Z PIERWSZEJ STRONY RUBRYKĘ : NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE - BY NIE KOLIŁO W OCZY BRAK POPARCIA DLA CHRZANA.

  • Odpowiedz Student1 czwartek, 12 lipca 2018 15:49 Umieszczone przez: Student1

    MYLOMZA JUŻ ZESZŁO NA PSY,
    ROBI ZA LOKALNY PUDELEK :)
    PARU TROLLI PRO PREZYDENCKICH NIE ZMIENI RZECZYWISTOŚCI
    OD LISTOPADA SKOŃCZĄ SIĘ PŁATNE REKLAMY I MATERIAŁY PROPAGANDOWE POPIERAJĄCE CHRZANA
    CIEKAWE JAK DŁUGO POCIĄGNIE TEN PORTALIK ?

    TU NAWET NIE MA FORUM Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA.
    NIE MOŻNA PISAĆ NA TEMATY, KTÓRE INTERESUJĄ INTERNAUTÓW,
    TYLKO KOMENTARZE POD ZADANYMI PRZEZ REDAKCJĘ TEMATAMI !

    NAWET OSTATNIO SKASOWALI Z PIERWSZEJ STRONY RUBRYKĘ : NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE - BY NIE KOLIŁO W OCZY BRAK POPARCIA DLA CHRZANA.

  • Odpowiedz Robim co możem czwartek, 12 lipca 2018 16:11 Umieszczone przez: Robim co możem

    ""Od rana, zamiast łowić i się relaksować, zbieram śmieci i wrzucam je do samochodu, chcę je stąd wywieść – mówi zniesmaczony turysta.""

    Śmieci jak leżały tak leżą. A to za co można chapnac parę groszy to w bagażniku. Przyjechał dorobić Ślązak ?? Haha

  • Odpowiedz Wędkarz czwartek, 12 lipca 2018 19:01 Umieszczone przez: Wędkarz

    Piszecie na ślązaka potem na wójta potem na dziennikarza a nie zastanowiło was co robi dzierżawca tych wód. Doi kasę i sam kłusuję. Zero zarybiania. Jeszcze rok i ta rzeka będzie wyglądała jak szambo przy takim zarządzaniu. Panie Godula gdzie ten porządek i ryby.

  • Odpowiedz kargul czwartek, 12 lipca 2018 21:53 Umieszczone przez: kargul

    Są dwa sposoby by było czysto.
    1. Nie śmiecić
    2. Sprzątać
    Tu ani jeden , ani drugi nie działa.
    A ślązaczek niech spie..., niech u siebie sprząta. Jaśnie oświecony pan przyjechał bydło kultury uczyć.
    Czego ten debil się spodziewał ? Że Kargul z Pawlakiem tu jeszcze kosami koszą ?
    Dziewiczej przyrody szuka, tu każda obora to fabryka mleka.
    Pewnie górnik na wcześniejszej emeryturze, żyje z naszych podatków to niech przynajmniej posprząta.

  • Odpowiedz ROLnick piątek, 13 lipca 2018 06:37 Umieszczone przez: ROLnick

    Niestety sami robicie taki śmietnik, każdy biwak, leżakowanie czy wędkowanie czy nawet spacery ludzi na łonie przyrody generują śmieci i nie wiem kto was i jak wychowywał, że tak brudzicie. Ciekawe czy u was w domu, mieszkaniu , czy na posesji też jest taki SYF. Żal mi was bo sami sobie zgotowaliście ten los ;-(

  • Odpowiedz Chłop ze wsi piątek, 13 lipca 2018 07:36 Umieszczone przez: Chłop ze wsi

    Toż to same bio i ekologia, czego chceta.

  • Odpowiedz bbbb piątek, 13 lipca 2018 08:37 Umieszczone przez: bbbb

    Brudasy.

  • Odpowiedz obserwator piątek, 13 lipca 2018 11:39 Umieszczone przez: obserwator

    Niestety sami wędkarze przynoszą ze sobą śmieci nad rzekę. Cztery piwka przyniosą ale czterech puszek już nie wezmą.

  • Odpowiedz Rolnik bio piątek, 13 lipca 2018 11:45 Umieszczone przez: Rolnik bio

    To jest brud bio ekologiczny, jak się nie podoba paszol won skąd przylazł.

  • Odpowiedz Rolnik bio piątek, 13 lipca 2018 11:59 Umieszczone przez: Rolnik bio

    Aaa...trochę wali ale bez GMO.

  • Odpowiedz dfdsf piątek, 13 lipca 2018 16:24 Umieszczone przez: dfdsf

    a ja sie pytam... Gdzie jest nasza i wasza straż miejska ktora utzymywana jest z naszych podatkow.... gdzie sa te nieroby??

  • Odpowiedz Kasa piątek, 13 lipca 2018 16:55 Umieszczone przez: Kasa

    wszędzie w mieście i na wsi ludzie nie wykonują dobrze swojej pracy ,bierzesz kasę to wykonuj swoją pracę najlepiej jak potrafisz a wtedy wszystkim żyje się dobrze.....

  • Odpowiedz zydo-komuna ma sie dobrze piątek, 13 lipca 2018 22:52 Umieszczone przez: zydo-komuna ma sie dobrze

    Rubta co chceta czy co? jak os to bylo tak? :/