wigilia2018 dom lomza
sobota, 04 sierpnia 2018 07:53

Bezpieczne wakacje w Olszynce [FOTO]

Napisane przez  KMP Łomża
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Bezpieczne wakacje w Olszynce [FOTO] fot. KMP Łomża
Łomżyńscy policjanci spotkali się z dziećmi i młodzieżą przebywającą na koloniach w Olszynach, na terenie gminy Piątnica. Mundurowi rozmawiali o bezpieczeństwie z uczestnikami wakacyjnego turnusu w ośrodku „Olszynka”. Prelegenci skoncentrowali się na podstawowych zasadach bezpieczeństwa nad wodą w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo...", a także realizowali działania wynikające z założeń programu profilaktycznego Wakacyjne Pogotowie Bezpieczeństwa.

brico lomza

Policyjni profilaktycy z Łomży, razem z leśnikiem, strażakiem i przedstawicielem sanepid - u odwiedzili wczoraj uczestników kolonii wypoczywających w Ośrodku „Olszynka” w Olszynach na terenie gminy Piątnica. Głównym celem spotkania było omówienie i przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Mundurowi skoncentrowali się na bezpieczeństwie nad wodą i pomocy przedmedycznej. Młodzi słuchacze z zaciekawieniem uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych na świeżym powietrzu. Dowiedzieli się między innymi, jak unikać zagrożeń, z którymi mogą spotkać się podczas sezonu wakacyjnego. Ponadto, policjanci omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze, a także wskazali zasadność noszenia elementów odblaskowych, po zmroku. Wczasowicze wysłuchali porad, jak należy zachowywać się na terenach leśnych, na przykład podczas wycieczek, a także otrzymali fachowy instruktaż na wypadek pożaru.

Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali o szkodliwości środków odurzających i o pierwszej pomocy przedmedycznej w takich przypadkach. W trakcie spotkania funkcjonariusze, w ramach programu Wakacyjne Pogotowie Bezpieczeństwa przeprowadzili "Grę Edukacyjną", w której należało wykazać się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, co w najmniejszym stopniu nie sprawiło milusińskim problemu. Szybko i trafnie wskazywali poprawne odpowiedzi, wdając się przy tym w dyskusję z prelegentami na temat szeroko pojmowanego bezpieczeństwa. Z nieco starszą młodzieżą przebywającą na obozie, mundurowi rozmawiali o planach na przyszłość  i zachęcali do rozważenia możliwości wstąpienia w szeregi policyjnej  formacji.

Spotkanie było doskonałą okazją do omówienia ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”, a także zachęceniem wczasowiczów do wzięcia udziału w konkursie na „Dzielnicowego Franka”.

Galeria zdjęć

1 komentarz

  • Odpowiedz Pstaf sobota, 04 sierpnia 2018 18:34 Umieszczone przez: Pstaf

    Świetna inicjatywa pana WÓJTA brawo! Piątnica !

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu