wloskie-wieczory dom lomza
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 12:46

1000 plus zastąpi 500 plus?

Napisał  mj
Oceń ten artykuł
(5 głosów)
fot. freeimages fot. freeimages
Jak wynika z dzisiejszej lektury „Super Expressu” bardzo możliwe, że rządzący PiS wprowadzi przed wyborami program 1000 plus dla rodzin w miejsce dotychczasowego 500 plus. - Myślę, że to bardzo dobry pomysł. Trzeba wspierać polskie rodziny - zapowiada poseł PiS Janusz Szewczak, wiceszef sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

brico lomza

W „Super Expresie” czytamy - Chcemy, aby nastąpiła jakaś korekta w programie 500 plus. Te pieniądze zżera dziś trochę inflacja, więc musimy pójść dalej i zaproponować 1000 plus. Sądzę, że jest to bardzo możliwe i całkiem realne – mówi w rozmowie z „Super Expressem” jeden z ważnych polityków partii rządzącej.

Zmiana w programie może okazać się skuteczną techniką gwarantującą sukces w najbliższych wyborach parlamentarnych. Wiceszef sejmowej Komisji Finansów Publicznych dodaje:

- Rozbudziliśmy w Polsce ogromne nadzieje i je spełniamy. Ale to nie znaczy, że obywatele nie chcą więcej. I my musimy im zaproponować coś ekstra – zaznacza polityk PiS.

Poseł Janusz Szewczak podreślił, że jest "za wszelkimi formami wsparcia socjalnego, finansowego dla polskich rodzin". - I myślę, że 1000 plus to byłby dobry pomysł” – zakończył.

Źródło: „Super Express”

43 komentarzy

  • Odpowiedz NIGDY WIĘCEJ PiSu poniedziałek, 06 sierpnia 2018 13:20 Umieszczone przez: NIGDY WIĘCEJ PiSu

    Dlaczego tylko 1000+ , a dać więcej,
    nawet i po 3000 zł na dziecko,
    rozwiążemy problem bezrobocia.
    Wtedy w Urzędach Pracy znikną kolejki ,
    nikt się nie będzie rejestrował, bo nikomu nie będzie się opłacało pracować .

  • Odpowiedz EKSPERT poniedziałek, 06 sierpnia 2018 13:22 Umieszczone przez: EKSPERT

    Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zdementowało te bzdury. Skoro ja, internauta dokopałem się do tej informacji nim wy, redaktorzy podaliście ten news ... to może pora zmienić zawód?

  • Odpowiedz uzależnienie plus neo niewolnictwo poniedziałek, 06 sierpnia 2018 13:32 Umieszczone przez: uzależnienie plus neo niewolnictwo

    "Barka JPII" wraca do czasów zanim powstał kościół rzymskokatolicki kiedy to dzieci żyły z Łaski i Pokoju PANA co był donatorem niewolniczej sagi rodów z której wyszło Chrześcijaństwo by już do niej nie wracać ...

    ... ta "kula u nogi" miotająca się przy pięcie "achillesowej" Chrześcijaństwa (por. Rdz 3, 15) trwała jeszcze długie wieki niesiona na fali religijnego wodolejstwa przy chrzcie ogniem i mieczem z ducha zaborczej z b r o d n i c z e feudalnej formacji duchowej

    kilka razy w Historii (powszechnej) Kościoła (powszechnego) Chrześcijaństwo podniosło się z kolan wzięło swoją kulę miażdżącą pietę i tą kulą przypieprzyło w zakute pały SZAFARZY dóbr doczesnych i wiecznych uczonych w piśmie miażdżąc głowę swoich PRAWYCH DOBROCZYŃCÓW "OFIARNYCH" DONATORÓW "JAŁMUŻNIKÓW" którym jałmużna ciągle myli się z ofiarą hierarchii wartości-danych jakiej "korona" wdeptana w ziemię odrasta jak łeb apokaliptycznej mitycznej bestii ...

    ... jak chwast w zbożu

    a jaki sens oddzielać ziarno (światopoglądowego - ewangelicznego - teologicznego - religijnego /sacra/mentalnego chwastu) od jego plew całość nadaje się na unicestwienie wygląda na to że BARKĄ JPII kierują same SZAFARZE 'chwastów' taki zaKWAS tych ks.faryzeuszy wychowanych na KONSTYTUCJI DOBREGO PASTERZA

  • Odpowiedz wesoły Romek poniedziałek, 06 sierpnia 2018 13:42 Umieszczone przez: wesoły Romek

    Cztery lata rządów Chrzanowskiego ujawniły niekompetencję i brak umiejętności zarządzania 60-cio tysięcznym miastem.

  • Odpowiedz wesoły Romek poniedziałek, 06 sierpnia 2018 13:42 Umieszczone przez: wesoły Romek

    Cztery lata rządów Chrzanowskiego ujawniły niekompetencję i brak umiejętności zarządzania 60-cio tysięcznym miastem.

  • Odpowiedz wesoły Romek poniedziałek, 06 sierpnia 2018 13:43 Umieszczone przez: wesoły Romek

    Cztery lata rządów Chrzanowskiego ujawniły niekompetencję i brak umiejętności zarządzania 60-cio tysięcznym miastem.

  • Odpowiedz wesoły Romek poniedziałek, 06 sierpnia 2018 13:43 Umieszczone przez: wesoły Romek

    Cztery lata rządów Chrzanowskiego ujawniły niekompetencję i brak umiejętności zarządzania 60-cio tysięcznym miastem.

  • Odpowiedz jony b. poniedziałek, 06 sierpnia 2018 13:59 Umieszczone przez: jony b.

    Cztery lata rządów Chrzanowskiego ujawniły niekompetencję i brak umiejętności zarządzania 60-cio tysięcznym miastem.

  • Odpowiedz jony b. poniedziałek, 06 sierpnia 2018 13:59 Umieszczone przez: jony b.

    Cztery lata rządów Chrzanowskiego ujawniły niekompetencję i brak umiejętności zarządzania 60-cio tysięcznym miastem.

  • Odpowiedz jony b. poniedziałek, 06 sierpnia 2018 13:59 Umieszczone przez: jony b.

    Cztery lata rządów Chrzanowskiego ujawniły niekompetencję i brak umiejętności zarządzania 60-cio tysięcznym miastem.

  • Odpowiedz jony b. poniedziałek, 06 sierpnia 2018 13:59 Umieszczone przez: jony b.

    Cztery lata rządów Chrzanowskiego ujawniły niekompetencję i brak umiejętności zarządzania 60-cio tysięcznym miastem.

  • Odpowiedz jony b. poniedziałek, 06 sierpnia 2018 13:59 Umieszczone przez: jony b.

    Cztery lata rządów Chrzanowskiego ujawniły niekompetencję i brak umiejętności zarządzania 60-cio tysięcznym miastem.

  • Odpowiedz jony b. poniedziałek, 06 sierpnia 2018 13:59 Umieszczone przez: jony b.

    Cztery lata rządów Chrzanowskiego ujawniły niekompetencję i brak umiejętności zarządzania 60-cio tysięcznym miastem.

  • Odpowiedz tgvb poniedziałek, 06 sierpnia 2018 14:00 Umieszczone przez: tgvb

    Cztery lata rządów Chrzanowskiego ujawniły niekompetencję i brak umiejętności zarządzania 60-cio tysięcznym miastem.

  • Odpowiedz tgvb poniedziałek, 06 sierpnia 2018 14:00 Umieszczone przez: tgvb

    Cztery lata rządów Chrzanowskiego ujawniły niekompetencję i brak umiejętności zarządzania 60-cio tysięcznym miastem.

  • Odpowiedz tgvb poniedziałek, 06 sierpnia 2018 14:00 Umieszczone przez: tgvb

    Cztery lata rządów Chrzanowskiego ujawniły niekompetencję i brak umiejętności zarządzania 60-cio tysięcznym miastem.

  • Odpowiedz tgvb poniedziałek, 06 sierpnia 2018 14:00 Umieszczone przez: tgvb

    Cztery lata rządów Chrzanowskiego ujawniły niekompetencję i brak umiejętności zarządzania 60-cio tysięcznym miastem.

  • Odpowiedz tgvb poniedziałek, 06 sierpnia 2018 14:00 Umieszczone przez: tgvb

    Cztery lata rządów Chrzanowskiego ujawniły niekompetencję i brak umiejętności zarządzania 60-cio tysięcznym miastem.

  • Odpowiedz tgvb poniedziałek, 06 sierpnia 2018 14:00 Umieszczone przez: tgvb

    Cztery lata rządów Chrzanowskiego ujawniły niekompetencję i brak umiejętności zarządzania 60-cio tysięcznym miastem.

  • Odpowiedz darekk poniedziałek, 06 sierpnia 2018 14:00 Umieszczone przez: darekk

    Cztery lata rządów Chrzanowskiego ujawniły niekompetencję i brak umiejętności zarządzania 60-cio tysięcznym miastem.

  • Odpowiedz darekk poniedziałek, 06 sierpnia 2018 14:00 Umieszczone przez: darekk

    Cztery lata rządów Chrzanowskiego ujawniły niekompetencję i brak umiejętności zarządzania 60-cio tysięcznym miastem.

  • Odpowiedz darekk poniedziałek, 06 sierpnia 2018 14:00 Umieszczone przez: darekk

    Cztery lata rządów Chrzanowskiego ujawniły niekompetencję i brak umiejętności zarządzania 60-cio tysięcznym miastem.

  • Odpowiedz darekk poniedziałek, 06 sierpnia 2018 14:00 Umieszczone przez: darekk

    Cztery lata rządów Chrzanowskiego ujawniły niekompetencję i brak umiejętności zarządzania 60-cio tysięcznym miastem.

  • Odpowiedz darekk poniedziałek, 06 sierpnia 2018 14:00 Umieszczone przez: darekk

    Cztery lata rządów Chrzanowskiego ujawniły niekompetencję i brak umiejętności zarządzania 60-cio tysięcznym miastem.

  • Odpowiedz filckr poniedziałek, 06 sierpnia 2018 14:09 Umieszczone przez: filckr

    Platforma daje na pierwsze dziecko i pozostałe. Tylko czemu portal mylomza nie pisze nic o PO tylko o PiSie ;) Ktoś tu kogoś chce ośmieszyć i zniechęcić do głosowania na PiS.

  • Odpowiedz speech poniedziałek, 06 sierpnia 2018 14:12 Umieszczone przez: speech

    Muzyk popiera biskup i to dzięki niemu jest kandydatką pis. Nie chcę, żeby kościół rządził miastem.

  • Odpowiedz speech poniedziałek, 06 sierpnia 2018 14:12 Umieszczone przez: speech

    Muzyk popiera biskup i to dzięki niemu jest kandydatką pis. Nie chcę, żeby kościół rządził miastem.

  • Odpowiedz speech poniedziałek, 06 sierpnia 2018 14:12 Umieszczone przez: speech

    Muzyk popiera biskup i to dzięki niemu jest kandydatką pis. Nie chcę, żeby kościół rządził miastem.

  • Odpowiedz gra wstępna i poniedziałek, 06 sierpnia 2018 14:15 Umieszczone przez: gra wstępna i "cudzoustwo" 'biblijnego rodzaju" gra słów gdyż słowo staje się ciałem - panem(łac.)powszednim

    "IDŹCIE I GŁOŚCIE"

    wygląda na to że BARKĄ JPII kierują same SZAFARZE 'chwastów' taki zaKWAS tych ks.faryzeuszy wychowanych na KONSTYTUCJI DOBREGO PASTERZA wygenerowanej przez pasterzy dobrych inaczej

    wygląda na to że w Kościele antykoncepcja nadal dobywa się na poziome słowa zaś aborcja na poziomie cenzury dbającej by słowo nie stało się ciałem z otwartymi ramionami przyjętym w Kościele może dlatego te ramiona nadal są szeroko rozwarte i (usztywnione krzyżem na wieki wieków amen) i wszystko żywe co w nie od wieków wpada do nadal nie znajduje w nich życiodajnej wzajemności do póty dopóty nie umrze z nadzieją stając się martwą naturą jeszcze bardziej pozbawioną ducha cywilizacji miłości cywilizacji płodnej w życie qui pro quo cywilizacji życia jaką JPII sprowadził na poziom "płodów" odgórnie zakazując oddolnego uprawiana Ewangelii(Teologii)Wyzwolenia Człowieka jakiej nadał fałszywą konotację Jezusa z karabinem ... czyżby żył nadzieją że Paruzja będzie jak Jezusa wybiorą na konklawe i on zostanie "głową kościoła" ??????????????? wyobrażacie sobie Paruzje Jezusa w Ornacie jako najwyższego hierarchę hierarchii wartości jakie Jezus odrzucał nie tylko w kuszeniu na pustyni ???????????? NON POSSUMUS powiedział by ks.Wyszyński ????????????????

  • Odpowiedz kielbasa poniedziałek, 06 sierpnia 2018 15:02 Umieszczone przez: kielbasa

    > "przed wyborami"

    Kiełbasa wyborcza kosztem podatków. A ciemny lud i tak to kupi.

  • Odpowiedz powiernik poniedziałek, 06 sierpnia 2018 15:13 Umieszczone przez: powiernik

    a na Meblowej dwóch homosiów urządziło sobie dom schadzek w miejscu pracy

  • Odpowiedz K poniedziałek, 06 sierpnia 2018 15:45 Umieszczone przez: K

    I znowu podwyżki darmowych pieniędzy.
    A kto za to płaci?
    Oczywiście wszyscy, szczególnie Ci którzy takiej pomocy nie otrzymują, bo np. mają jedno dziecko albo nie mają ich wcale.
    Te wszystkie nowe pomysły opłacamy my- przecież w ostatnim czasie podrożało paliwo, ubezpieczenia na auta, produkty w sklepach tez do najtańszych nie należą, mimo, że są wątpliwej jakości.
    Ale, wybory się zbliżają i trzeba coś obiecać...

  • Odpowiedz a dzień wolności ekonomicznej dopiero po pół roku pracy poniedziałek, 06 sierpnia 2018 16:33 Umieszczone przez: a dzień wolności ekonomicznej dopiero po pół roku pracy

    @ K

    opłacają je nawet ci którzy mają kupę dzieci gdyż jaśnie PAŃSTWO w IMIENIU OJCZYZNY jest JAŁMUŻNIKIEM tych których wcześniej pozbawia ojcowizny przez dożynanie OFIARY Ojców kwotą wolną od podatków - od ofiar składanych na konkordatowym ołtarzu siły nieczystej - taka "świątynia opatrzności" narodowego bałwochwalstwa Ojca płodnej inaczej przewodniej siły narodu i nie jest to siła witalna Ojca Jezusa

  • Odpowiedz Kasa poniedziałek, 06 sierpnia 2018 16:40 Umieszczone przez: Kasa

    ROZDAWNICTWO DOPROWADZI PAŃSTWO DO RUINY,DO PODWYŻKI PODATKÓW,DO OBNIŻKI RENT I EMERYTUR,DO WZROSTU CEN WSZYSTKIEGO,DO OBNIŻKI ZAROBKÓW,DO STRAJKÓW........A MOŻE TO JEST CEL ....ŻYDZI JUŻ CZEKAJĄ,NAWET USTAWĘ MAJĄ BO TRAMP PODPISAŁ O ODZYSKIWANIU MAJĄTKÓW W POLSCE......NAJWAŻNIEJSZE TO WYGRAĆ WYBORY...

  • Odpowiedz ... poniedziałek, 06 sierpnia 2018 16:58 Umieszczone przez: ...

    @ Kasa

    to nie rozdawnictwo to strategia ubezwłasnowolnienia ekonomicznego uzależnienia od "jaśnie" państwa lepszego sortu

    zaborcza prawica nie potrafi inaczej żyć niż w otoczeniu niewolnictwa Państwa i Służb(y) pracujących na siebie tak by to "ręka" "pańska" karmiła wyrobników

  • Odpowiedz roj poniedziałek, 06 sierpnia 2018 17:08 Umieszczone przez: roj

    Obecnie nie pracujemy nad programem Rodzina 1000 plus - poinformował Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. Odniósł się do doniesień „Super Expressu”, który napisał, że rząd planuje dwukrotne zwiększeniem świadczenia.

    Resort miałby zdecydować się na korektę programu, ponieważ dotychczas otrzymywane pieniądze są pochłaniane przez inflację. Program Rodzina 1000 plus mógłby pojawić się w następnej kadencji rządów Prawa i Sprawiedliwości – czytamy w gazecie

    Pytany o sprawę wiceminister resortu rodziny Stanisław Szwed powiedział, że obecnie rząd realizuje inne projekty wspierające polskie rodziny.

    - W tej chwili nie są przewidywane zmiany w programie „500 plus”. Będą natomiast wprowadzane nowe rozwiązania dotyczące emerytur dla matek, które urodziły czworo dzieci. Będzie też specjalny program wspierający dzietność, czyli urodzenie kolejnego: drugiego czy trzeciego dziecka. W ramach polityki rodzinnej inne rozwiązania, ale w tej chwili nie przewidujemy – przynajmniej w naszym ministerstwie nic mi nie wiadomo na ten temat – żebyśmy przewidywali rozwiązania dotyczące „1000 plus” – powiedział Stanisław Szwed.

    Program Rodzina 500 plus to świadczenie w wys. 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. Rodziny o niskich dochodach otrzymują wsparcie także na pierwsze lub jedyne dziecko. Program funkcjonuje od 1 kwietnia 2016 r.

  • Odpowiedz Beneficjenci polityki+ po co wam jedynak pierworodny Jezus ? poniedziałek, 06 sierpnia 2018 17:14 Umieszczone przez: Beneficjenci polityki+ po co wam jedynak pierworodny Jezus ?

    program 500+ na każde dziecko byle by nie na jedynaków byleby nie na pierworodne

  • Odpowiedz ... poniedziałek, 06 sierpnia 2018 17:19 Umieszczone przez: ...

    Program 500+ "na każde dziecko"(jak się później okazało na każde drugie i kolejne) to oszustwo wyborcze i sądu sprawiedliwego nad nim brak gdyż takie prawo i taka uczciwość

  • Odpowiedz Bucefał poniedziałek, 06 sierpnia 2018 20:32 Umieszczone przez: Bucefał

    Banda pelikanów lewusów łyka jak pelikan co szmatławce piszą. Żal.pl. Inteligencja, mówi wam coś to słowo?

  • Odpowiedz pomniczek dzieci utrąconych poniedziałek, 06 sierpnia 2018 21:06 Umieszczone przez: pomniczek dzieci utrąconych

    @ Bucefał

    hahaha aby czara goryczy się dopełniła trzeba by pytać nie tyle o inteligencję prawych upadłych jak sam diabeł ale o inteligencję rozumną o tą właśnie inteligencję utraconą przy jak formacji duchowej "zakutych pał" z liturgiczną precyzją powtarzających to samo przez to samo na wieki wieków amen bezrozumnie jak barany powtarzających błąd (fałsz) przez (fałsz) błąd ...


    ... a przecież Ojciec Jezusa nie jest Baranem żeby taki Obraz i podobieństwo się po nim utrwaliło w ludziach działających w jego imię niczym piata kolumna w operacji typu FALSE FLAG

    ps

    Bucefał

    jest takie coś jak skład apostolski a w nim jest taki awers i rewers (por.J 8 44-32,31 taki auto re wers)
    "... Syna Jego Jedynego,
    Pana naszego,

    który się począł z Ducha Świętego.
    Narodził się z Marii Panny,..."

    jedno zdanie a dualizm aż kapie jak relatywizm jakim nasączone jest nauczanie biskupów

  • Odpowiedz 	Beneficjenci polityki+ po co wam jedynak pierworodny Jezus ? poniedziałek, 06 sierpnia 2018 21:28 Umieszczone przez: Beneficjenci polityki+ po co wam jedynak pierworodny Jezus ?

    @ Bucefał

    katolicki Bóg (Ojciec) ma rogi skoro Jezus jest barankiem a na obraz i podobieństwo rodzaju ludzkiego jego dzieci są "owczarnią" ks.zoofilów tacy z nich PASTERZE gorliwi żeby owce od naturalnego poczęcia do obojętnie jakiej śmierci nie straciły "bezrozumnej tożsamości" "zwierzęcej owczarni" arcyPasterzom - wilkom w owczych skórach (w paliuszach) arcyKapłanom interesów nadzwyczajnej kasty zwyczajnie latającej koło dupy

  • Odpowiedz ... poniedziałek, 06 sierpnia 2018 22:00 Umieszczone przez: ...

    @ Bucefał

    myślisz jak wyższa inteligencja kładąca się cieniem na zwierzęcej naturze popuszczających wodze fantazji rzeźników szukających własnej chwały ?

    jam myślisz

    czy Syn Człowieczy będący Synem Bożym został ukrzyżowany bo Bóg tak chciał bo taka była wola Ojca ?

    ten Bóg to zapewne jakiś Prawy Ojciec Dyktator jakiegoś prawego bałwochwalstwa któremu nie pasował Król Żydowski idol żydowskich lewaków ?

    Czyż Jezus nie nazywa tego (Boga) Ojca diabłem ... no niestety nie jest to Ojciec ateistów komuchów i lewaków to ojciec tradycyjnej wiary stojącej pod sztandarowym hasłem trwam ...


    ... trwajmy mocni w wierze że ten problem umrze śmiercią naturalną a zejdziemy w grzechu zaniedbania i będzie to grzech śmiertelny dokonany aktem "samobójczym" "na własną bramkę" a boskiego miłosierdzia na to niema i nie będzie bo to nie jest grzech przeciw ciału ale przeciw duchowi ... prawdy zatraconej w wielkiej tajemnicy ... wiary jaka zastąpiła wierność prawdzie objawionej w całej rozciągłości programu zbawczego uniwersalizmu z jakim biskupom takim jak ks.Bronakowski nadal nie po drodze

  • Odpowiedz POstkomuna wtorek, 07 sierpnia 2018 16:19 Umieszczone przez: POstkomuna

    Tak jak myślałem, znowu lewackie-lewicowe media próbują namieszać ludziom w baniach i dają tego typy artykuły. A dzisiaj pani minister Rafalska zdementowała podwyższenie 500+. Także zostaje 500+.