dom lomza
wtorek, 07 sierpnia 2018 17:42

Wójt Wizny: Reagujemy równie szybko, jak telewizja [VIDEO]

Napisane przez  mano/mj
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Drewniany most we wsi Bronowo w gminie Wizna przypomina bardziej szwajcarski ser niż przeprawę przez rzekę. Po interwencji mieszkańców i wizycie naszej kamery już dziś za kilkanaście tysięcy złotych zaczął się „remont” mostu.

Gminy nie stać na jednorazowy, całościowy remont mostu, więc prace są prowadzone etapami.

- Zawsze remontowaliśmy część najbardziej zniszczoną. Z punktu widzenia tak małej gminy jak Wizna remont czegoś takiego jak most przez rzekę Narew jest rzeczą niezwykle poważną – mówi wójt Wizny Zbigniew Sokołowski.

Tym razem remont dotyczy drewnianej nawierzchni, w której powstały dziury. W poprzednich etapach prac nad mostem została zmieniona konstrukcja mostu z drewnianej na żelbetową. Pokład mostu ma pozostać drewniany tak jak dotychczas.

- Nośność mostu to 10 ton, niestety mamy bardzo poważny problem z rolnikami, bowiem dzisiaj sprzęt rolniczy z ładunkiem to ok. 30 ton. Pomimo ograniczenia i mam nadzieję interwencji policji niestety z takim tonażem żadne drewno nie wytrzyma, bo ono nie jest do tego przygotowane - mówi wójt.

Wójt poinformował, iż kilkanaście tysięcy złotych zostało przeznaczone na naprawę dwóch załamań pokładu drewnianego. Jutro most powinien być przejezdny. Prace naprawcze rozpoczęły się dzisiaj, po wizycie naszej kamery.

- Bardzo szybko reagujemy, równie szybko, jak telewizja - kończy wójt.

Wcześniej zaradni mieszkańcy sami załatali powierzchnię drewnianej przeprawy, aby dalej móc korzystać z mostu.

Przypomnijmy, że w maju 2016 r. most w Bronowie stał się scenerią w filmie "Wołyń". Realizowana była scena przemarszu wojsk Wehrmachtu przez drewniany most.

22 komentarzy

 • Odpowiedz Kasa wtorek, 07 sierpnia 2018 18:41 Umieszczone przez: Kasa

  Biedna gmina Wizna zbiera pieniądze na most.....Taca w kościele przeznaczona na remont........

 • Odpowiedz NIE DLA MUZYK wtorek, 07 sierpnia 2018 18:43 Umieszczone przez: NIE DLA MUZYK

  "Do papieża Franciszka może wkrótce trafić apel o ukrócenie politycznej działalności ojca Tadeusza Rydzyka. Podpisało go już prawie 80 tys. osób, a jego twórcy chcą, by wręczyła mu go rozpoznawalna osoba. Mają swoje typy, ale nie wykluczają nikogo. Poza politykami.
  Ojciec Tadeusz RydzykFoto: Wojciech Kardas / Agencja Gazeta
  Ojciec Tadeusz Rydzyk
  109
  ‹ wróć
  Pomysłodawcy petycji liczą na reakcję papieża
  Ich zdaniem toruński zakonnik szkodzi chrześcijaństwu
  Antypetycję, którą wystosowano w kontrze do ich akcji, podpisał m.in. Jarosław Kaczyński
  Na liczniku petycji o nazwie "Papież Franciszek: Apel o ukrócenie politycznej działalności Tadeusza Rydzyka" jest teraz blisko 79 tys. podpisów. Do upragnionych 100 tys. brakuje jeszcze 21 tys., jednak odpowiedzialni za nią Adam N. i Witek M. stwierdzili, że można ją już teraz przekazać głowie Kościoła.

  Kto wręczy petycję?
  Na stronie avaaz.org zamieścili swój list, w którym zaproponowali, by petycję wręczył Franciszkowi któryś z wytypowanych przez nich adresatów. Zatytułowali go "Jerzy Galiński, Ogólnopolski Strajk Kobiet, Tadeusz Pieronek, Jan Hartman: List otwarty - Prośba o wręczenie petycji papieżowi Franciszkowi".

  REKLAMA
  Jak tłumaczy w rozmowie z Onetem Adam N., pomysłodawcy wybrali Galińskiego, bo był redemptorystą i ośmielił się krytykować Tadeusza Rydzyka. Ogólnopolski Strajk Kobiet dlatego, że liczą na pomoc społeczników i kobiet. Biskupa Pieronka, bo krytykował media związane z toruńskim kapłanem. A Hartmana za to, że sam pisał już wcześniej do papieża i nie omieszkał wspomnieć o Tadeuszu Rydzyku.

  - Nie upieramy się jednak, że to musi być któraś z tych postaci - zaznacza Adam N. - Jesteśmy też otwarci na sugestie, które mogą pochodzić np. od prasy lub osób, które podpisały się pod apelem. Zależy nam tylko, by nie wręczali jej politycy. Oni nam nie pomogli w tej akcji. Najważniejsze, by papież dostał tę petycję. My nie musimy w tym uczestniczyć - dodaje.

  Treść petycji
  Zbiórka podpisów pod apelem ruszyła w maju ubiegłego roku. Zainicjowali ją Adam N. i Witek M., którzy nie chcą ujawniać swoich personaliów. Chcą jednak, by ojciec Rydzyk i związane z nim media skupili się na sprawach związanych z wiarą. "Zakonnik używający katolicyzmu jako narzędzia do zdobywania pieniędzy i władzy jest przykładem patologii występującej w polskim Kościele Katolickim" - napisali w treści petycji.


  I dodali: "Maksyma Radia Maryja, które kontroluje Tadeusz Rydzyk, brzmi »Katolicki głos w Twoim domu«. Jest to głos: agresywny, antyimigrancki, nacjonalistyczny oraz często pełen nienawiści. Tadeusz Rydzyk dzieli Polaków na lepszych i gorszych".

  Adam N. i Witek M. przypuszczają, że papież Franciszek nie wie o pozareligijnej działalności redemptorysty. Mają nadzieję, że ją ukróci, kiedy przeczyta petycję podpisaną przez tysiące Polaków. Zaznaczają, że nie chcą uderzać w Kościół. Wręcz przeciwnie - chcą wpłynąć na jego odnowę i odpolitycznienie.

  Antypetycja
  Krótko po rozpoczęciu ich zbiórki, z inicjatywy toruńskiej posłanki PiS Anny Sobeckiej, która w przeszłości była spikerką Radia Maryja, ruszyła inna inicjatywa. Zamieszczony na stronie Citizengo "List do Ojca św. Franciszka w obronie Radia Maryja oraz o dr. Tadeusza Rydzyka CSsR" ma formę antypetycji. Można w nim znaleźć pochwały dla ojca Rydzyka oraz stwierdzenia, że Radio Maryja wiernie służy Bogu i jako jedyna rozgłośnia "rzetelnie informuje oraz broni wartości chrześcijańskich".

  List parlamentarzystki już na początku poparła m.in. ówczesna premier Beata Szydło, prezes PiS Jarosław Kaczyński, kilkudziesięciu parlamentarzystów i kilku ministrów, np. Antoni Macierewicz i Mariusz Błaszczak. Pod antypetycją podpisały się 24 tys. osób....

  "

 • Odpowiedz NIE DLA MUZYK wtorek, 07 sierpnia 2018 18:56 Umieszczone przez: NIE DLA MUZYK

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/tworcy-petycji-ws-rydzyka-szukaja-ambasadora-ma-pojechac-do-watykanu/3c983mn

 • Odpowiedz Nie dla chrzanowskiego wtorek, 07 sierpnia 2018 19:14 Umieszczone przez: Nie dla chrzanowskiego

  Nie dla chrzanowskiego !!! :)

 • Odpowiedz wyborca wtorek, 07 sierpnia 2018 19:31 Umieszczone przez: wyborca

  Nie dla Muzyk i nie dla peło!

 • Odpowiedz biedna gmina wtorek, 07 sierpnia 2018 19:33 Umieszczone przez: biedna gmina

  Czy kościoły w gminie Wizna też się rozpadają jak ten most?

 • Odpowiedz Wizniak wtorek, 07 sierpnia 2018 20:16 Umieszczone przez: Wizniak

  Wójtowi nawet kampania wyborcza nie pomoże,Wizna i czesc wsi sa przeciwko temu włodarzowi. Już nie mozemy się doczekać kiedy pan zwolni stanowisko

 • Odpowiedz Szpak wtorek, 07 sierpnia 2018 20:43 Umieszczone przez: Szpak

  Wujt z wizny i jedwabnego na tym samym jadą wozie.cóż pewnie obaj z tego samego gatunku sie wywodzo.

 • Odpowiedz ... wtorek, 07 sierpnia 2018 21:14 Umieszczone przez: ...

  @ Kasa

  most... "Raginisa" remont ... z(a)bytków kultu kultury upadłych jak sam diabeł przy muzeum diecezjalnym (biblijnej) "JASKINI ZBÓJCÓW"

 • Odpowiedz sam wtorek, 07 sierpnia 2018 21:42 Umieszczone przez: sam

  Wiżniak a pan OLSZESKI były wójt co zrobił dla wizny i okolicznych wiosek nawet głupiego remontu nie mógł przeprowadzić bo twierdził ze na ten most nie ma planów a na linię oczyszczalni to plany były robione na kosmosie jeśli ktoś robi plan linii na której centralnie stoi drzewo 60 letnie i krzyż i to jest zatwierdzane to szkoda komentarza

 • Odpowiedz Ika wtorek, 07 sierpnia 2018 21:52 Umieszczone przez: Ika

  Brawo wójcie! Cudownie, że wygospodarołał Pan kasę.Most to legenda, sentyment. Zobaczcie go,pospacerujcie nad Narwią. Može coś Wam z tych stron zostanie? Rozmowa,serdeczny uśmiech, uścisk dłoni tubylca. Wójcie do wyborów. Pismaki oszczęcie porównań bo i z kim.

 • Odpowiedz Nk środa, 08 sierpnia 2018 05:27 Umieszczone przez: Nk

  Gratulacje panie Wójcie

 • Odpowiedz bunkry kultu kultury nekrofilów w złote ramki oprawiający sobe resztki zwłok ... relikwie środa, 08 sierpnia 2018 05:31 Umieszczone przez: bunkry kultu kultury nekrofilów w złote ramki oprawiający sobe resztki zwłok ... relikwie

  @ Ika

  granatem nawet nie trzeba go do historii wprowadzać już jest w strzępach teraz tylko tabliczkę powiesić "RELIKT PRZESZŁOŚCI" dostępny dla "TURYSTÓW" oglądających relikwiarze historii

 • Odpowiedz ... środa, 08 sierpnia 2018 05:34 Umieszczone przez: ...

  Gmina Wizna to jeszcze nie PRZODOWNIK na drodze postępu "CYWILIZACJI ŚMIERCI" ale widać że PATRIOCI robią wszystko by była w ścisłej czołówce

 • Odpowiedz ktuś środa, 08 sierpnia 2018 06:49 Umieszczone przez: ktuś

  Żołnierze Wehrmachtu zniszczyli most to niech go naprawią.

 • Odpowiedz Wyszystekie drogi prowadzą do Rzymu to niech Rzymska Ośmiorniczka naprawia wam mosty środa, 08 sierpnia 2018 08:06 Umieszczone przez: Wyszystekie drogi prowadzą do Rzymu to niech Rzymska Ośmiorniczka naprawia wam mosty

  @ ktuś

  jeszcze żołnierzom Wehrmachtu idącym z krzyżem na zbroi nie zapłaciliście za oddanie krwi z Bogiem aby Armia Czerwona nie budowała wam mostów na wszystkich drogach prowadzących do Patriarchatu Moskiewskiego

 • Odpowiedz ........ środa, 08 sierpnia 2018 14:14 Umieszczone przez: ........

  @ NIE DLA M U Z Y K

  wyszło s z y d ł o
  z w o r k a SYN BEATY ma na imię tak jak uczeń ŚW.PAWŁA czytam TW.SZAWŁA a w nauczaniu "apostoła na rodów" jakiemu Ojciec Dyktator przyklaskuje jest TO COŚ co nie pozwala Chrześcijaństwu rozwinąć skrzydeł a samo chrześcijaństwo przez xxwieków nie mogło się oderwać od ziemi tej ziemi i na niej k a r l a ł o aż się z e s z m a c i ł o w katolickim s z a m b i e które nigdy nie będzie perfumerią ... za sprawą PAWŁOWEGO WIRUSA

  DZIĘKI BOGU i JEZUSOWI jest JAN na którego Jezus ceduje testament tożsamości m y ś l i swojej p r z e w o d n i e j na drodze zbawienia narodów i w nim nadzieja że antywirus z niego wydobyty oczyści oblicze ziemi tej ziemi dość schizofrenicznie odnawiane duchem PAWŁOWEJ DUCHOWOŚCI Jana PAWŁA drugiego apostoła "narod""owców" idącego z konstytucją PASTERZA DOBREGO INACZEJ

 • Odpowiedz Rozczarowany środa, 08 sierpnia 2018 15:42 Umieszczone przez: Rozczarowany

  Legendą w Bronowie to był prom i człowiek który nim przewoził Pan Szymański, anie jakiś most postawiony przez wojsko kilkanaście lat temu.

 • Odpowiedz Kolega29 środa, 08 sierpnia 2018 21:04 Umieszczone przez: Kolega29

  Wójt szybko reaguje.... wybory idą

 • Odpowiedz qwas środa, 08 sierpnia 2018 21:36 Umieszczone przez: qwas

  Z punktu widzenia tak małej gminy jak Wizna to wójt ma pobory porównywalne do prezydenta miasta Łomży Pana Chrzanowskiego.Nic dziwnego ,że brakuje na poważne rzeczy.Nie można było skromnie , a w to miejsce wyremontować jakąś remizę jak to robią w sąsiedniej gminie Piątnica.W Wiźnie i okolicy to tylko jest specjalizacja w doraźnym łataniu dziur.Bida i żal 12 zmarnowanych lat.

 • Odpowiedz Czesiu środa, 08 sierpnia 2018 23:08 Umieszczone przez: Czesiu

  Jestesmy wszyscy ciekawi co zrobi następny wójt po Panu Sokołowskim. Jeszcze będziemy płakać..

 • Odpowiedz qwas czwartek, 09 sierpnia 2018 09:08 Umieszczone przez: qwas

  Czesiu ilu was tam było o godz.00:08 to jakieś zebranie było , czy cóś?
  Chłopie chodź normalnie spać !

  Nie przejmuj się!
  Ten następny wystarczy by miał głowę nie papiery...

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu