dom lomza
środa, 08 sierpnia 2018 07:33

Przedsiębiorco uważaj! UODO ostrzega przed fałszywymi kontrolerami!

Napisał  mj
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
UODO przyjęło w ostatnim czasie sporo skarg od przedsiębiorcow, do których zgłszały się osoby podające się za kontrolerów z Urzędu Ochrony Danych Osobowych. W jednym z przypadków falszywy kontroler okazał legitymację i upoważnienie do kontroli. Oczywiście fałszywe.


Jak informuje UODO w ostatnim czasie z przedsiębiorcami kontaktują się osoby podające się za kontrolerów z Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Oszuści posługują się podrobionymi legitymacjami i upoważnieniami.

UODO poinformował, że wkrótce będą miały miejsce kontrole i upoważnieni kontrolerzy będą pojawiać się w wyznaczonych do kontroli podmiotach. Zaleca się jednak zachowanie ostrożności i szczegółowe weryfikowanie tożsamości zgłaszających się osób.

Urząd przypomina, że przed planowaną kontrolą wysyła pisma do podmiotów. W przypadku wątpliwości lub chęci potwierdzenia danych kontrolera należy skontaktować się telefonicznie z numerem: 22 531-07-01

Wzór legitymacji, którą posługują się kontrolerzy jest określony w rozporządzeniu ministra spraw wewnętrznych i administracji z 22 kwietnia 2004 r. w sprawie wzorów imiennego upoważnienia i legitymacji służbowej inspektora Biura Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Wzór legitymacji dostępny jest w załączniku na stronie z rozporządzeniem: https://uodo.gov.pl/pl/131/463

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu