wloskie-wieczory dom lomza
środa, 08 sierpnia 2018 15:13

Koszmar Podlasianki w górach

Napisał  mj
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Ania w kirgijskim szpitalu, Fot. zrzutka.pl Ania w kirgijskim szpitalu, Fot. zrzutka.pl
Pochodząca z Moniek podróżniczka wraz z przyjaciółmi zamierzała eksplorować lodowiec w Kirgistanie. Niestety śmigłowiec, który transportował turystów do bazy w górach Tien Szan, rozbił się przy lądowaniu. Obecnie Ania przebywa w kirgijskim szpitalu, jej stan jest fatalny. Przyjaciele Ani prowadzą zbiórkę, aby przetransportować ją z powrotem do Polski.

brico lomza

Do tragedii doszło 9 lipca w Kirgistanie. To właśnie wtedy rozbił się śmigłowiec transportujący turystów do bazy namiotowej w górach Tien Szan, w okolicy szczytów Khan Tengri i Pik Pobiedy. Organizatorem lotu była kirgijska agencja turystyczna. Świadkowie tego zdarzenia twierdzą, że przyczyną wypadku był błąd pilota helikoptera oraz zły stan lądowiska.

Śmigłowiec podczas lądowania stracił równowagę, gdyż odbił się przy próbie osiadania. Pilot próbował opanować maszynę, jednak zahaczył o skały co doprowadziło do rozbicia się pojazdu. Oficjalnie przyczyną katastrofy był silny wiatr.

W tym czasie na pokładzie znajdowała się czwórka Polaków, w tym Ania. Troje z nich odniosło obrażenia, które mimo wszystko pozwoliły na transport do Polski. Niestety dziewczyna z Podlasia nie miała tyle szczęścia.

Pochodząca z Moniek 37-letnia Ania jest z wykształcenia biologiem i pracuje jako urzędniczka. Podczas wypadku doznała licznych obrażeń kręgosłupa oraz uszkodzenia rdzeniu kręgowego. Jest sparaliżowana od pasa w dół.

Ania jest hospitalizowana w szpitalu w Biszkeku, w którym nie udało się jej zoperować.
Mimo że z Sankt Petersburga przybyli neurochirurdzy, to nie można było rozpocząć operacji ze względu na to, że Ania źle reagowała na narkozę. Niestety w szpitalu, w którym przebywa kobieta, dostępny jest tylko jeden rodzaj narkozy.

Do akcji wkroczyli przyjaciele Ani, którzy postanowili zebrać środki w kwocie 216 tys. zł, na transport poszkodowanej specjalnym samolotem, który jest wyposażony w aparaturę zbliżoną do tej znanej z OIOMu. Dodatkowe środki, które wpłyną na konto, zostaną przeznaczone na rehabilitacje Ani.

Do tej pory uzbierano 155 tys. 231 zł. Pomóc Ani można poprzez stronę zrzutka.pl
https://zrzutka.pl/pomoz-ani-wrocic-do-polski

12 komentarzy

  • Odpowiedz Fan Szwgrów środa, 08 sierpnia 2018 15:22 Umieszczone przez: Fan Szwgrów

    Szwagry z Moniek zróbcie zbiórkę na YOU TUBE...... napewno są ludzie którzy pomogą..

  • Odpowiedz Koszmar kardynała Nycza środa, 08 sierpnia 2018 15:29 Umieszczone przez: Koszmar kardynała Nycza

    "Niewątpliwie, w porównaniu do lat 80., kandydatów do kapłaństwa jest mniej i to dużo mniej. To wynika z wielu powodów. Jednym z nich jest po prostu demografia - wtedy roczniki były dwukrotnie większe, a więc i powołań było więcej.
    Wierzę w to, że Pan Bóg na pewno powołuje także dzisiaj, ale myślę, że wieloraki szum współczesnego świata sprawia, że tym młodym ludziom - chłopcom i dziewczynom - chyba trochę trudniej jest usłyszeć głos Pana Jezusa" - ocenił metropolita warszawski.


    Ania w tym stanie "pozbawionym szumów" "współczesnego świata" będzie miała czas na WSŁUCHANIE SIĘ co sprawiło że zamknęła się przed nią droga do jej własnych marzeń może usłyszy ... owo powołane przed jakim nie można zbiec

  • Odpowiedz wolny strzelec środa, 08 sierpnia 2018 15:46 Umieszczone przez: wolny strzelec

    Nie była ubezpieczona ?

  • Odpowiedz Xa środa, 08 sierpnia 2018 19:14 Umieszczone przez: Xa

    Nie mam nic przeciwko zbiorkom kasy i tym podobnych rzeczy nawet jestem za ale jak leci w tamtą stronę to powrotu też nie ma zapewnionego. Nie wiem o co chodzi.

  • Odpowiedz ...... środa, 08 sierpnia 2018 21:30 Umieszczone przez: ......

    @ Fan Szwgrów

    ..... napewno są ludzie którzy pomogą..

    idąc za myślą przewodnią Kardynała Nycza można pokusić się o prosty wniosek że to właśnie Gierek spowodował wzrost powołań było więcej natomiast ks.Pacholęta ks.Kardynała wyciągniętego z ludu i dla ludu wystawionego mogłyby się WSŁUCHAĆ co spowodowało wzrost ABORCJI POWOŁAŃ wraz ze wzrostem ks.Hierarchii ubogaconej w konstytucję DOBREGO PASTERZA jakim JPII niewątpliwie był dla Św...Świńskiego K l e r u nie tylko dla obrońców autorytetu ks.pedofilów


    ..... napewno są ludzie którzy za darmo pomogą... ks.Nyczowi kapłanów i zakonnic na rodzić Oni przecież nadstawili już swoje "okna" życia dla kobiet których nie stać nawet na wycieczkę ... w marzenia gdyż doszło do tragedii nie nadającej się na populistyczny afisz kultury medialnej i społecznej inaczej

  • Odpowiedz ... środa, 08 sierpnia 2018 22:17 Umieszczone przez: ...

    @ Xa

    chodzi o to że jakby leciała na mszę zwołaną przez ks.Pasterzy paśnika własnej chwały robiących wycieczkę na jakiś egzotyczny cmentarz kultu kultury ciasnej ale własnej to zabrano by ją stamtąd nad ludzkim wysiłkiem prokuratury razem z wrakiem by sprawdzić czy pilot był trzeźwy a maszyna czysta i jeszcze dzieci szwagrów dostaliby ekstra odszkodowanie za stres około wypadkowy

  • Odpowiedz Ekspert czwartek, 09 sierpnia 2018 05:53 Umieszczone przez: Ekspert

    Do wolny strzelec: podejrzewam że była ale na wspinaczkę a nie na transport bo wypadek miała w trakcie transportu a nie wspinaczki

  • Odpowiedz do_debili czwartek, 09 sierpnia 2018 07:36 Umieszczone przez: do_debili

    Przecież na zrzutce wszystko jest opisane. Ubezpieczenie nie pokrywa kosztów podróży poszkodowanego. Usiądziecie przeczytacie tytuł i się wypowiadacie.

  • Odpowiedz wolny strzelec czwartek, 09 sierpnia 2018 08:47 Umieszczone przez: wolny strzelec

    Da osób które chcą czuć dodatkową adrenalinę podczas wyjazdów zagranicznych, kilkanaście polskich firm ubezpieczeniowych ma w swojej ofercie pakiety typu Sport; sporty wysokiego ryzyka, sporty ekstremalne.

    Obejmują one : pokrycie kosztów leczenia zarówno w prywatnych jak i państwowych placówkach medycznych, niegwarantowanych przez Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

    Ubezpieczenie obejmuje organizację i pokrycie kosztów do 1 200 000 zł do 1 500 000 zł. w przypadku choroby i nieszczęśliwego wypadku.

    Takie specjalne ubezpieczenia obejmują transport do szpitala, a w razie potrzeby również do kraju, bez angażowania własnych środków pieniężnych.
    A kosztują : ok. kilkunastu-kilkudziesięciu złotych na dzień, w zależności od stopnia ryzyka i kraju docelowego wyprawy.

    Jak ktoś chce się bawić i ryzykować, a w grę wchodzą góry, lodowce, wspinaczki oraz helikoptery i gdy go stać na drogie wyjazdy - to nie powinien dziadować i dopłacić te kilkadziesiąt-kilkaset złotych .
    Słabe musiała mieć to ubezpieczenie ,
    licząc i po 1000$ dziennie, 30 dni to 30tys$ tj. ok. 100 000 zł i nie starczyło już na 216tys za transport do kraju ?

    Pomagać trzeba w miarę możliwości,
    ale "wycieczkowicze" też niech najpierw trochę pomyślą, zanim coś się stanie.

  • Odpowiedz wolny strzelec czwartek, 09 sierpnia 2018 10:16 Umieszczone przez: wolny strzelec

    @Ekspert , jak z koziej dupy trąba :)
    Jaka firma turystyczna, tu kirgijska agencja turystyczna, nie ma ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków?
    Choćby i z tego konta powinni pokryć szkody i leczenie poszkodowanym, bo to było z ich winy.
    hihihi ha , co za bzdura !
    ubezpieczenie na wspinaczkę a nie na transport bo wypadek miała w trakcie transportu a nie wspinaczki ?
    Dajmy na to,że organizuję wyprawę łodzią na połów ryb, to jak podczas samego łowienia wypadniesz za burtę, to wtedy ubezpieczenia działa, a jak np.lódź zatonie w drodze na lub z łowiska, to wtedy nie ? Podobnie i na safari, na polowaniu tak a w drodze, to już nie ?

    Najgorzej, jak głupota weźmie się za myślenie :))))))))))))))))

  • Odpowiedz ... piątek, 10 sierpnia 2018 07:40 Umieszczone przez: ...

    @ do_debili

    jeśli potrzebująca pomocy nie ma już matki i ojca i dzieci by pomagali sobie nawzajem dopóki śmierć ich nie rozłączy to są jeszcze rodzice chrzestni i dalsza rodzina