niepodlegla-sweirp wloskie-wieczory
piątek, 10 sierpnia 2018 15:52

Obwodnica Konarzyc tuż, tuż

Napisał  mj
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Fot. Gmina Łomża Fot. Gmina Łomża
Czy powstanie obwodnica Konarzyc? Termin rozpoczęcia prac zbliża się nieuchronnie. Realizacja inwestycji miałaby polegać na budowie i rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 677 na odcinku miasta Łomżą i obejścia miejscowości Konarzyce wraz z wykonaniem przejazdu kolejowego Śniadowo – Łomża.

brico lomza

Budową obwodnicy zajmie się firma Budimex. Trasa ma kosztować 35 mln zł, a jej długość wyniesie ok 5 km. Inwestycja dotyczy budowy drogi, która rozpocznie się od Łomży (teren skrzyżowania obecnej drogi do Śniadowa z ul. Strusią). Obecnie trwają już procedury związane z uzyskaniem przez inwestora budowy drogi decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.

Według planów trasa ma biec na wschód od Konarzyc, a dalej wzdłuż linii terenu kolejowego. W okolicy istniejącego przejazdu na ul. Borowej w Konarzycach droga przekraczać ma tory kolejowe i poza zabudowaniami wraca na stary przebieg drogi do Śniadowa.

Projekt ma zostać zrealizowany do listopada 2019. Realizacja tej inwestycji wspierana jest przez Regionalny Program Operacyjny Województwa Podlaskiego. Trasa miałaby być połączona z drogą ekspresową, czyli z obwodnicą Łomży, która ma wchodzić w S61.

W związku z trwającymi procedurami związanymi z przystąpieniem do realizacji inwestycji wójt gminy Łomża organizuje 13 sierpnia 2018 r. o godz. 18.00 spotkanie w Szkole Podstawowej w Konarzycach. Na spotkanie zaprasza właścicieli nieruchomości, mieszkańców Konarzyc.

Na spotkanie przybyć ma przedstawiciel Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Wojewody Podlaskiego, który będzie wydawał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej i decyzje o ustaleniu wysokości odszkodowań.

23 komentarzy

  • Odpowiedz darekk piątek, 10 sierpnia 2018 16:02 Umieszczone przez: darekk

    Trzeba nam młodych polityków, niewywodzących się z tamtej epoki, nie mających dziadków i ojców umoczonych w machinę tamtego systemu. Potrzeba nam takich polityków jak Patryk Jaki, Małgorzata Wasserman czy tak jak u nas Mariusz Chrzanowski.
    Młodzi ludzie z pasją i energią, a przede wszystkim wizją wielkiej polski!!!

  • Odpowiedz Marietta74 piątek, 10 sierpnia 2018 16:33 Umieszczone przez: Marietta74

    Chrzanowski z smsów się wytłumacz lepiej

  • Odpowiedz darekk piątek, 10 sierpnia 2018 16:47 Umieszczone przez: darekk

    ByleJaki zaczynał przecież jako członek PO ,cygan dostał lepszą synekurkę od PiSu , by później wylądować w Solidarnej Polsce

  • Odpowiedz darekk piątek, 10 sierpnia 2018 16:47 Umieszczone przez: darekk

    ByleJaki zaczynał przecież jako członek PO ,cygan dostał lepszą synekurkę od PiSu , by później wylądować w Solidarnej Polsce

  • Odpowiedz mysia piątek, 10 sierpnia 2018 16:53 Umieszczone przez: mysia

    ŁOMŻA TO NIE TYLKO DROGI I OBWODNICA WWW.600LAT.PL

  • Odpowiedz mysia piątek, 10 sierpnia 2018 16:53 Umieszczone przez: mysia

    ŁOMŻA TO NIE TYLKO DROGI I OBWODNICA WWW.600LAT.PL

  • Odpowiedz mysia piątek, 10 sierpnia 2018 16:53 Umieszczone przez: mysia

    ŁOMŻA TO NIE TYLKO DROGI I OBWODNICA WWW.600LAT.PL

  • Odpowiedz mysia piątek, 10 sierpnia 2018 16:54 Umieszczone przez: mysia

    ŁOMŻA TO NIE TYLKO DROGI I OBWODNICA WWW.600LAT.PL

  • Odpowiedz wolny strzelec piątek, 10 sierpnia 2018 17:14 Umieszczone przez: wolny strzelec

    WYPEŁNIJ ANKIETĘ !

    Ankieta pod linkiem:
    www.survio.com/survey/d/M3I5W7Y9D1O9O6H4C

    „Łomża, co dalej?”
    Jaka jest przyszłość Łomży? Badania mają na celu przedstawić odpowiedzi m.in na pytania jak się żyje w naszym mieście?

  • Odpowiedz Emeryt piątek, 10 sierpnia 2018 17:41 Umieszczone przez: Emeryt

    Komu jest potrzebna obwodnica konarzyc,kto to wymyslil skoro ma isc obwodnica lomzy. Bylo wyremontowac stara droge i byloby git!

  • Odpowiedz szu piątek, 10 sierpnia 2018 18:09 Umieszczone przez: szu

    Teoretycznie obwodnica Konarzyc ma usprawnić ruch i podnieść bezpieczeństwo mieszkańców, ale osobiście bym raczej szukał przyczyny jej budowy w sprzedaży gruntów pod inwestycję.

  • Odpowiedz Hi piątek, 10 sierpnia 2018 18:13 Umieszczone przez: Hi

    Nowe drogi, nowe inwestycje, a co za tym idzie ceny gruntów pójdą w górę. Główka pracuje?

  • Odpowiedz darekk piątek, 10 sierpnia 2018 18:23 Umieszczone przez: darekk

    CZY TO HIMALAJE BEZCZELNOŚCI CZY JAWNA AGITACJA POLITYCZNA?!?!?!?!?!?
    byłem dziś na otwarciu hali przez Prezydenta Chrzanowskiego i niejaki Zaborowski zaatakował go różnego rodzaju kalumniami m.in. zadłużeniem miasta itd., pluje żółcią w każdym artykule i usuwa pozytywne komentarze dla Prezydenta, natomiast dziś Zbborowski pojawił się na spotkaniu z Borysewiczem i tam nawet nie pisnął o zadłużeniu miasta, które w największej mierze powstało jak Borysewicz był przewodniczącym rady miejskiej!!! Co więcej wstawia lukierkowe artykuły dla Borysewicza i Muzyk, a to co dotyczy Prezydenta Chrzanowskiego w zakłamanym i co najważniejsze nieprawdziwym świetle. To przecież kompromitacja dziennikarstwa!!!!!!!!
    Tym powinna zająć się Komisja Etyki Mediów i takie zawiadomienie złożę.
    To chore żeby ktoś taki mienił się dziennikarzem!!!!
    Jawna agitacja!!!!
    Piszę to tutaj, bo nie mogę znieść tak bezczelnej postawy kogoś kto jako dziennikarz powinien być obiektywny....

  • Odpowiedz darekk piątek, 10 sierpnia 2018 18:23 Umieszczone przez: darekk

    CZY TO HIMALAJE BEZCZELNOŚCI CZY JAWNA AGITACJA POLITYCZNA?!?!?!?!?!?
    byłem dziś na otwarciu hali przez Prezydenta Chrzanowskiego i niejaki Zaborowski zaatakował go różnego rodzaju kalumniami m.in. zadłużeniem miasta itd., pluje żółcią w każdym artykule i usuwa pozytywne komentarze dla Prezydenta, natomiast dziś Zbborowski pojawił się na spotkaniu z Borysewiczem i tam nawet nie pisnął o zadłużeniu miasta, które w największej mierze powstało jak Borysewicz był przewodniczącym rady miejskiej!!! Co więcej wstawia lukierkowe artykuły dla Borysewicza i Muzyk, a to co dotyczy Prezydenta Chrzanowskiego w zakłamanym i co najważniejsze nieprawdziwym świetle. To przecież kompromitacja dziennikarstwa!!!!!!!!
    Tym powinna zająć się Komisja Etyki Mediów i takie zawiadomienie złożę.
    To chore żeby ktoś taki mienił się dziennikarzem!!!!
    Jawna agitacja!!!!
    Piszę to tutaj, bo nie mogę znieść tak bezczelnej postawy kogoś kto jako dziennikarz powinien być obiektywny....

  • Odpowiedz darekk piątek, 10 sierpnia 2018 18:23 Umieszczone przez: darekk

    CZY TO HIMALAJE BEZCZELNOŚCI CZY JAWNA AGITACJA POLITYCZNA?!?!?!?!?!?
    byłem dziś na otwarciu hali przez Prezydenta Chrzanowskiego i niejaki Zaborowski zaatakował go różnego rodzaju kalumniami m.in. zadłużeniem miasta itd., pluje żółcią w każdym artykule i usuwa pozytywne komentarze dla Prezydenta, natomiast dziś Zbborowski pojawił się na spotkaniu z Borysewiczem i tam nawet nie pisnął o zadłużeniu miasta, które w największej mierze powstało jak Borysewicz był przewodniczącym rady miejskiej!!! Co więcej wstawia lukierkowe artykuły dla Borysewicza i Muzyk, a to co dotyczy Prezydenta Chrzanowskiego w zakłamanym i co najważniejsze nieprawdziwym świetle. To przecież kompromitacja dziennikarstwa!!!!!!!!
    Tym powinna zająć się Komisja Etyki Mediów i takie zawiadomienie złożę.
    To chore żeby ktoś taki mienił się dziennikarzem!!!!
    Jawna agitacja!!!!
    Piszę to tutaj, bo nie mogę znieść tak bezczelnej postawy kogoś kto jako dziennikarz powinien być obiektywny....

  • Odpowiedz wolny strzelec piątek, 10 sierpnia 2018 18:42 Umieszczone przez: wolny strzelec

    WYPEŁNIJ ANKIETĘ !

    Ankieta pod linkiem:
    www.survio.com/survey/d/M3I5W7Y9D1O9O6H4C

    „Łomża, co dalej?”
    Jaka jest przyszłość Łomży? Badania mają na celu przedstawić odpowiedzi m.in na pytania jak się żyje w naszym mieście?

  • Odpowiedz wolny strzelec piątek, 10 sierpnia 2018 18:42 Umieszczone przez: wolny strzelec

    WYPEŁNIJ ANKIETĘ !

    Ankieta pod linkiem:
    www.survio.com/survey/d/M3I5W7Y9D1O9O6H4C

    „Łomża, co dalej?”
    Jaka jest przyszłość Łomży? Badania mają na celu przedstawić odpowiedzi m.in na pytania jak się żyje w naszym mieście?

  • Odpowiedz wolny strzelec piątek, 10 sierpnia 2018 18:42 Umieszczone przez: wolny strzelec

    WYPEŁNIJ ANKIETĘ !

    Ankieta pod linkiem:
    www.survio.com/survey/d/M3I5W7Y9D1O9O6H4C

    „Łomża, co dalej?”
    Jaka jest przyszłość Łomży? Badania mają na celu przedstawić odpowiedzi m.in na pytania jak się żyje w naszym mieście?

  • Odpowiedz wolny strzelec piątek, 10 sierpnia 2018 18:42 Umieszczone przez: wolny strzelec

    WYPEŁNIJ ANKIETĘ !

    Ankieta pod linkiem:
    www.survio.com/survey/d/M3I5W7Y9D1O9O6H4C

    „Łomża, co dalej?”
    Jaka jest przyszłość Łomży? Badania mają na celu przedstawić odpowiedzi m.in na pytania jak się żyje w naszym mieście?

  • Odpowiedz Adi piątek, 10 sierpnia 2018 19:31 Umieszczone przez: Adi

    W zasadzie jedno i zasadnicze pytanie, dlaczego obwodnica "wraca na i tak ciężkie skrzyżowanie" Legionów-Poznańska/Szosa, zamiast dochodzić do nowej budowanej z oporami dwupasmówki Zawadzka, tam ruch by się rozładowywał. Część pojazdów wjechała by do Łomża nową trasą, część skierowała by się w kierunku Zambrowa/Mężenina a cześć powróciłaby w kierunku tzw. przemysłowej Łomży czyli Poznańskiej.
    A tak ... szkoda słów.

  • Odpowiedz kierowca bombowca piątek, 10 sierpnia 2018 20:53 Umieszczone przez: kierowca bombowca

    Nie jest potrzebna ani obwodnica Łomży ani Konarzyc! Ruch powinien być "puszczony" nie na Ostrów Mazowiecką ale na Zambrów! Krócej i taniej. Od Zambrowa jest już ekspresówka do Białegostoku i do Warszawy!

  • Odpowiedz Dziki piątek, 10 sierpnia 2018 21:46 Umieszczone przez: Dziki

    Połączenie dwupasmówką z Zambrowem jak najbardziej, ale Via Balica z obwodnicą Łomży jest korytarzem międzynarodowym i korzyści z tego płynące nie podlegają dyskusji.

  • Odpowiedz wyrocznia sobota, 11 sierpnia 2018 11:55 Umieszczone przez: wyrocznia

    @Adi masz rację, obwodnica sztuka dla sztuki,korków w Łomży nie zmniejszy, a mogłaby
    ale policz ile kasy nie wpłynęłoby do BP
    @kierowca bombowca
    przez Zambrów na pewno dalej 5-6 km, mapy przedwojenne pewnie masz