niepodlegla-sweirp wloskie-wieczory
czwartek, 13 września 2018 14:48

Mieszkańcy Starej Łomży przy Szosie mają swoją świetlicę [FOTO]

Napisane przez  Gmina Łomża / mj
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Całkowity koszt projektu wyniósł to 419 341,53 zł. Fot. Gmina Łomża Całkowity koszt projektu wyniósł to 419 341,53 zł. Fot. Gmina Łomża
Społeczność Starej Łomży przy Szosie doczekała się powstania świetlicy wiejskiej. Powstała ona w miejsce budynku hydroforni, który został zaadaptowany i przebudowany na potrzeby inwestycji. Całkowity koszt projektu wyniósł to 419 341,53 zł. Dofinansowanie budowy wynosiło 201 999,97 zł.

brico lomza

Na początku czerwca 2018 r. w siedzibie UMWP w Białymstoku, w Departamencie Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, podpisana została umowa na realizację przedsięwzięcia "Przebudowa i nadbudowa budynku hydroforni wraz ze zmianą sposobu jego użytkowania na budynek świetlicy wiejskiej we wsi Stara Łomża przy szosie”. Inwestycja została dofinansowana środkami finansowymi pochodzącymi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 - Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej, Działanie 8.6. Inwestycje na rzecz rozwoju lokalnego.

Przedmiotem projektu była przebudowa i nadbudowa budynku hydroforni wraz ze zmianą jego użytkowania na budynek świetlicy wiejskiej przy ul. Wiejskiej we wsi Stara Łomża p/sz, gm. Łomża.

Budynek dawnej hydroforni został całkowicie wyremontowany. Zakres robót obejmował wymianę instalacji elektrycznej, montaż nowej instalacji wodno-kanalizacyjnej z biologiczną oczyszczalnią ścieków i montaż instalacji gazowej. Budynek został ocieplony i została wykonana nowa elewacja. Dach budynku również został wymieniony – w ramach tych prac wykonano nową konstrukcję więźby dachowej, ocieplenie dachu wełną mineralną i pokrycie dachu blachodachówką. Wstawiono nowe okna i drzwi. Wnętrze budynku również zostało odnowione, prace dotyczyły nie tylko malowania i szpachlowania ścian, ale również remont łazienki wraz z instalacją białej armatury.

- Inwestycje, to nie tylko drogi, które łączą miejscowości, ale również budynki użyteczności publicznej, dzięki którym lokalne społeczeństwo ma możliwość spotkań. Takim miejscem będzie świetlica w Starej Łomży przy Szosie. Istniejące już boisko, siłownia i plac zabaw wraz z wyremontowanym, a wkrótce i wyposażonym budynkiem służyć będzie wszystkim mieszkańcom – tym młodszym i tym starszym – z czego bardzo jestem zadowolony. Budynek dodatkowo będzie służył jako lokal wyborczy i zdecydowanie ułatwi mieszkańcom dostęp do głosowania w najbliższych wyborach. – mówi Piotr Kłys Wójt Gminy Łomża.

- Odbiór długo wyczekiwanej inwestycji odbył się w atmosferze zadowolenia. Miejsce zostało kompletnie odnowione - przez 50 lat nic nie było robione w naszej wsi. Mieszkańcy nie spodziewali się takiego efektu końcowego. Cieszymy się bardzo, że znalazł się człowiek, który zainteresował się naszymi potrzebami i tak dobrze zagospodarował miejsce starej hydroforni. – podsumował sołtys wsi Sylwester Bednarczyk.

Galeria zdjęć

26 komentarzy

  • Odpowiedz mieszkaniec czwartek, 13 września 2018 15:15 Umieszczone przez: mieszkaniec

    Dobry gospodarz gminy.Łomża by chciała takiego............................

  • Odpowiedz Meni czwartek, 13 września 2018 17:04 Umieszczone przez: Meni

    Cieszy, że gmina rośnie. Napawa dumą. Wójt Klys jak się obserwuje to czlowiek który daje z siebie wszystko żeby żyło się w Jego gminie lepiej
    To wzór uczciwosci. J

  • Odpowiedz KRYSPIN czwartek, 13 września 2018 18:44 Umieszczone przez: KRYSPIN

    Jeżeli wójt KŁys jest według " Meni" wzorem uczciwości, to ja jestem św. Franciszek. W Starej Łomży powstała świetlica na miarę XXI wieku, natomiast w Puchałach i w Gaci nadal panuje Średniowiecze. Możemy liczyć jedynie na obietnice, których "wzór uczciwości" nam nie żałuje. Ze swojej strony mogę solennie obiecać "wzorowi uczciwości, że napewno na niego nie zagłosuję.

  • Odpowiedz Twój stary co cie karmił fajką czwartek, 13 września 2018 18:46 Umieszczone przez: Twój stary co cie karmił fajką

    Będzie gdzie poruchac XD

  • Odpowiedz Zyfryt czwartek, 13 września 2018 19:16 Umieszczone przez: Zyfryt

    CZY OKRADL P.Kryspin? Zdaje się w Puchałach też remontują szkołę. W Gaci też były inwestycje. Mam tam znajomych , są zadowoleni
    Tak piszesz jakby Puchaly i Ģać były pempkiem świata. Ilu mieszkańców z tego korzysta. Nie narzekajcie bo jesteście niesprawiedliwi. Z

  • Odpowiedz kasa czwartek, 13 września 2018 19:21 Umieszczone przez: kasa

    W Puchałach jest kościół na miarę XXI a o szkołę mieszkańcy nie dbali tylko o kościół....

  • Odpowiedz Taka jest prawda czwartek, 13 września 2018 19:58 Umieszczone przez: Taka jest prawda

    Wdzięczni mieszkańcy gminy Łomża podziękują Panu Klysowi ale tak ostatecznie; pozatym gmina nigdy nie była własnością wójta

  • Odpowiedz You czwartek, 13 września 2018 20:13 Umieszczone przez: You

    Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.
    Obecny wójt to świetny gospodarz.

  • Odpowiedz Obywatel czwartek, 13 września 2018 20:14 Umieszczone przez: Obywatel

    A może się zdziwisz?

  • Odpowiedz Obywatel czwartek, 13 września 2018 20:21 Umieszczone przez: Obywatel

    To prawda. Tylko są tacy co im trudno się z tym faktem pogodzić. Tylko ja się liczę i moje interesy. Ludzie skąd w Was tyle jadu. Pan Klys żyje gminą, stara się, ale niektórym jak widać to nie na rękę. Przykre, ale mam nadzieję że mądrość mieszkańców weźmie górę.

  • Odpowiedz wyborca czwartek, 13 września 2018 21:02 Umieszczone przez: wyborca

    Pniewo piękna szkoła....

  • Odpowiedz ŁKS czwartek, 13 września 2018 21:26 Umieszczone przez: ŁKS

    Włączyć ich do Łomży :)

  • Odpowiedz beka czwartek, 13 września 2018 21:38 Umieszczone przez: beka

    ŁKŚ he he, na co i po co?

  • Odpowiedz mieszkaniec czwartek, 13 września 2018 22:16 Umieszczone przez: mieszkaniec

    Mamy tu taką niegospodarność.
    Trzeba to posprzątać, zimą ogrzać, zapłacić za prąd.
    200 tysięcy w błoto + koszty utrzymania
    Komu to potrzebne ???
    Kto tam będzie chodził ???
    Czy wójt się pytał mieszkańców co chcą ???
    Referendum jakieś było ???
    Proponuję tam filię biblioteki z Podgórza założyć jak szaleć to szaleć.
    P.S.
    Mamy XXI wiek, każdy ma telewizor, internet, własny dom, ogródek (mowa o Starej Łomży), jesteśmy zapracowani i nie mamy czasu na wieczorne spotkania z sąsiadami.
    Nie mam pojęcia co można zrobić w takiej świetlicy ?
    Chrzciny ?
    Darcie pierza ? Tylko skąd gęsi wziąć ?
    A może spotkanie przedwyborcze ???

  • Odpowiedz Okok czwartek, 13 września 2018 23:31 Umieszczone przez: Okok

    Przecież w Puchalach szkole odnowili. Gac najbardziej wyasfaltowana miejscowość w gminie hehe a w Starej Łomży, Siemieniu i Pniewie asfalt z dziurami po kolana i zero chodników. W lato rower za rowerem aż strach że się kogoś potrącił bo asfalt zarasta hehe a w zimę ciężko się minąć a ruch też nie mały bo wszyscy na narty jadą. Więc nie narzekajcie na Gac bo do Gaci to jeszcze i ścieżkę zrobili

  • Odpowiedz Taka jest prawda piątek, 14 września 2018 05:07 Umieszczone przez: Taka jest prawda

    Wójt nie dostanie poparcia nawet w Jednaczewie, gdzie mieszka; więc o czym my tu mówimy. Zdziwi się gospodarz jak do drugiej tury się nie dostanie

  • Odpowiedz matuzalem piątek, 14 września 2018 06:44 Umieszczone przez: matuzalem

    Panu wójta należy wysłać na Białoruś bez prawa powrotu. Dla towarzystwa dodać mu Bronakowskiego i Muzyk.

  • Odpowiedz matuzalem piątek, 14 września 2018 06:44 Umieszczone przez: matuzalem

    Panu wójta należy wysłać na Białoruś bez prawa powrotu. Dla towarzystwa dodać mu Bronakowskiego i Muzyk.

  • Odpowiedz matuzalem piątek, 14 września 2018 06:44 Umieszczone przez: matuzalem

    Panu wójta należy wysłać na Białoruś bez prawa powrotu. Dla towarzystwa dodać mu Bronakowskiego i Muzyk.

  • Odpowiedz matuzalem piątek, 14 września 2018 06:44 Umieszczone przez: matuzalem

    Panu wójta należy wysłać na Białoruś bez prawa powrotu. Dla towarzystwa dodać mu Bronakowskiego i Muzyk.

  • Odpowiedz matuzalem piątek, 14 września 2018 06:44 Umieszczone przez: matuzalem

    Panu wójta należy wysłać na Białoruś bez prawa powrotu. Dla towarzystwa dodać mu Bronakowskiego i Muzyk.

  • Odpowiedz ekhm piątek, 14 września 2018 11:25 Umieszczone przez: ekhm

    Brawo Mariusz!

  • Odpowiedz wyborca piątek, 14 września 2018 16:49 Umieszczone przez: wyborca

    W Jarnutach będzie sala gimnastyczna z prawdziwego zdarzenia jakiej nie ma w całej gminie.

  • Odpowiedz ... piątek, 14 września 2018 22:32 Umieszczone przez: ...

    @ You

    najpierw powinien ogarnąć bałagan tam gdzie jest zagrożenie życia i zdrowia tymczasem zajęli się placem zabaw dla BOGA TYCH DZIECI i STAROWINEK przy kapliczce wedle dziedzińca tej świetlicy teraz prawie kaplicy boooo bedzie majowe czerwcowe październikowe będą dewoty miały świetlice na ploty i modły by nikomu krzywda się nie działa by np. wypadków nie było na wjeździe do Starej Łomży Przy Szosie bo tam jest tak bezpiecznie ...

    że krzyże stoją po obu stronach drogi a mostek między krzyżami oklepany z każdej strony tyle kolizji i żeby się przed nimi uchronić to nawet trzeba wykroczenie popełnić na potrójnej ciągłej w osi i poboczem którego jakby nawet brak

    wiem wiem to droga wojewódzka ;/ ale wójt Kłys sam powiedział że czuje się jak jak sołtys i minister no chyba że miał na myśli ministranta i się przejęzyczył i łatwiej mu doinwestować otoczenie kapliczki niż ciąg komunikacyjnego

  • Odpowiedz A Piotr wziął Go na bok i począł robić Mu wyrzuty: «Panie, niech Lecz On odwrócił się i rzekł do Piotra: «Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo myślisz nie na sposób Boży, lecz na ludzki». piątek, 14 września 2018 23:13 Umieszczone przez: A Piotr wziął Go na bok i począł robić Mu wyrzuty: «Panie, niech Lecz On odwrócił się i rzekł do Piotra: «Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo myślisz nie na sposób Boży, lecz na ludzki».

    @ mieszkaniec

    korty są i inna infrastruktura jest można wynająć sprytniejszym

    Kłys Ewangelię Jezusa rozumie jak ks.Stefanek i Ks.Bronakowski Jego Ekscelencji Prawa Ręka dla nich zabrać biednym i dać BOGA TYM to ewangeliczny nakaz bo Jezus mówił "Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma." zob.Mt 13, 12-do nadal vide Mt 25, 14-do nadal Ks.Stefanek tak samo jak krzyżackie rycerstwo jak rycerz Kłys to słudzy nieużyteczni bo oni te talenty rozumieją jak szatan jak teologia samego diabła tych co diabła mają za ojca por.J8,44-32!31 ale ta ich upadła inteligencja ta ich pawłowa duchowość na modlitwie gorliwych jak faryzeusze i poganie ta ich kreatywność uczonych w piśmie arcy kapłanów to są produkty odpryski odpady wielowiekowej stosunkowo niedawno odrzuconej FEUDALNEJ FORMACJI DUCHOWEJ jakiej JEZUS nadal MÓWI 'ZEJDŹ MI Z OCZU SZATNIE jesteś mi zawadą BO NIE MYŚLISZ O TYM CO BOŻE ALE O TYM CO LUDZKIE" por. Mt16 22-27do nadal


    KŁYS Piotrze ludzie wodociągu nie mają a ty zaspokajasz żądze na pokaz pobożnych w sercu bezbożnych tych co bałwochwalstwo w sercu nie mają i ks.skurwysynom nie powiedzą złego słowa i będą jedli im z ręki bo dobro w Kościele Łomżyńskim stało się wartością względną i w min opłaci się ks.pedofilowi dać tytuł kapelana jego świątobliwości niż pozbawić go autorytetu i w imię tego dobra "IN NOMINE DOMINI" wychował się ks.proboszcz ks.Popiel parafii do której należy Stara Łomża ...