czwartek, 13 września 2018 13:48

Mieszkańcy Starej Łomży przy Szosie mają swoją świetlicę [FOTO]

Napisane przez  Gmina Łomża / mj
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Całkowity koszt projektu wyniósł to 419 341,53 zł. Fot. Gmina Łomża Całkowity koszt projektu wyniósł to 419 341,53 zł. Fot. Gmina Łomża
Społeczność Starej Łomży przy Szosie doczekała się powstania świetlicy wiejskiej. Powstała ona w miejsce budynku hydroforni, który został zaadaptowany i przebudowany na potrzeby inwestycji. Całkowity koszt projektu wyniósł to 419 341,53 zł. Dofinansowanie budowy wynosiło 201 999,97 zł.

brico lomza

Na początku czerwca 2018 r. w siedzibie UMWP w Białymstoku, w Departamencie Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, podpisana została umowa na realizację przedsięwzięcia "Przebudowa i nadbudowa budynku hydroforni wraz ze zmianą sposobu jego użytkowania na budynek świetlicy wiejskiej we wsi Stara Łomża przy szosie”. Inwestycja została dofinansowana środkami finansowymi pochodzącymi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020 - Infrastruktura dla usług użyteczności publicznej, Działanie 8.6. Inwestycje na rzecz rozwoju lokalnego.

Przedmiotem projektu była przebudowa i nadbudowa budynku hydroforni wraz ze zmianą jego użytkowania na budynek świetlicy wiejskiej przy ul. Wiejskiej we wsi Stara Łomża p/sz, gm. Łomża.

Budynek dawnej hydroforni został całkowicie wyremontowany. Zakres robót obejmował wymianę instalacji elektrycznej, montaż nowej instalacji wodno-kanalizacyjnej z biologiczną oczyszczalnią ścieków i montaż instalacji gazowej. Budynek został ocieplony i została wykonana nowa elewacja. Dach budynku również został wymieniony – w ramach tych prac wykonano nową konstrukcję więźby dachowej, ocieplenie dachu wełną mineralną i pokrycie dachu blachodachówką. Wstawiono nowe okna i drzwi. Wnętrze budynku również zostało odnowione, prace dotyczyły nie tylko malowania i szpachlowania ścian, ale również remont łazienki wraz z instalacją białej armatury.

- Inwestycje, to nie tylko drogi, które łączą miejscowości, ale również budynki użyteczności publicznej, dzięki którym lokalne społeczeństwo ma możliwość spotkań. Takim miejscem będzie świetlica w Starej Łomży przy Szosie. Istniejące już boisko, siłownia i plac zabaw wraz z wyremontowanym, a wkrótce i wyposażonym budynkiem służyć będzie wszystkim mieszkańcom – tym młodszym i tym starszym – z czego bardzo jestem zadowolony. Budynek dodatkowo będzie służył jako lokal wyborczy i zdecydowanie ułatwi mieszkańcom dostęp do głosowania w najbliższych wyborach. – mówi Piotr Kłys Wójt Gminy Łomża.

- Odbiór długo wyczekiwanej inwestycji odbył się w atmosferze zadowolenia. Miejsce zostało kompletnie odnowione - przez 50 lat nic nie było robione w naszej wsi. Mieszkańcy nie spodziewali się takiego efektu końcowego. Cieszymy się bardzo, że znalazł się człowiek, który zainteresował się naszymi potrzebami i tak dobrze zagospodarował miejsce starej hydroforni. – podsumował sołtys wsi Sylwester Bednarczyk.

Galeria zdjęć

W górę