czwartek, 13 września 2018 14:28

Sanepid skontrolował bezpieczeństwo żywności

Napisał  mj
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W poprzednim roku kontrola Sanepidu przeprowadzona została w lipcu, a po niej nałożono także 42 mandaty karne, o nieco wyższej kwocie – 8650 zł.  Fot. Squadle.com, Zdjęcie poglądowe. W poprzednim roku kontrola Sanepidu przeprowadzona została w lipcu, a po niej nałożono także 42 mandaty karne, o nieco wyższej kwocie – 8650 zł. Fot. Squadle.com, Zdjęcie poglądowe.
Jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku, w 113 obiektach na terenie województwa podlaskiego stwierdzono naruszenie obowiązujących przepisów prawa żywnościowego. Za stwierdzone nieprawidłowości Państwowi Powiatowi Inspektorzy Sanitarni nałożyli na osoby winne 42 mandaty karne na łączną kwotę 8 150 zł.

brico lomza

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku podała wyniki swojej działalności w zakresie nadzoru nad bezpieczeństwem żywności i żywienia, materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością oraz produktów kosmetycznych za sierpień 2018 r. W minionym miesiącu na terenie województwa podlaskiego w zakresie nadzoru nad bezpieczeństwem żywności skontrolowano 685 obiektów, w tym:

  • 70 zakłady produkcji żywności;
  • 406 obiektów obrotu żywnością;
  • 141 zakładów żywienia zbiorowego otwartego;
  • 64 zakłady żywienia zbiorowego zamkniętego;
  • 4 obiekty z grupy wytwórnie, miejsca obrotu materiałami i wyrobami przeznaczonymi do kontaktu z żywnością.

„W wyniku podjętych czynności w 113 obiektach stwierdzono naruszenia obowiązujących przepisów prawa żywnościowego. Za stwierdzone uchybienia Państwowi Powiatowi Inspektorzy Sanitarni nałożyli 42 mandaty karne na łączną kwotę 8150 zł. Ponadto w omawianym okresie wydano 417 decyzji administracyjnych oraz pobrano do oceny laboratoryjnej i teoretycznej 186 próbek” – czytamy w komunikacie wydanym przez podlaski Sanepid.

W poprzednim roku kontrola Sanepidu przeprowadzona została w lipcu, a po niej nałożono także 42 mandaty karne, o nieco wyższej kwocie – 8650 zł.  

W górę