wigilia2018 dom lomza
wtorek, 09 października 2018 05:53

Kolejne dofinansowanie na usunięcie azbestu w gminie Piątnica

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Kolejne dofinansowanie na usunięcie azbestu w gminie Piątnica Gmina Piątnica
Gmina Piątnica wyda ponad 400 tys. zł na usuwanie z zabudowań azbestu, na co otrzyma dofinansowanie w kwocie około 350 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. To kolejne wsparcie na usuwanie i utylizację azbestu jakie Piątnica uzyskała w bieżącym roku.  

brico lomza

Dofinansowanie w wysokości około 350 tys. zł stanowi 85% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Wsparcie z RPOWP, gmina otrzyma w ramach działania "Efektywny system gospodarowania odpadami".

Efektem realizacji projektu, ma być wywiezienie ponad 576 ton szkodliwego azbestu z terenu gminy. Akcja jego usuwania, potrwa od lutego do końca września 2019 roku. Gmina Piątnica jest obecnie na etapie pozyskiwania oświadczeń od zakwalifikowanych do projektu mieszkańców.

Azbest określany jest jednym z groźniejszych zanieczyszczeń na Ziemi. Jego włókna docierają do płuc podczas oddychania, skąd niemożliwe jest ich usunięcie. Szkodliwe działanie, może ujawnić się dopiero po wielu latach.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 13 grudnia 2010 r., wyroby zawierające azbest wykorzystuje się w sposób niestwarzający zagrożenia dla środowiska i zdrowia ludzi w terminie do 31 grudnia 2032 r.

1 komentarz

  • Odpowiedz Nowe wiesci wtorek, 09 października 2018 21:16 Umieszczone przez: Nowe wiesci

    Dobrze, że nie na dofinansowanie najnowszej gazetki ,,Nowe Wieści” z Gminy Piątnica, w której tylko roi się od zdjęć Wójta. A numer wydania i termin jest bardzo wymowny... NR 1 - JESIEŃ 2018 - ok. 20dni przed wyborami! 4lata nie było tej gazetki, a tu nagle BACHHH! ...przed wyborami gazetka o Wójcie, która została wydana przez Urząd Gminy, trzeba się nad tym zastanawić!!! Kampania wyborcza za gminne pieniądze?! Nie polecam serdecznie.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu