wigilia2018 dom lomza
piątek, 12 października 2018 06:30

Papierowe zwolnienia jeszcze tylko przez 50 dni

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Tylko we wrześniu, podlascy lekarze wystawili ponad 23 tys. elektronicznych zwolnień lekarskich. Internetowe dokumenty o czasowej niezdolności do pracy sukcesywnie wypierają papierowe odpowiedniki. W grudniu, lekarze będą już wystawiać zwolnienia wyłącznie elektroniczne.

brico lomza

Papierowy blankiet L4 odejdzie w zapomnienie wraz z końcem listopada. Grudzień będzie pierwszym miesiącem, w którym druki całkowicie zastąpi system elektroniczny. Zwolnienia internetowe stanowią już prawie 60% wszystkich zaświadczeń lekarskich w województwie podlaskim.

Pracodawca mający profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, natychmiast otrzymuje informację o wystawieniu pracownikowi elektronicznego zwolnienia. Pracownik nie musi dostarczać go pracodawcy w wersji papierowej i co ważne, nie otrzyma go w takiej formie od lekarza jeśli nie wystąpi z taką prośbą. Zwolnienie elektroniczne, po wystawieniu automatycznie trafia do systemu ZUS i jest w nim zapisane.

O wystawieniu pracownikowi zwolnienia, pracodawca może dowiedzieć się również z e-maila lub SMS-a. Taka usługa, możliwa jest  po zaznaczeniu stosownego pola w systemie PUE ZUS. E-ZLA umożliwia szybszą kontrolę prawidłowości wykorzystywania zwolnienia lekarskiego pracownika oraz kontrolę jego zasadności. Wniosek o kontrolę prawidłowości wystawienia zwolnienia, złożyć można również przez PUE ZUS.

1 komentarz

  • Odpowiedz wsld piątek, 12 października 2018 13:29 Umieszczone przez: wsld

    Wszystko teraz e....e recepta e zwolnienie e dziennik e bank,e pieniadze wystarczy ze ruskie wylacza prad w e polsce I bedzie wielkie e gowno.

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu