dom lomza
piątek, 09 listopada 2018 08:13

Święto Niepodległości w Zakładzie Karnym [FOTO]

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)
Święto Niepodległości w Zakładzie Karnym [FOTO] zdj. ZK w Czerwonym Borze
Wystawa "Twórcy Niepodległej", specjalny numer gazety więziennej "Echo C-boru" oraz projekcje filmów - to najważniejsze atrakcje, które w ostatnim czasie przygotowali funkcjonariusze Zakładu Karnego w Czerwonym Borze w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

brico lomza

7 listopada osadzeni z Czerwonego Boru mieli okazję zwiedzić wystawę pn. "Twórcy Niepodległej", którą przygotował Zakład Karny w Czerwonym Borze wraz z Instytutem Pamięci Narodowej w Białymstoku. Obrazy ukazujące postacie związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości i pierwszymi latami funkcjonowania nowonarodzonego państwa wyeksponowano w sali odpraw jednostki.

Wystawa jest centralnym elementem programu pn. "Poznaj swój region", podczas którego Zakład Karny w Czerwonym Borze organizował liczne przedsięwzięcia edukacyjne: spotkania z historykami, zajęcia poza terenem zakładu w placówkach historycznych i edukacyjnych, miejscach pochówku poległych w walce Rodaków oraz redakcja specjalnego jubileuszowego cyklu w więziennej gazecie "Echo C-boru".

Oprócz zwiedzenia wystawy, więźniowie mogli obejrzeć także film pt. "Po latach niewoli wstaje Polska... 1914 -1918". Produkcja TVP Historia przybliżyła osadzonym atmosferę panującą w państwie, które odzyskało niepodległość po 123 latach niewoli.

W listopadzie zaplanowano jeszcze spotkania poświęcone 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości z dr Piotrem Białokozowiczem z Muzeum Wojska w Białymstoku oraz historykiem kierującym zambrowską Regionalną Izbą Historyczną - Jarosławem Strękowskim.

Galeria zdjęć

1 komentarz

  • Odpowiedz Czerepach piątek, 09 listopada 2018 09:27 Umieszczone przez: Czerepach

    Godło na ścianie, rozmowy o szeroko pojętym Patriotyzmie a tam łepek w czapce sobie siedzi...

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu