dom lomza
poniedziałek, 07 stycznia 2019 16:22

Posterunek policji w Wiźnie już otwarty [VIDEO]

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Po kilkunastu latach funkcjonariusze wrócili do posterunku w Wiźnie. Zlikwidowana osiemnaście lat temu placówka została otwarta ponownie 7 stycznia 2019 roku. Oprócz kluczy do posterunku, policjanci otrzymali także oznakowany radiowóz. Zdaniem wójta Mariusza Soliwody, potrzeba bezpieczeństwa jest niezmiernie ważna, a sam posterunek wpisze się w krajobraz gminy.

Nieużywany od osiemnastu lat budynek przy szkole w Wiźnie ponownie stał się siedzibą policji. Swojej radości nie kryje wójt gminy Mariusz Soliwoda, według którego potrzeba bezpieczeństwa jest niezmiernie ważna, chociaż - całe szczęście - rozboje i wandalizm na terenie gminy zdarzają się wyłącznie incydentalnie. Projekt dzięki któremu w Wiźnie ponownie pojawił się posterunek pomaga samorządowi wspólnie ze służbami mundurowymi zadbać o bezpieczeństwo. Mariusz Soliwoda ma także nadzieję, że będzie to zachęta dla młodych mieszkańców gminy aby wstąpić w szeregi policji.

Głównym zadaniem pięciu funkcjonariuszy pracujących w Wiźnie jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom całej gminy. Jak informuje kierownik posterunku asp. Aureliusz Postół, jednostka będzie czynna w godz. 7:30-15:30. Z funkcjonariuszem będzie można skontaktować się osobiście, telefonicznie oraz za pośrednictwem znajdującego się przy drzwiach videofonu. Mieszkańcy gminy mogą liczyć na patrole w terenie, a policjanci mają zwracać szczególną uwagę na zgłoszenia wpływające za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Do dyspozycji policjantów przekazano nowy radiowóz marki Hyundai.

Na uroczystości przekazania kluczy do posterunku obecni byli przedstawiciele władz i samorządowcy, m.in. nadzorujący pracę policji wiceminister SWiA Jarosław Zieliński.

- Ciągle powtarzam, że policja musi być dla ludzi i blisko ludzi. Blisko ludzi i w znaczeniu takim, że ma pomagać ludziom uczciwym, ma ich ochraniać, ma ich wspierać, ma nad nimi sprawować opiekę, żeby było im bezpiecznie, ma być dla nich przyjazna. Oczywiście ma być groźna dla tych, którzy łamią prawo - mówił Zieliński.

Niestety, Komenda Miejska Policji w Łomży nie poinformowała wcześniej o zaplanowanej na dzisiaj uroczystości. Być może na obecności policjantów zależy bardziej mieszkańcom gminy oraz przedstawicielom lokalnego samorządu.

24 komentarzy

  • Odpowiedz Monte poniedziałek, 07 stycznia 2019 16:47 Umieszczone przez: Monte

    już 2019, redakcjo ;)

  • Odpowiedz bolo poniedziałek, 07 stycznia 2019 17:21 Umieszczone przez: bolo

    Brawo Pis,kolejne d0bre działanie.Macie moje poparcie,widać wasze efekty.Tak trzymać wbrew wrogom ojczyzny.

  • Odpowiedz antyPiS poniedziałek, 07 stycznia 2019 17:24 Umieszczone przez: antyPiS

    marnotrawstwo pieniędzy, etatów (ile spraw POprowadzi taki dzielnicowy i jakie ma możliwości skutecznej interwencj o okazji do takowych nawet nie wsPOmnę)..., zupełny bezsens, utopia..., tak jak idiotyzm z migającymi kogutami na skrzyżowaniach w POstaci bezprawnego używania świateł POjazdu uprzywilejowanego do innych celów niż określa prawo..., Zielina zarządza POlicją jak w okresie PRL-u uważając, że POlicja winna stale i wciąż ludzi straszyć, deptać wszystkim PO piętach

  • Odpowiedz enej poniedziałek, 07 stycznia 2019 17:52 Umieszczone przez: enej

    a konfetii , hawajskie tancerki i anioły ze skrzydlami gdzie? CZERWONEGO DYWANA JAKOŚ TEZ NIE WIDZĘ JAK I FLAGI UNII EUROPEJSKIEJ.

  • Odpowiedz PiSobolszewik poniedziałek, 07 stycznia 2019 17:55 Umieszczone przez: PiSobolszewik

    no przecież ci POsterunkowi mają pilnować, żeby nikt nie wywieszał szmaty Europejskiej i zakazanego naPiSu Konstytucja

  • Odpowiedz KrzywekK poniedziałek, 07 stycznia 2019 18:29 Umieszczone przez: KrzywekK

    Skutecznie ... od 7:30 do15:30. Brawo. Nowy urząd w Wiznie.

  • Odpowiedz bezrobotny poniedziałek, 07 stycznia 2019 18:41 Umieszczone przez: bezrobotny

    dobra fucha, za nic nie robienie etacik mundurowy...

  • Odpowiedz niemogęsięnadziwić poniedziałek, 07 stycznia 2019 18:45 Umieszczone przez: niemogęsięnadziwić

    Ciekawe tylko z której komendy te 5 etatów przesunięto.... może z Łomży...już parę lat pracuję więc znam te mechanizmy...żeby coś dać trzeba komuś zabrać...

  • Odpowiedz Franek poniedziałek, 07 stycznia 2019 20:50 Umieszczone przez: Franek

    Och jakie wielkie wymądrzanie a po co, a nic nie robienie, a Konstytucja a flaga Unii Europejskiej i tak dalej...i inne podobne...
    A może po to, żeby i w takiej Małej Gminie ludzie czuli się bezpieczni co zapewnia Konstytucja jak również prawo Unii Europejskiej.
    A może po to aby taki pijany delikwent nie zasnął na środku drogi bo zbrakło mu już benzyny. Jak to miało miejsce z 5 lat temu.

  • Odpowiedz racjonalny poniedziałek, 07 stycznia 2019 20:59 Umieszczone przez: racjonalny

    Franek
    jesteś naiwny jak typowy PiSlamczyk, w jaki bowiem sposób ów posterunkowy ma wypełnić, aż tyle zadań?, w każdej oPiSanej przez ciebie sytuacji sprawniej załatwi problem profesjonalna grupa interwencyjna z najbliższej komendy, którą i tak ten mundurowy musiałby wezwać, a przecież zadzwonić na 112 każdy może, nie musi tego robić POlicjant

  • Odpowiedz Sprawiedliwy poniedziałek, 07 stycznia 2019 21:10 Umieszczone przez: Sprawiedliwy

    Szkoda kasy lepiej dać dodatkowe partie z Łomży zabita kasę bo przeciez miejscowi i tak nic nie wskurają od 7:30 do 15

  • Odpowiedz Franek poniedziałek, 07 stycznia 2019 22:07 Umieszczone przez: Franek

    Racjonalny
    Kochany My żyjemy tu i teraz i jestem pewny, że przedstawione wyżej ponowne wznowienie funkcjonowania posterunku jest lesze dla ludzi,niż to co robiła POprzednia ekipa rządząca.
    Pamietasz jaka była końcowa konkluzja o państwie teoretycznym,czy mam cytować...?

  • Odpowiedz niemogęsięnadziwić poniedziałek, 07 stycznia 2019 23:23 Umieszczone przez: niemogęsięnadziwić

    Franek...konkluzja...? mówisz o misce ryżu, miśkach, unii...czy o czymmmm...

  • Odpowiedz śpiewajmy i grajmy bo nowy tynk na posterunku poniedziałek, 07 stycznia 2019 23:36 Umieszczone przez: śpiewajmy i grajmy bo nowy tynk na posterunku

    Panie Zieliński Łomża za Panem tęskni, co Pan tak się kryje nawet w mediach nie słychać było że Pan był....tak blisko. Łomża stoi dla Pana OTWOREM....

  • Odpowiedz Don Kofetti wtorek, 08 stycznia 2019 06:03 Umieszczone przez: Don Kofetti

    należy uznać otwarty posterunek za ZAMKNIĘTY !
    posterunek policji czynny od 7:30 do 15:30 ? ! .. to dla kogo ten posterunek jest ? - bo Ludzie od 7:30 do 15:30 to są w pracy więc nikt nie zdąży ... rano jeszcze zamknięty a po południu już ZAMKNIĘTY !

    skoro ma być 5 to Posterunek Policji powinien być czynny całą dobę !

    Policja to SŁUŻBA CAŁODOBOWA a nie nic nierobienie od 7:30 do 15:30 ! - większość czynów zabronionych prawem , np takich jak włamania jest dokonywane po 20 .... a tu posterunek ŚPI ! .... i dopiero po 7:30 po otwarciu posterunku policjanci będą szli w teren i pytać Ludzi co wiedzą o włamaniu bo Policja SPAŁA ~!

  • Odpowiedz Don Kofetti wtorek, 08 stycznia 2019 06:10 Umieszczone przez: Don Kofetti

    no i tylko żeby broni im nie dawali żeby nie stwarzali zagrożenie dla Gminy Wizna zanim po 15:30 zamkną posterunek !

  • Odpowiedz Don Kofetti wtorek, 08 stycznia 2019 06:12 Umieszczone przez: Don Kofetti

    aaa i ministrze po takich "akcjach" to już mojego głosu nie dostaniesz nigdy więcej

  • Odpowiedz podatnik wtorek, 08 stycznia 2019 11:01 Umieszczone przez: podatnik

    @ franek

    czy ty jesteś zdrowy na nogi ?

    przecież od 7:30 do 15:30 to na drugach jest ruch ... a i Człowiek Człowiekowi zawsze pomagał i pomoże ... ale po 24:00 to Ludzie śpią a policja powinna czuwać a nie spać i brać kasę jako służba mundurowa i wcześniejsza emerytura ! !

  • Odpowiedz ktoś inny. wtorek, 08 stycznia 2019 12:43 Umieszczone przez: ktoś inny.

    Czy będzie tak jak w Rutkach że jest a trudno zastać tam policjantów bo mają tyle spraw że sprawy mieszkańców są na dalekim końcu.

  • Odpowiedz BANDA debili wtorek, 08 stycznia 2019 12:52 Umieszczone przez: BANDA debili

    do ministra Zielińskiego :

    1- kontrole tylko po wykroczeniu , lub o uzasadnionej przyczynie 5000 km po Europie i ani jednej kontrolo , a nie na wymysły i pomysły i 4 kontrole na odcinku 650 km a 5 odstąpił gdy zobaczył 4kwity , produkcja absurdu sięga sufitu np:
    -kontrola osobista toreb z zakupami na dodatek nie profesjonalna bo toreb było 3 a sprawdził tylko 2
    - nieuzasadnione sprawdzanie nr telefonu , i to tylko jednego bo z 2 dzwoniłem na komendę jak nazywa się ten policjant co mnie kontroluje

    2- jeśli policjant w trakcie tzw "rutynowej kontroli" nie przedstawi się i dokonuje kontroli w obecności osób tzw 3 to Obywatel powinien mieć obowiązek dać jemu w cymbał i kopa na rozpęd !

    3- przepisy ruchu drogowego : "odstęp 60 m na autostradzie " ... no to niech producenci aut zamontują a własny koszt dalmierze ... bo na razie to tylko jest mowa że policja już dalmierze laserowe posiada ! !

    ministrze Zieliński Kafka jak by żył to by umarł ze śmiechu i nie było by jemu do śmiechu !

  • Odpowiedz Słowianka wtorek, 08 stycznia 2019 13:17 Umieszczone przez: Słowianka

    - czy w 5 to oni będą czuć się bezpiecznie ?

    - czy posiadają zaświadczeni że nie są na L-4 ,np: od psychiatry ? ... bez aktualnego zaświadczenia o nieposiadaniu L-4 policjant nie powinien nikogo kontrolować bo wówczas takie czynności skutkowały by brakiem skuteczności prawa !

  • Odpowiedz sekretarka  Gokarda  Lubczyka wtorek, 08 stycznia 2019 13:24 Umieszczone przez: sekretarka Gokarda Lubczyka

    do Rady Gminy Piątnica i Wójta Gminy Piątnica :

    a czy Rada Gminy Piątnica podjęła Uchwałę i czy już pozbawiła Honorowego Obywatelstwa niejakiego Gerharda Ludwiga Mullera gdy po ubiegłorocznej aferze z narkotykami , alkoholem i orgią sekretarzy w podległej wówczas Mullerowi Prefekturze Kongregacji Wiary w Watykanie gdy i gdyż w/w Muller i jego sekretarka zostali natychmiastowo usunięci z funkcji w Watykanie ? !

    w/w Muller wyrzucony z funkcji w Watykanie a jako "honorowy obywatel" to wstyd i hańba dla Gminy Piątnicy na cały Świat !


    a czy tych dwóch co przyjeżdżają na gościnne występy do Piątnicy co ich w tamtym roku wywalono z funkcji w Watykanie po aferze z narkotykami , alkoholem i orgiami sekretarzy watykańskich że aż Włoscy Karabinierii interweniowali w obcym państwie , to czy tacy z takiego "towarzystwa" to co to jest za towarzystwo dla Prawych i Godnych Mieszkańców Gminy Piątnica
    ? !

    ......................................
    do Naczelnika Wydziały Spraw Społecznych i Obywatelskich oraz do Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Urzędzie Gminy Piątnica :

    ... gdy 2 dwóch mężczyzn oficjalnie jest razem np ze 25 lat to jak to jest traktowane przez Urząd Stanu Cywilnego i Wydział Spraw Społecznych i Obywatelskich w Urzędzie Gminy Piątnicy ?

  • Odpowiedz Ares wtorek, 08 stycznia 2019 17:57 Umieszczone przez: Ares

    Tylko po ciągnąć za sobą czerwone kamizelki...

  • Odpowiedz podatnik środa, 09 stycznia 2019 14:32 Umieszczone przez: podatnik

    a czy minister Zieliński sprawdził czy w Drozdowie w stodole to wus strażacki za 1.000.000 to ptaki dekorują równo czy jest g... ?