dom lomza
wtorek, 08 stycznia 2019 07:18

Robert Tyszkiewicz interweniuje w sprawie Adama Andruszkiewicza

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Robert Tyszkiewicz interweniuje w sprawie Adama Andruszkiewicza zdj. archiwum mylomza.pl
- Interpelacje, które w ostatnim czasie składał poseł Adam Andruszkiewicz to lista życzeń służb Federacji Rosyjskiej - stwierdził Robert Tyszkiewicz. Podlaski poseł złożył do ABW interwencję poselską, pytając m.in. o interpelacje nowego wiceministra cyfryzacji, które dotyczą szczegółów obronności Polski.

Jak przekazał podczas konferencji prasowej Robert Tyszkiewicz, poseł Adam Andruszkiewicz, wybrany niedawno nowym wiceministrem cyfryzacji złożył od 1 listopada 2018 roku 93 interpelacje, które dotyczą głównie obronności, bezpieczeństwa narodowego, energetyki i polityki zagranicznej.

- Lektura listy interpelacji złożonych przez pana posła od początku listopada ubiegłego roku, wygląda jak lista życzeń służb specjalnych Federacji Rosyjskiej - mówił Tyszkiewicz.

Zdaniem podlaskiego posła PO, interpelacje składane przez Andruszkiewicza miały "wyłącznie charakter informacyjny", a nie interwencyjny. Interpelacje miały zawierać pytania o zakup, koszt i przeznaczenie myśliwca nowej generacji, przebieg tegorocznych ćwiczeń ANAKONDA oraz stosunek ministerstwa, założenia i dalsze planowane działania związane z programem współpracy krajów UE w zakresie polityki bezpieczeństwa i obrony cybernetycznej. Pojawiły się też pytania o zakup karabinków Beryl i Mini-Beryl dla armii, a także prośby o ogólną ocenę nowej 18. dywizji zmechanizowanej oraz wskazanie szczegółów jej powstania.

- Można zadać pytanie, czy pan poseł Andruszkiewicz znajduje się pod wpływem jakichś agentów wpływu, bo lektura tej listy na prawdę jest co najmniej głęboko zastanawiająca. Ich nasilenie w jednym czasie, bezpośrednio poprzedzającym powołanie posła do rządu RP również powinno budzić zaniepokojenie służb specjalnych naszego kraju - mówił poseł Tyszkiewicz.

Wywodzący się z PO poseł pyta w swojej interwencji, "czy Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego prowadziła czynności operacyjno-rozpoznawcze w sprawie ww. interpelacji, szczególnie co do ustalenia ewentualnych współautorów interpelacji, jakie składał poseł Adam Andruszkiewicz, ich potencjalnej wartości dla służb Federacji Rosyjskiej oraz nagromadzenia w okresie bezpośrednio poprzedzającym powołanie do Rządu RP"

W przesłanym do szefa ABW piśmie pojawił się także wątek zaginięcia podpisów w sprawie dotyczącej podejrzeń masowego ich fałszowania pod listami poparcia dla kandydatów Młodzieży Wszechpolskiej w wyborach samorządowych w 2014 roku, gdy organizacją kierował Andruszkiewicz. Robert Tyszkiewicz chce wiedzieć, czy ABW prowadziła działania związane z tym tematem.

14 komentarzy

  • Odpowiedz Kerp wtorek, 08 stycznia 2019 07:42 Umieszczone przez: Kerp

    Pan Tyszkiewicz zamiast wpieprzać się w sprawy innych, niech pierwej spojrzy na siebie i za siebie. Niech zaprzestanie dziamgać, no chyba, że tylko tyle potrafi. Za dużo w panu obłudy i jazgotu. Tak wypaczono pańskie "ja" w PO, że stracił pan panowanie nawet nad samym sobą.

  • Odpowiedz Lew wtorek, 08 stycznia 2019 07:51 Umieszczone przez: Lew

    Tak obserwuję tę scenę polityczną w województwie podlaskim to zastanawiam się, skąd to takie towarzystwo się wzięło. Nie chce mi się wierzyć,m że to społeczeństwo dało Wam mandat poselski. Tak się dziwnie składa, że w PO w regionie najwięcej szumu i kłótni tworzą pan Tyszkiewicz, pan Piorunek i pan Kisiel, w PiS zaś prim wiodą Jurgiel, Zieliński i Kołakowski. Za równo nad jedną i drugą ekipą działa jakieś fatum głupoty. Wy nic więcej nie potraficie poz tym, że tylko jątrzycie i niszczycie to, co przez lata inni zbudowali. Chyba czerpiecie wzory z 'mistrza Wałęsy"

  • Odpowiedz Antykołek wtorek, 08 stycznia 2019 07:56 Umieszczone przez: Antykołek

    Kołakowski??? Hahahah!!! Czy widzieliście ile gości było na jego "spotkaniu opłatkowym"??? Tam może była 1/5 tego co u poseł Krynickiej!!! W Pana Kołakowskiego był bp. Bronakowski, bp. Stepnowski i Pani Muzyk... hahahahha!!!

  • Odpowiedz enej wtorek, 08 stycznia 2019 08:41 Umieszczone przez: enej

    ma rację bo niby po co temu posłowi takie szczególnie wrażliwe informacje? W jakim celu mu są one potrzebne?

  • Odpowiedz enej wtorek, 08 stycznia 2019 08:42 Umieszczone przez: enej

    Antykołek bo ten poseł idzie na jakość a nie ilość!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Odpowiedz Antykołek wtorek, 08 stycznia 2019 08:53 Umieszczone przez: Antykołek

    Kołakowski idzie na jakość? Czy nie było śledzika dla wszystkich :)
    Uśmiałem się jak zobaczyłem Panią M.
    Lechu słabnie w oczach, w Łomży przegra z Krynicką i Kandydatem PO.


    Fatalna polityka wewnętrzna, ciągłe kłótnie, brak dyplomacji, zawiść i zazdrość, zwalczanie kolegów i koleżanek, ciągle szukanie wroga i obawa przed konkurencją.

  • Odpowiedz Za Kołkiem wtorek, 08 stycznia 2019 09:06 Umieszczone przez: Za Kołkiem

    A ja słyszałem, że Lech Antoni na gwiazdkę dostał rower z blokadą do 50 km/h.

    Biskupi poświęcili rower, a Pani M. uroczyście wręczyła Lechowi "kartę rowerową" z dedykacją "Jedź ostrożnie Wio Lechu"

  • Odpowiedz roko i koko taka para jak poniżej wtorek, 08 stycznia 2019 09:21 Umieszczone przez: roko i koko taka para jak poniżej

    Oj darujcie on jechał tak szybko bo kampanie prowadził swojej muzie. zaangażował się mocno jak nie jeden i stracił trzeźwą ocenę prędkości.

  • Odpowiedz Kurp wtorek, 08 stycznia 2019 09:29 Umieszczone przez: Kurp

    Odpowiadając Internaucie "Za Kołkiem". Proszę się nie dziwić, że może i tak się stać, że poświęcenia roweru dla Pani Muzyk dokona sam Biskup Stepnowski, dyć to bliska rodzina.

  • Odpowiedz Biedroń świętszy niż wam się wydaje... wtorek, 08 stycznia 2019 09:53 Umieszczone przez: Biedroń świętszy niż wam się wydaje...

    i co z tego święcenia...? im świętszy na zewnątrz tym czarniejszy w środku. Mówi jedno a robi drugie. Banada samo wielbiących się partyjniaków ideowych. Wykorzystują religię do celów politycznych. BIEDRONIU PRZYBYWAJ I ZRÓB PORZĄDEK W NASZYM MIEŚCIE!!!!

  • Odpowiedz bez muzgu wtorek, 08 stycznia 2019 11:08 Umieszczone przez: bez muzgu

    WSI zlikwidowano po to aby obcym agentom było łatwiej !

  • Odpowiedz Zołza wtorek, 08 stycznia 2019 12:17 Umieszczone przez: Zołza

    I tak dobrze, że na molo żadnym się nie spotykał.

  • Odpowiedz ... wtorek, 08 stycznia 2019 18:28 Umieszczone przez: ...

    @ Biedroń świętszy niż wam się wydaje...

    Alleluja...!