dom lomza
czwartek, 10 stycznia 2019 10:30

Nowy dyrektor WORD był przemytnikiem!

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Nowy dyrektor WORD był przemytnikiem! fot. Wrota Podlasia
Prawie 2 lata temu sąd skazał go za próbę przemytu blisko 4 tysięcy paczek papierosów, a w poniedziałek 7 stycznia odebrał nominację na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku. W polskim prawie zatarcie skazania w przypadku zapłacenia grzywny następuje po roku. Maciej Kudrycki w świetle prawa jest więc osobą niekaraną.

O sprawie poinformował portal bia24.pl, do którego po odebraniu przez Kudryckiego nominacji zgłosili się czytelnicy, dołączając także notatkę prasową sporządzoną przez Podlaski Oddział Straży Granicznej.

W notatce czytamy, że w 2016 roku funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie zatrzymali do kontroli Renault Scenic, w którym ujawniono prawie 4. tys paczek nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości 53 tys. złotych. Kierowcą pojazdu okazał się 42-letni obywatel Polski, który przyznał się do przemytu. Przeciwko mężczyźnie wszczęto postępowanie karno-skarbowe.

Z uzyskanych przez portal bia24 informacji wynika, że bohaterem notatki był o nowy dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku. Maciej K. dobrowolnie poddał się karze. Sąd wymierzył mu karę grzywny w wysokości 30 tys. złotych, uznając także, że przemyt czterech tysięcy paczek papierosów był wykroczeniem skarbowym.

Zatarcie skazania w przypadku zapłacenia grzywny następuje po roku. W świetle prawa, skazanie Kudryckiego zostało zatarte i jest on osobą niekaraną.

Powołanie na stanowisko dyrektora WORD w Białymstoku zostało wręczone Maciejowi Kudryckiemu 7 stycznia bieżącego roku. Kudrycki jest magistrem wychowania fizycznego, ukończył WSWFiT w Supraślu, studium podyplomowe organizacji i zarządzania oświatą, obecnie studiuje MBA na WSE w Białymstoku. W przeszłości był m.in. trenerem i kierownikiem drużyny Jagiellonii Białystok, dyrektorem Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Białymstoku oraz trenerem i koordynatorem programu "Piłkarska Przyszłość z Lotosem" w MOSP Białystok. Był także pracownikiem naukowym WSAP Białystok, pełnił również funkcję dyrektora Podlaskiego Klubu Biznesu.

15-100903

Papierosy ukryte w Renault Scenic

28 komentarzy

  • Odpowiedz stary kibic czwartek, 10 stycznia 2019 10:37 Umieszczone przez: stary kibic

    Do listy kim był dorzućcie, że też bramkarzem ŁKS Łomża. Starsi kibice pamiętają

  • Odpowiedz środkowy palec czwartek, 10 stycznia 2019 11:09 Umieszczone przez: środkowy palec

    takie prawo.
    niestety.
    Tu przynajmniej poodał się i przyznał.
    A ilu takich chodzi i nigdy nie zostanie ukaranych za swoje zagrywki? A nawet ludzie im chodniki czerwone ścielą, pierścienie całują i w pałącach dożywają sędziwego wieku.

  • Odpowiedz chłop z mazur czwartek, 10 stycznia 2019 11:11 Umieszczone przez: chłop z mazur

    No proszę, wszechstronna działalność "biznesowa"...

  • Odpowiedz ! czwartek, 10 stycznia 2019 11:27 Umieszczone przez: !

    no właśnie czyli czyn typu mandat drogowy wielkie halo

  • Odpowiedz Babcia czwartek, 10 stycznia 2019 11:42 Umieszczone przez: Babcia

    Brawo panie Olbryś. Pokaż mi jakimi ludźmi się otaczasz, a powiem ci kim jesteś. Wstyd dla PiS.

  • Odpowiedz ? czwartek, 10 stycznia 2019 11:51 Umieszczone przez: ?

    To Olbryś mianował na dyrektora gościa skazanego za przemyt?

  • Odpowiedz krzywe nogi czwartek, 10 stycznia 2019 12:00 Umieszczone przez: krzywe nogi

    Każdy popełnia błędy. Nawet Biskup.

  • Odpowiedz wolny strzelec czwartek, 10 stycznia 2019 12:03 Umieszczone przez: wolny strzelec

    Czy w tym PiSie nie ma już prawych ludzi, nie umoczonych w jakieś świństwa i przekręty, muszą takich podejrzanych typów promować ?

  • Odpowiedz woda w ustach czwartek, 10 stycznia 2019 12:04 Umieszczone przez: woda w ustach

    ciekae czy portalik szczekający na prezydenta się sprawą zinteresuje. Zasłyneli z wybiórczych informacji. Ciekawe dlaczego tej sprawy NIE PORUSZA. Ani Edukatora. Ani ulotek wyborczych w Kościele. Pseudo niezależni...tylko uzależnieni. Rodzina "Bandich".

  • Odpowiedz przemyt przed cenzurą kościelną czwartek, 10 stycznia 2019 12:08 Umieszczone przez: przemyt przed cenzurą kościelną

    Mr.Jezus stał się przemytnikiem przemycił do "owczarni" "arcy kapłanów" klucze do otwarcia bram piekielnych religijnego paśnika w celu rozdania tych kluczy "owcom" by stały się bardzie podobne do Ludzi (do Pasterzy) ;/ za takie dzieło został surowo ukarany ale klucze poszły w świat bo nie tylko Św.Piotr stał się szafarzem 'narzędzi' zbawienia które Ks.Jezus stara się zatrzymać przy sobie na wieki wieków amen czyniąc wielką tajemnice siary ...


    ... piekielnego wyznania wiary "Ojca" dyktatora deprecjonującego wartości przemycone (przez posłannictwo Ojca Jezusa który nie jest rogatym b y d l a k i e m na
    o b r a z a
    i
    p o d o b i e ń s t w o barana w owczym stadzie)

  • Odpowiedz Apolityczność to fikcja czwartek, 10 stycznia 2019 12:10 Umieszczone przez: Apolityczność to fikcja

    Raczej wicemarszałek Olbryś nie miał tu za dużo do powiedzenia. W sprawie Łomży na pewno ale Białystok dał swojego człowieka

  • Odpowiedz Największa banda to PO i PSL czwartek, 10 stycznia 2019 12:22 Umieszczone przez: Największa banda to PO i PSL

    Przecież facet widnieje jako niekarany. Jeden wyskok i grzech przeszłości ma go skreślić oraz zrobić z niego recydywę do końca życia? Z tego co widać w jego biografii facet jest konkretny i doświadczony

  • Odpowiedz przemyt przed cenzurą kościelną czwartek, 10 stycznia 2019 12:23 Umieszczone przez: przemyt przed cenzurą kościelną

    @ Apolityczność to fikcja - fikcja prawna a to znaczy że to fikcja namaszczona na dobro wspólne z którego nieliczni korzystają wygodnie sobie reszta ma przesrane do fikcja nawet prawna zawsze pozostaje gówno prawdą z jaką nie da się żyć na dłuższą metę bo to jak z k u r w ą założyć rodzinę i udawać że współżycie z cnotą zachowującą wierność miłość i uczciwość ... taką mamy Matkę Kościół staraniem JPII który na obrazy skierował wiernych by się na malowidła patrzyli jak wół na "malowane wrota" (taka stara tarcza do przykuwania uwagi i tumanienia) ... podczas zabiegu niszczącego potencjał witalny ujarzmianego(kastrowanego) woła

  • Odpowiedz przemyt przed cenzurą kościelną czwartek, 10 stycznia 2019 12:24 Umieszczone przez: przemyt przed cenzurą kościelną

    @ Największa banda to PO i PSL

    no ale to parafialne bandy komuś one jednak aportowały jak owczarki w zębach przynoszące pasterzom

  • Odpowiedz Platforma do domu! czwartek, 10 stycznia 2019 12:29 Umieszczone przez: Platforma do domu!

    bez przesady, jeden mały skok, odpwiedział za swoje czyny, a jak posłowie z PO i PSL do dzisiaj zasiadają w polskim parlamencie, a okradali i oszukiwali Polaków to było dobrze tak? i oni są dzisiaj bez karni?

  • Odpowiedz święta trójca czwartek, 10 stycznia 2019 12:34 Umieszczone przez: święta trójca

    Biskup rozgrzeszył, a nawet trzech.

  • Odpowiedz przemyt przed cenzurą kościelną czwartek, 10 stycznia 2019 12:41 Umieszczone przez: przemyt przed cenzurą kościelną

    @ Platforma do domu!

    tak Duch wzywany staraniem JPII odnawiał oblicze ziemi tej Ziemi i dopomagał Polakom i innym ofiarom Ks.Anty Chrystów w imię Boże gwałtach nie tylko "maluczkich" ale i starych również bezradnych wobec kultu kultury ks.krwiopijców wychowanych do koncelebracji ofiary również z pracy i portfeli 'Kościoła domowego' mającego dzień wolności podatkowej ... posunięty dalej niż reprodukcja "dożynanej" owczarni ...


    ... by krwiopijcom żyło się WYgodniej

  • Odpowiedz wolny strzelec czwartek, 10 stycznia 2019 12:58 Umieszczone przez: wolny strzelec

    jeden mały skok,to mu udowodnili, bo został złapany na gorącym uczynku,
    a ile razy wcześniej mu się udało ?

    po wyrokach , nawet i już zatartych masz w Sejmie jakiś przedstawicieli PO i PSL ?


    Jeden wyskok i grzech przeszłości ma go skreślić oraz zrobić z niego recydywę do końca życia? NIE , ale nie musi piastować funkcji publicznych, niech się samorealizuje w sektorze prywatnym.

    Czym do tej pory się wykazał magister WFu :) że wsadzili go na ten stołek ?
    To nie macie już lepszych i niekaranych kandydatów w PiSie ?

  • Odpowiedz obywatel X czwartek, 10 stycznia 2019 14:01 Umieszczone przez: obywatel X

    Do końca życia nie powinien już zająć żadnego stanowiska kierowniczego. To co skurw...y odstawiają to się w głowie nie mieści.

  • Odpowiedz antyPiS czwartek, 10 stycznia 2019 14:59 Umieszczone przez: antyPiS

    jak przestępca to znaczy, że nadaje się na wysokie stanowisko mianowane przez PiSlamistów

  • Odpowiedz enej czwartek, 10 stycznia 2019 17:06 Umieszczone przez: enej

    hahahah no prosze to jest dobra zmiana. Tak wygladają profesjonalne elity w wydaniu PiS . Kompromitacja , powinien być niezwłocznie odwołany a co najwazniejszy nigdy nie powinien być powołany. Osoba dyrektora WORD to ktoś szczególnego zaufania a ten pan pomimo zatarcia kary takiego zaufanie mieć nie może.

  • Odpowiedz Czym tu się podniecać czwartek, 10 stycznia 2019 17:14 Umieszczone przez: Czym tu się podniecać

    Wszyscy kradną w polityce, wielkie rzeczy
    W społeczeństwie panuje już znieczulica
    Nie ważne po czy PiS PSL
    Wszystkie takie same złodzieje

  • Odpowiedz Mieszkaniec Łomży czwartek, 10 stycznia 2019 17:22 Umieszczone przez: Mieszkaniec Łomży

    Czego się czepiacie Pana Olbrysia? Pretensje do garbatego. Ma prawo wszystkich nie znać. Sprawa nie dotyczy Łomży a Białegostoku więc mógł go nie znać, powołuje cały zarząd a nie tylko wicemarszałek

  • Odpowiedz przemyt przed cenzurą kościelną czwartek, 10 stycznia 2019 17:24 Umieszczone przez: przemyt przed cenzurą kościelną

    @ Czym tu się podniecać

    zawdzięczamy to Wielkiemu pontyfikatowi wielkiego JPII bo wielkie rzeczy uczynił ks.duszpasterzom ks.zło dziejów chwały chrystusowej nie tylko przy kurii rzymskiej

  • Odpowiedz ?! czwartek, 10 stycznia 2019 17:29 Umieszczone przez: ?!

    @ Mieszkaniec Łomży

    Curriculum Vitae nie widział może czytać nie mumie ? Jezus też nie pozostawił rękopisów jakby ewangelii sam napisać nie umiał więc analfabetyzm to nic wstydliwego - nieprawdaż ? Szkoda trochę że uczeni w piśmie czytają ze zrozumieniem tylko to ci im pasuje !

  • Odpowiedz Lekarz prawdę Ci powie czwartek, 10 stycznia 2019 18:12 Umieszczone przez: Lekarz prawdę Ci powie

    Ten jehowy to jest pojebany do potęgi.

  • Odpowiedz ali piątek, 11 stycznia 2019 07:28 Umieszczone przez: ali

    Przyznaj się kim jesteś? Jehowy czy ateista?

  • Odpowiedz filip z konopi piątek, 11 stycznia 2019 08:45 Umieszczone przez: filip z konopi

    wolny strzelec - a pokaż mi kogoś w polityce nie umoczonego? Po prostu niektórzy lepiej się kryją...