dom lomza
czwartek, 10 stycznia 2019 17:14

Dyrektor WORD złożył rezygnację

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Rezygnacja wpłynęła po rozmowie marszałka Artura Kosickiego z Maciejem Kudryckim. - W życiu publicznym w sprawach, które budzą kontrowersje należy działać zdecydowanie i szybko - mówi marszałek Kosicki. Informacja o sprawie dotyczącej przemytu papierosów przez Macieja K. nie była znana zarządowi województwa.

Rano pisaliśmy o ujawnionym przez białostocki portal fakcie, że nowo wybrany dyrektor WORD w Białymstoku w 2017 roku miał być skazany przez sąd za przemyt blisko 4 tysięcy paczek papierosów. Wyrok w chwili wręczenia powołania na stanowisko w WORD był już formalnie zatarty.

Komunikat w tej  sprawie wystosowała Urszula Arter, rzecznik marszałka województwa podlaskiego, która poinformowała, że dyrektor białostockiego WORD złożył rezygnację. To efekt rozmowy marszałka Artura Kosickiego z Maciejem Kudryckim.

– Osoby kierujące jednostkami podległymi samorządowi województwa winny mieć nieposzlakowaną opinię i charakteryzować się wysokimi standardami etycznymi - komentuje marszałek województwa Artur Kosicki.

Jak informuje Urszula Arter, zarząd województwa powołując nowych dyrektorów trzech podlaskich WORD-ów przyjął od każdego z nich oświadczenie o niekaralności i braku toczącego się wobec nich postępowania karnego. Ujawniona przez jeden z białostockich dzienników informacja o - zatartej już formalnie - sprawie dyrektora białostockiego WORD nie była znana zarządowi województwa.

Rozmowa wyjaśniająca Artura Kosickiego z Maciejem Kudryckim odbyła się dzisiaj i również dzisiaj do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęła rezygnacja dyrektora WORD w Białymstoku ze stanowiska.

Zarząd województwa ma przyjąć tę rezygnację na specjalnie zwołanym posiedzeniu, które odbędzie się w piątek 11 stycznia.

19 komentarzy

  • Odpowiedz Wyborca czwartek, 10 stycznia 2019 17:26 Umieszczone przez: Wyborca

    Słuszna decyzja brawo PiS

  • Odpowiedz wolny strzelec czwartek, 10 stycznia 2019 17:54 Umieszczone przez: wolny strzelec

    brawo ?
    najpierw sami wykreowali problem, później jak ludzie interweniowali, to się z tej nominacji wycofali :))))))))))))))))
    ciemny lud ma kupić następną bzdurę , że wyciągnęli typa, jak królika z kapelusza i nikt z proponujących jego kandydaturę, nic o nim nie wiedział

  • Odpowiedz Assa czwartek, 10 stycznia 2019 18:29 Umieszczone przez: Assa

    Brawo, działać trzeba szybko, pełowczyki do konca by swojego chronili

  • Odpowiedz nieistotne czwartek, 10 stycznia 2019 19:30 Umieszczone przez: nieistotne

    Czy to nie ten Kudrycki co kiedyś był bramkarzem w ŁKSie?

  • Odpowiedz wrotaa czwartek, 10 stycznia 2019 19:55 Umieszczone przez: wrotaa

    Tak to ten. Kawał #%&^ z niego. Nieprzyjemniaczek.
    Całe szczęście, że PiS nie robi podobnych błędów do PO czy PSL, czyli broni swoich do końca, choć ci nakradli...

  • Odpowiedz łomżyniak czwartek, 10 stycznia 2019 20:00 Umieszczone przez: łomżyniak

    Za składanie fałszywych oświadczeń grozi chyba kara? Chyba, że w chroni od konsekwencji legitymacja partyjna? Ktoś niech mnie poprawi jeśli nie mam racji.

  • Odpowiedz Kaazik czwartek, 10 stycznia 2019 20:28 Umieszczone przez: Kaazik

    Haha hahaha, PiS nie broni swoich.? A co się dzieje w NBP? Jakaś blondyna, co rajstopy reklamowala, teraz miesięcznie 70 tys zarabia. To pomyślalcie teraz PiSowskie głąby, ile zarobiła przez 3 lata? Brońcie ich dalej i zapieprzajcie za miskę ryżu. Pożyteczni idioci...

  • Odpowiedz Arek1 czwartek, 10 stycznia 2019 20:32 Umieszczone przez: Arek1

    Olbryś ledwo zaczął, a już się skompromitował.

  • Odpowiedz mani czwartek, 10 stycznia 2019 21:36 Umieszczone przez: mani

    no to też wielotysieczna odprawa się należy.

  • Odpowiedz Kaziu czwartek, 10 stycznia 2019 21:43 Umieszczone przez: Kaziu

    Kaazik oprócz niej jest jeszcze 10 takich osób na takim samym szczeblu, który były też za PO i PSL i tyle samo zarabiali i dalej zarabiają. Czerwona Gazeta Wyborcza rzuca artykuł o jednej pani, a jak PO-PSL rządziło siedziała cicho.
    Kaazik takich jak ty można łatwo zmanipulować.

  • Odpowiedz gwiazda piątek, 11 stycznia 2019 06:17 Umieszczone przez: gwiazda

    no to Kudryś jak meteoryt pojawił się i znikł

  • Odpowiedz Pirat piątek, 11 stycznia 2019 07:58 Umieszczone przez: Pirat

    Czy wy wogole czytacie co piszecie???
    Zastanówcie się przecież jeżeli ktoś tego Pana polecił na te stanowisko to na pewno wiedział o tym. A teraz niech ktoś wyjaśni kto zapłaci za specialnie powołana komisje na 11 stycznia????

  • Odpowiedz Emilian piątek, 11 stycznia 2019 08:19 Umieszczone przez: Emilian

    Brawo! Tak się załatwia takie sprawy. PiS nie zamiata pod dywan jak poprzednicy!

  • Odpowiedz jakiś ktoś piątek, 11 stycznia 2019 08:55 Umieszczone przez: jakiś ktoś

    łomżyniak -po co głupoty wypisujesz? Czytałeś poprzedni artykuł? Pewnie nie...Formalnie Kudrycki figuruje jako niekarany. Wpłacił kaucję po wyroku i wyrok został wymazany z papierów. Na szczęście są ludzie, którzy czuwają. Kiedyś od tego było ORMO.

  • Odpowiedz Największa banda to PO i PSL piątek, 11 stycznia 2019 10:09 Umieszczone przez: Największa banda to PO i PSL

    Pan Olbryś się nie skompromitował tylko szybko zadziałał tak jak reszta zarządu województwa. Nie ma zamiatania pod dywan i niejasnych spraw oraz sytuacji. To nie rządy PO i PSL że bronią ludzi którzy za przekręty na ogromną skalę powinni gnić w pudle!

  • Odpowiedz Apolityczność to fikcja piątek, 11 stycznia 2019 10:13 Umieszczone przez: Apolityczność to fikcja

    To są właśnie skutki brania ludzi z ulicy. Niby apolitycznych i bezpartyjnych. Niestety w Polsce tak jest, że jak komuś powierzają stanowisko to musi być swój, sprawdzony oraz lojalny. Inaczej wychodzą kwiatki.

  • Odpowiedz darekch piątek, 11 stycznia 2019 10:14 Umieszczone przez: darekch

    No i co teraz? Znowu przemyt?

  • Odpowiedz Narodowiec piątek, 11 stycznia 2019 21:58 Umieszczone przez: Narodowiec

    Brawo PIS...kolejna afera

  • Odpowiedz robo sobota, 12 stycznia 2019 12:29 Umieszczone przez: robo

    Olbryś ledwo zaczął, a już się skompromitował.