czwartek, 10 stycznia 2019 17:14

Dyrektor WORD złożył rezygnację

Napisał  mylomza
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Rezygnacja wpłynęła po rozmowie marszałka Artura Kosickiego z Maciejem Kudryckim. - W życiu publicznym w sprawach, które budzą kontrowersje należy działać zdecydowanie i szybko - mówi marszałek Kosicki. Informacja o sprawie dotyczącej przemytu papierosów przez Macieja K. nie była znana zarządowi województwa.

Rano pisaliśmy o ujawnionym przez białostocki portal fakcie, że nowo wybrany dyrektor WORD w Białymstoku w 2017 roku miał być skazany przez sąd za przemyt blisko 4 tysięcy paczek papierosów. Wyrok w chwili wręczenia powołania na stanowisko w WORD był już formalnie zatarty.

Komunikat w tej  sprawie wystosowała Urszula Arter, rzecznik marszałka województwa podlaskiego, która poinformowała, że dyrektor białostockiego WORD złożył rezygnację. To efekt rozmowy marszałka Artura Kosickiego z Maciejem Kudryckim.

– Osoby kierujące jednostkami podległymi samorządowi województwa winny mieć nieposzlakowaną opinię i charakteryzować się wysokimi standardami etycznymi - komentuje marszałek województwa Artur Kosicki.

Jak informuje Urszula Arter, zarząd województwa powołując nowych dyrektorów trzech podlaskich WORD-ów przyjął od każdego z nich oświadczenie o niekaralności i braku toczącego się wobec nich postępowania karnego. Ujawniona przez jeden z białostockich dzienników informacja o - zatartej już formalnie - sprawie dyrektora białostockiego WORD nie była znana zarządowi województwa.

Rozmowa wyjaśniająca Artura Kosickiego z Maciejem Kudryckim odbyła się dzisiaj i również dzisiaj do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęła rezygnacja dyrektora WORD w Białymstoku ze stanowiska.

Zarząd województwa ma przyjąć tę rezygnację na specjalnie zwołanym posiedzeniu, które odbędzie się w piątek 11 stycznia.

W górę