Lomza baner 4kolory 1000x200px
gak

gak

E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Józef Bałdyga, właściciel firmy JBB z Łysych, jednego z największych producentów mięsa w Polsce, drugi rok z rzędu znalazł się na liście 100 najbogatszych Polaków magazynu Forbes. W ubiegłym roku debiutował od razu zajmując wysoką, 30. pozycję. W tym utrzymał to miejsce, choć jego majątek wzrósł o niemal 19 procent.
poniedziałek, 27 lutego 2017 12:09

Śmieciowe deklaracje do kontroli?

Do naszej redakcji dotarły w ubiegłym tygodniu sygnały o sytuacjach, w których w lokalach z zameldowaną jedną osobą zamieszkuje ich większa liczba. Najczęstsze przypadki wskazywane przez naszych czytelników dotyczą mieszkań wynajmowanych przez ich właściciela lokatorom. W takich przypadkach naliczana jest opłata za odbiór śmieci jak za jedną osobę, podczas gdy powinna być wyższa.
poniedziałek, 27 lutego 2017 11:41

Stan alarmowy na Narwi!

Stopniowo rośnie poziom wody w Narwi. Dziś o godz. 10.00, na wodoskazie w Surażu, Narew osiągnęła stan alarmowy. Dwa inne wodowskazy pokazują stan ostrzegawczy, a w większości pozostałych lokalizacji utrzymuje się stan wysoki. Średnio 10 cm na dobę przybywa w Piątnicy. Stan wód monitorowany jest co godzinę.
Przed czterema dniami w LŁKS"PREFBET ŚNIADOWO" ŁOMŻA pojawił się nowy, bardzo dobry biegacz. Mateusz Demczyszak, bo o nim mowa, to aktualny Mistrz Polski w biegu przełajowym na krótkim dystansie (4km), ponadto zawodnik jest 28-krotnym medalistą Mistrzostw Polski (z tego 14 w kategorii Seniorów), uczestnikiem Mistrzostw Świata i finalistą Mistrzostw Europy.
poniedziałek, 27 lutego 2017 10:15

II Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

Po raz drugi Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji zaprasza wszystkich gimnazjalistów, nauczycieli oraz rodziców na Miejską Giełdę Szkół Ponadgimnazjalnych pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Łomża. Ubiegłoroczna, premierowa Giełda okazała się strzałem w przysłowiową "dziesiątkę" i spotkała z bardzo dobrym przyjęciem wśród wszystkich zainteresowanych osób, dlatego projekt jest kontynuowany również w tym roku.
Za chwilę zostaną absolwentami i opuszczą mury uczelni z dyplomami w rękach. Zanim jednak tak się stanie, muszą napisać i obronić prace: licencjackie lub inżynierskie. To dość stresujący w życiu studentów okres. Studenci WSA uznali, że warto choć na chwilę się od tego wszystkiego oderwać i zorganizowali bal licencjacko - inżynierski.
poniedziałek, 27 lutego 2017 07:56

Mistrzowskie tytuły bokserów "Tigera" [FOTO]

Sześć złotych medali i jeden srebrny, to dorobek młodych pięściarzy Bokserskiego Klubu Sportowego "TIGER" Łomża wywalczony podczas Mistrzostw Województwa Podlaskiego, które w dniach 24-25 lutego zorganizowane zostały w Sokółce. Mistrzowie Okręgu wywalczyli też dodatkowo awanse do finału Mistrzostw Polski.
W niedzielny, deszczowy wieczór, około 150 osób ruszyło ulicami Łomży w Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Marsz, który rozpoczął się po sprawowanej w Katedrze Mszy za Ojczyznę w intencji Żołnierzy Wyklętych, zakończył niedzielne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, których ciąg dalszy zaplanowany jest na 1 marca.
Około 300 uczestników stanęło dziś w samo południe na starcie Biegu Tropem Wilczym. Bieg po raz trzeci zorganizowany został w Piątnicy przez środowiska patriotyczne przy wsparciu wójta. Sportowa rywalizacja poświęcona została upamiętnieniu Żołnierzy Wyklętych.
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprasza do wspólnych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W środę 1 marca o godz. 12:00 złożone zostaną kwiaty pod pomnikiem poświęconym Pamięci Bohaterów Walk o Wolność i Niepodległość Polski w latach 1939-1956, zlokalizowanym przy Szosie Zambrowskiej. Następnie kwiaty zostaną złożone również pod pomnikami NSZ i AK przy Szkole Muzycznej oraz pod tablicą upamiętniającą ofiary katowni UB przy ul. Nowogrodzkiej 5 w Łomży.
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 561

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu

feedback