podr
Administrator

Administrator

E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski oraz Łomżyński Oddział Związku Sybiraków zapraszają na łomżyńskie obchody 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, II masowej wywózki łomżyniaków na nieludzką ziemię oraz 8. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Uroczystości odbędą się we wtorek 10 kwietnia 2018 roku w Dolinie Pamięci Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. Katyńskiej w Łomży.
- Jesteśmy z was dumni, że podjęliście decyzję służby w polskich siłach zbrojnych. I za to wypada wam dziś podziękować. Ale także chcemy podziękować waszym rodzicom, za to, że wychowali patriotów i Polaków świadomych obowiązków wobec ojczyzny - powiedział sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Michał Dworczyk podczas przysięgi 96 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej w rynku w Łomży.
Monika Bikowska, Miss Ziemi Łomżyńskiej, zwyciężczyni pierwszego w naszym regionie konkursu piękności zorganizowanego w 2015 roku, wystąpiła w najnowszym teledysku discopolowej grupy Boys. Klip z Moniką już można oglądać w serwisie Youtube!
Dziś kolejny mecz przed naszymi piłkarzami o ligowe punkty. Po środowym zwycięstwie z Ursusem w Warszawie, tym razem białoczerwoni zmierzą się na własnym stadionie przy ul. Zjazd 18 w Łomży z Huraganem Wołomin. Początek naszej transmisji o godz. 17.00.
niedziela, 16 kwietnia 2017 12:47

Ostrzeżenie przed przymrozkami

Pogoda w czasie Świąt Wielkanocnych nas nie rozpieszcza. Po porannych opadach śniegu Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed przymrozkami, które wystąpią dziś w wieczorem i w nocy. 
28-letnia Małgorzata Sienkiewicz ze wsi Uśnik Kolonia (gm. Śniadowo) wystąpi w pilotażowym odcinku 4. edycji "Rolnik szuka żony". W programie, który zostanie wyemitowany już jutro wieczorem w TVP1 zostaną przedstawione sylwetki dziesięciorga nowych rolników i dwóch rolniczek wybranych spośród setek zgłoszeń.
Masz ponad 50 lat? Jesteś niepełnosprawny? A może prowadzisz przedsiębiorstwo wysokiego wzrostu? Jeśli tak koniecznie przyjdź 28 lutego o godzinie 10.00 do Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich znajdującego się na ul. Marii Skłodowskiej – Curie 1 na spotkanie informacyjne poświęcone możliwościom pozyskania funduszy europejskich na rozwój przedsiębiorstw. 
Time for Kid’s to Ogólnopolski Turniej Tańca, który odbył się 18 lutego w Czarnej Białostockiej. Na parkiecie spotkali się tancerze z całej Polski, by rywalizować w stylach hip hop i break dance. Impreza taneczna organizowana przez Dom Kultury po raz drugi skupiła wokół siebie ok 200 tancerzy. 
Ponad 200 urządzeń wykorzystywanych przez MPEC w Łomży jest pod stałą opieką Urząd Dozoru Technicznego. Codziennie ten zespół elementów nadzoruje i obsługuje kadra techniczna spółki, z której 76 osób posiada specjalne uprawnienia eksploatacyjne, a 26 dysponuje uprawnieniami na dozorowanie zgodnie z ustawą o Prawie energetycznym. Według Radosława Żegalskiego prezesa spółki odpowiedzialność i zagrożenia jakie ciążą na pracownikach wymagają wysokich kwalifikacji technicznych i odpowiedniego wynagrodzenia.
Z niewielkiej podłomżyńskiej miejscowości w 10 lutego 1940 roku władze sowieckie wywiozły na wschód ZSRR około 150 osób. Część z nich pozostała na zawsze w dalekiej Syberii, tylko nielicznym udało się wrócić do rodzinnego Podgórza.  W miejscu,  gdzie 77 lat temu NKWD-ziści przy strasznym mrozie spędzili 30 rodzin, i gdzie „rozpoczęła się gehenna przymusowej wywózki” został odsłonięty dziś Pomnik Pamięci Ofiar Sybiru.
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 5

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu