wigilia2018 dom lomza
środa, 06 lipca 2011 13:40

Prezydent: wygrana ŁKS spowoduje kłopoty

Napisała  PaW
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Prezydent: wygrana ŁKS spowoduje kłopoty fot. M. Norowski
Mecz ŁKS 1926 z OKS Stomil Olsztyn odbędzie się 20 lub 27 lipca. Taką informację podał podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta prezydent Mieczysław Czerniawski. W związku z meczem trzeba jednak będzie odłożyć obowiązkową, 6-tygodniową konserwację płyty boiska.

brico lomza

Mecz, który mógł nie dojść do skutku z powodu zamknięcia na czas wakacji stadionu miejskiego, wzbudził wiele pytań radnych.

O konieczność tak długiej konserwacji boiska pytał m.in. radny Andrzej Wojtkowski. Sugerował, by konserwacja płyt boiska była prowadzona na bieżąco, po każdym spotkaniu rozgrywanym na stadionie.

- Tego typu nawierzchnia, jak zastosowana na miejskim stadionie, wymaga raz w roku 6-tygodniowej konserwacji - tłumaczył prezydent Mieczysław Czerniawski. - Spotkanie z OKS Stomil Olsztyn mimo wszystko odbędzie się na naszym stadionie. Jednak w wypadku wygranej ŁKS znów mamy problem, bo kolejny mecz wypadnie 3 sierpnia. To znów nie pozwoli na 6-tygodniową konserwację - obawia się prezydent.

Przy okazji meczu z klubem z Olsztyna wypłynęła też sprawa wygórowanego cennika Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zatwierdzonego pod koniec czerwca przez prezydenta.

- Zachodzi zagrożenie, że oświetlenie stadionu zobaczymy raz na rok albo i w ogóle! Jeśli bowiem cennik zakłada, że mecz z oświetleniem to koszt ok. 2 tys. złotych, a bez oświetlenia- ok. 700 złotych, to kto wybierze tę droższą opcję?- zastanawiał się radny Wojtkowki.

Prezydent Czerniawski uspokajał jednak, że cennik MOSiR przygotowany został z myślą "o osobach z zewnątrz" i to im ma być okazywany. Dyrektor MOSiR-u może bowiem stosować 30 proc. obniżkę cen, a prezydent może udzielić rabatu nieograniczonego. Łomżyńskie kluby sportowe i sportowcy właśnie na takie obniżki i rabaty mają liczyć.

3 komentarzy

  • Odpowiedz mójLEX środa, 06 lipca 2011 23:44 Umieszczone przez: mójLEX

    Jak to można utworzyć inny cennik dla ludzi z "zewnątrz"? - to chyba nie jest zgodne z prawem posługiwanie sie cennikiem oficjalnym i jakims innym uznaniowym

  • Odpowiedz rudasek piątek, 08 lipca 2011 07:15 Umieszczone przez: rudasek

    No tak! Władza może wszystko!

  • Odpowiedz Clarissa sobota, 03 marca 2012 08:27 Umieszczone przez: Clarissa

    No może w końcu jakieś punkty. Chyba engino wyjścia nie ma skoro krawon się sprzedał, eeee .. to znaczy wyprzedał

Skomentuj

Portal www.mylomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra zgłoś nadużycie: mylomza@mylomza.pl

Strona główna | ŁomżaInformator łomżyński Ogłoszenia  |  Forum  |  Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu