rekrutacja 2017
czwartek, 24 listopada 2016 15:50

Młodzi piłkarze wracają do treningów

Napisał  gak
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Młodzi piłkarze wracają do treningów fot. Archiwum MyLomza.pl
Choć jeszcze jakiś czas potrwa, zanim sytuacja w Młodzieżowym ŁKS-ie unormuje się, jak dowiedzieliśmy się działalność klubu będzie prowadzona normalnie. Dziś dzieci wracają do treningów, a o przyszłości klubu i dalszych działaniach zdecyduje wynik kontroli z Urzędu Miejskiego.

my lomza

Aktualną sytuację w Młodzieżowym ŁKS-ie opisaliśmy wczoraj w artykule Audyt i kurator w Młodzieżowym ŁKS-ie. Co dalej z klubem?, do którego dołączyliśmy obszerną wideorelację z przebiegu wtorkowego spotkania członków stowarzyszenia. W jego trakcie powstało pytanie, co dalej z treningami młodych piłkarzy. Wczorajsze zajęcia zostały odwołane i nikt nie potrafił od ręki udzielić odpowiedzi, czy wkrótce będą one normalnie prowadzone. Jak poinformował nas dziś były prezes klubu Marcin Trojanowski, po konsultacji z prawnikiem doszedł do wniosku, że choć zarząd nie jest obecnie prawomocny, to klub działa normalnie, są zatrudnieni trenerzy i osoba prowadząca biuro i nic nie stoi na przeszkodzie, by zajęcia odbywały się normalnym trybem.

W sprawie aktualnej sytuacji w MŁKS-ie uzyskaliśmy dziś także oficjalne stanowisko Miasta, które publikujemy w całości poniżej.

Wniosek o dokonanie audytu w stowarzyszeniu Młodzieżowy Łomżyński Klub Sportowy podpisało dziewiętnastu rodziców. W związku z tym pismem Prezydent Łomży zdecydował o powołaniu zespołu, który skontroluje działalność władz MŁKS ze statutem stowarzyszenia i przepisami prawa oraz działalność finansową klubu, z uwzględnieniem funduszy przekazywanych przez Miasto Łomża. Czynności kontrolne rozpoczęły się 22 listopada 2016 r., potrwają do 16 grudnia br. i w razie konieczności mogą zostać przedłużone.
O ustanowienie kuratora w Młodzieżowym Łomżyńskim Klubie Sportowym Prezydent Miasta Łomża zamierza wystąpić do Sądu Rejonowego najszybciej jak tylko będzie możliwe, odpowiadając w ten sposób również na potrzebę zgłaszaną przez klub. Merytoryczni przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Łomży są w stałym kontakcie zarówno z ostatnim prezesem MŁKS-u Marcinem Trojanowskim, jak też autorami wniosku o audyt. Intencją wszystkich stron jest takie rozwiązanie sytuacji, które nie zakłóci bieżącej działalności klubu.
Przestrzeganie zapisów statutu jest obowiązkiem władz każdego stowarzyszenia, czyli: Zarządu, Komisji Rewizyjnej, jak też członków stowarzyszenia, których Walne Zgromadzenie jest najwyższą władzą. Zdarzyło się już w przeszłości, że przedstawiciele Prezydenta Miasta wzywali Zarząd MŁKS-u do zwołania Walnego Zgromadzenia z racji zaniedbania tego obowiązku oraz sugerowali, aby doszło do zmiany statutu, który określa bardzo krótką, roczną kadencję władz. W ocenie pracowników Urzędu Miejskiego, po takiej interwencji organu nadzoru, władze stowarzyszenia powinny być szczególnie wyczulone na przestrzeganie obowiązków lub też zmienić zapisy statutu.

Z prezesem Trojanowskim rozmawialiśmy też o ewentualnej konieczności zwrotu pobranej z kasy miejskiej dotacji. Marcin Trojanowski wyklucza możliwość negatywnego wyniku kontroli wydatkowania publicznych środków, ale przyznaje, że nawet jeśli kontrola nie wykaże nieprawidłowości, problemem może się okazać podpisanie umowy przez osoby, które nie były do tego uprawnione. Trojanowski twierdzi, że ewentualna konieczność zwrotu dotacji mocno utrudni działalność klubu, ale z całą pewnością nie zagrozi jego istnieniu. Miasto nie zajęło na razie stanowiska w przypadku takiej ewentualności. Dowiedzieliśmy się tylko, że Urząd Miejski nie przyjmie rozliczenia dofinansowania, jeżeli było źle wydatkowane, ale ani słowa na temat co się stanie, jeśli kontrola nie wykaże uchybień i pozostanie kwestia zarządu, który nie był uprawniony do podpisywania umów.

34 komentarzy

  • Odpowiedz Na co czekamy ??? czwartek, 24 listopada 2016 17:04 Umieszczone przez: Na co czekamy ???

    Członkowie klubu wcale nie muszą czekać na wniosek o kuratora ze strony miasta. Powinni sami nie czekając złożyć taki wniosek do KRS, bo tylko kurator może zwołać Nadzwyczajne Walne stowarzyszenia i wyprostować całą sytuację. Stowarzyszenie przecież istnieje, a jego członkowie maja pełne prawo do składania takich wniosków.

  • Odpowiedz Kibic czwartek, 24 listopada 2016 19:32 Umieszczone przez: Kibic

    Mam nadzieje ze niektórzy członkowie zostaną wykluczeni przez głosowanie

  • Odpowiedz :):):):):):) czwartek, 24 listopada 2016 19:52 Umieszczone przez: :):):):):):)

    Po co wgl to wszystko było? Same problemy tylko są przez to. Coś się komuś nie podobało mógł zabrać dziecko. Ja na miejscu tych osób bym się nie pojawił na treningu, spotkaniu z członkami bo by było mi wstyd i głupio.

  • Odpowiedz Tramp czwartek, 24 listopada 2016 20:17 Umieszczone przez: Tramp

    nie znam tego klubu ale zastanawiające jest to że nikt przez tyle lat tym się nie zainteresował mam na myśli urząd miasta a z drugiej strony zostając prezesem stowarzyszenia też aby chronić siebie należałoby zadbać o formalności a tak zrobił się smród i może to poszargać nie tylko dobre imię osób zaangażowanych w organizację klubu ale też powalić na kolana główną ideę jaka przyświecać powinna temu przedsięwzięciu mam nadzieje że finalnie nie stracą na tym dzieci teraz aby tylko kurator i wybór nowego prezesa

  • Odpowiedz Rodzic czwartek, 24 listopada 2016 22:04 Umieszczone przez: Rodzic

    Wniosek do KRS jest niepotrzebny ponieważ MŁKS nie jest zgłoszony do KRS. Organem nadrzędnym jest Prezydent i to on powoła kuratora, ...sądowego w ostateczności, gdyby znów zabrakło dialogu. Najwięcej stracą jak zwykle dzieci no i finansowo MŁSKS. Nie zdążą z wnioskiem na dotację a i z takim PR-em o sponsorów będzie ciężko. Prosty Łomżyński przepis jak z zawiści zniszczyć coś dobrego.

  • Odpowiedz Na co czekamy ??? czwartek, 24 listopada 2016 22:45 Umieszczone przez: Na co czekamy ???

    do: Rodzic

    Rzeczywiście, masz rację.
    Ten klub został zarejestrowany jako stowarzyszenie zwykłe w ewidencji prezydenta miasta. Jednak inicjatywa dalej może wypływać od jego członków, bo nie ma sensu tracić czasu. Po zakończeniu kadencji władz, tylko kurator może zwołać Walne.

  • Odpowiedz Babuszka czwartek, 24 listopada 2016 23:12 Umieszczone przez: Babuszka

    Ludzie to musiało być wyprostowane. Ale czy to był odpowiedni moment? Nie wiem. Nie można było wcześniej?

  • Odpowiedz L. czwartek, 24 listopada 2016 23:17 Umieszczone przez: L.

    Nie mają Panowie racji.

    To, że stowarzyszenie nie widnieje w sądowym rejestrze, nie wyłącza zastosowania przepisów które stanowią, że to Sąd powołuje kuratora, na wniosek organu. Sam organ nie może powołać kuratora.

    W sytuacji gdy minęła kadencja Zarządu, ani ten organ, ani tym bardziej członkowie nie mogą skutecznie zwołać Walnego zgromadzenia.
    Zwołanie Walnego Zgromadzenia jest zgodnie ze statutem wyłączną kompetencją Zarządu, który w tym momencie nie może tego uczynić.

    Jedynym wyjściem jest powołanie kuratora (przez Sąd), którego wyłącznym zadaniem będzie zwołanie Walnego Zgromadzenia, na którym to zgromadzeniu, członkowie wybiorą Zarząd.

    Art. 30. Prawo o stowarzyszeniach
    1. Jeżeli stowarzyszenie nie posiada zarządu zdolnego do działań prawnych, sąd, na wniosek organu nadzorującego lub z własnej inicjatywy, ustanawia dla niego kuratora.

  • Odpowiedz edmund piątek, 25 listopada 2016 14:32 Umieszczone przez: edmund

    będzie dobrze, bo najważniejsze jest dobro dzieci a Ci którzy za tym stoją niebawem zostaną ujawnieni

  • Odpowiedz łks fan piątek, 25 listopada 2016 16:00 Umieszczone przez: łks fan

    musimy wszyscy teraz dopilnować aby osoby winne tej farsie zostały wydalone z MŁKS i nie dopuścić żeby już nigdy kilka idiotek nie wywinęło takiego numeru

  • Odpowiedz ŁKS ŁKS piątek, 25 listopada 2016 18:22 Umieszczone przez: ŁKS ŁKS

    DO LKS FAN DOPILNUJ LEPIEJ SWOJEJ DU..Y ZEBY JUZ NIKT NIGDY DO NIEJ SIE NIE WDARL BUHAHA

  • Odpowiedz ddd piątek, 25 listopada 2016 18:52 Umieszczone przez: ddd

    łks fan, a co mają do niekompetencji zarządu jakieś jak to nazywasz "idiotki"?
    Wszyscy wjeżdżają na te laski a na prezeska nikt nie wjeżdża, że walnego w porę nie zrobił.
    Może nie zrobił, bo to go przerasta i nie potrafi zwołać walnego? A może zobaczył że dobre koryto, to trzeba siedzieć cicho, może nikt nie zauważy?
    Wy prezeska pilnujcie a nie pań które miały odwagę głośno zaprotestować.

  • Odpowiedz ddd piątek, 25 listopada 2016 18:54 Umieszczone przez: ddd

    Z tego co pamiętam, to w ŁKS-ie zawsze było walne na czas a w młodzieżowym pierwsza kadencja i od razu wtopa.
    taki zarządca się trafił to i teraz problemy są.

  • Odpowiedz jp piątek, 25 listopada 2016 19:31 Umieszczone przez: jp

    Tej kobiety nie znam. Ale była bardzo merytoryczna i ze spokojem wyrażała swoje stanowisko. Rację również ma, bo żadnego bezzasadnego oskarżenia nie dała, tylko fakty. Inna sprawa,że mogła to załatwić po cichu z zarządem...chyba,że ten ignorował interwencje tej Pani.

  • Odpowiedz Zks piątek, 25 listopada 2016 20:56 Umieszczone przez: Zks

    Do lks lks
    Sluchaj palancie masz jakąś obsesję bo widze ze wszystko ci sie kojarzy z du...
    Stul ryj wiesniaku i ić snij o analu , prymitywie

  • Odpowiedz ŁKS ŁKS piątek, 25 listopada 2016 21:18 Umieszczone przez: ŁKS ŁKS

    DO ZKS CHYBA CIE KTOS WYKORZYSTAL ANALNIE BO ODRAZU CI SIE WSZYSTKO Z TYM KOJARZY NO SLUCHAJ PRYMITYWIE TO NIE MOJA WINA ZE W TAKIM TOWARZYSTWIE SIE OBRACALES NIC NA TO NIE PORADZE BUHAHA

  • Odpowiedz zks piątek, 25 listopada 2016 21:28 Umieszczone przez: zks

    Napinaj się dalej prostaku, widzę że nie masz nic do powiedzenia. Żałosny jesteś, twoje wszystkie wpisy świadczą że raczej rozumem nie grzeszysz. Szkoda mi czasu na takich gnojów

  • Odpowiedz 12345 piątek, 25 listopada 2016 21:34 Umieszczone przez: 12345

    ddd
    o prezesa się nie obawiaj, zobaczysz jakie będzie miał poparcie na walnym, myślę że grubo ponad 90 proc.. Co do walnego to fakt że nie zwołano go w terminie, myślę że zarząd "zagonił" się w pracy na rzecz klubu i tego nie dopilnował. W czasie władz poprzednich zarządów też walne nie było zwoływane, a podając jako przykład dobrego zarządzania władze seniorskiego lks, przepraszam nie obraź się ale nie masz orientacji w temacie, pozdrawiam

  • Odpowiedz ŁKS ŁKS piątek, 25 listopada 2016 21:47 Umieszczone przez: ŁKS ŁKS

    DO ZKS WLASNIE NIE BEDE SIE WYPOWIADAL WIECEJ BO ZPROWADZISZ MNIE DO SWOJEGO POZIOMU ITP. ITD. A TEGO BYM NIE CHCIAL BO TAK CZYTAM I WNIOSKUJE ZE JESTES STRASZNIE NIE SZCZESLIWY I ZKRZYWDZONY

  • Odpowiedz adko piątek, 25 listopada 2016 22:04 Umieszczone przez: adko

    do jp
    "rację również ma, bo żadnego bezzasadnego oskarżenia nie dała,"


    Jak to nie. Kłamała, że nie było komisji rewizyjnej, bo przecież po niej wystąpił jej przewodniczący, kłamała że nigdzie nie ma statutu skoro ona go miała. Insynuowała złe wydatkowanie dotacji a zaraz dowiemy się co ustaliła kontrola i w przypadku niestwierdzenia nieprawidłowości proponuję zarządowi złożenie doniesienia o zniesławienie przez te osoby.

  • Odpowiedz adko piątek, 25 listopada 2016 22:06 Umieszczone przez: adko

    ddd
    Z tego co pamiętam, to w ŁKS-ie zawsze było walne na czas a w młodzieżowym pierwsza kadencja i od razu wtopa.


    pierwszy zarząd czyli Pan Gajownik zrobił walne po 4 latach więc nie pisz kłamstw

  • Odpowiedz fanatyk ŁKS piątek, 25 listopada 2016 22:19 Umieszczone przez: fanatyk ŁKS

    Jest jeden ŁKS?
    Dlaczego obecny na sali prezes ŁKS 1926 nie zabrał głosu w obronie MŁKS?
    Przecież w interesie ŁKS jest jak najlepsze szkolenie młodzieży.
    Gdzie tu jest interes Klubu?

  • Odpowiedz Kibic ŁKS piątek, 25 listopada 2016 23:55 Umieszczone przez: Kibic ŁKS

    Różnica między prezesem ŁKS, a MŁKS jest taka, że Kulesza zwołuje walne na czas, a pomiędzy walnymi nic nie robi tylko ściemnia jak to polityk. Natomiast Trojanowski olewa sprawy formalne tylko skupia się na dobrej robocie. Szacunek dla Pana i trzymaj tak dalej. Formalne pierdoły poprawicie i jestem przekonany że ten błąd więcej się nie powtórzy. Najważniejsze, że jest pasja, fajne pomysły, energia i ŁKS w sercu!

  • Odpowiedz ddd sobota, 26 listopada 2016 13:14 Umieszczone przez: ddd

    słuchajcie lizodupy prezesa młks, nie piszcie mi tu głupot że prezes zagonił się w pracy na rzecz stowarzyszenia, bo to żaden argument. Psim/zasranym obowiązkiem jest zwołanie walnego żeby uniknąć takiej właśnie sytuacji! Jeśli tego nie robisz, to znaczy że jesteś niekompetentny! Poza tym gościu podobno (podobno, bo nie byłem na walnym) przyznał, że młks to tylko przystanek do seniorskiej piłki więc jeśli to prawda, to macie pasjonata pełną gębą, który przy pierwszej okazji czmychnie do seniorów.
    12345 - w którym miejscu napisałem, że w seniorach zarządzanie było i jest dobre? Zacytuj proszę.

  • Odpowiedz ddd sobota, 26 listopada 2016 13:18 Umieszczone przez: ddd

    kibic ŁKS - jaki ŁKS w sercu? Chodzi Ci o Łódź? Bo tam Przytuła jest?

  • Odpowiedz Drugi kibic ŁKS sobota, 26 listopada 2016 16:25 Umieszczone przez: Drugi kibic ŁKS

    do Kibic ŁKS - a ile to razy ten Kulesza rezygnował dając okazję do pokazania się innym. Czemu to dzielny Trojanowski co tak pragnie rządzić w seniorskiej piłce nie chwycił swoją twardą, kompetentną ręką ŁKS-u, czemu brak innych kandydatów na prezesa? Odpowiedź jest prosta - pieniążków brakuje i wszyscy karierowicze siedzą cichutko i czekają lepszych czasów.

  • Odpowiedz ddd sobota, 26 listopada 2016 17:10 Umieszczone przez: ddd

    Drugi kibic ŁKS zgodzę się z Tobą. Z jednej strony jest ciągła nagonka na Kulesze że na okrągło rezygnuje i wraca a z drugiej strony w momencie kiedy Kulesza rezygnuje, jakoś nie ma chętnego na jego zastąpienie.
    Czekają trolle internetowe na lepsze czasy żeby mieć skąd kasę wyciągać, tylko że jak będą lepsze czasy, to Kulesza nie będzie miał powodów do rezygnacji i tyle z planów min. Trojanowskiego o rządzeniu ŁKS-em.

  • Odpowiedz mark sobota, 26 listopada 2016 17:21 Umieszczone przez: mark

    Od ,dluzeszego czasu ,pisze zeby budowac trawiaste boiska.tak,nawalone ''Orlikow'',ktore sa szkodliwe i nie ma gdzeie trenowac.Boiska w Jednostce Wojskowej oraz Perspektywy powinny przejsc remont i je udostepnic.Na Zach, sa np 3 boiska obok siebie I moze tam nawet trenowac 6 druzyn dzieciecych w jednym czasie.A ,tak mamy problemy.

  • Odpowiedz ddd sobota, 26 listopada 2016 17:46 Umieszczone przez: ddd

    mark jak zwykle w punkt...

  • Odpowiedz ... niedziela, 27 listopada 2016 12:24 Umieszczone przez: ...

    Czemu dyskusja znika? Czyżby wszyscy hejterzy Kuleszy byli z MŁKS-u a jak coś dotyczy MŁKS-u (jego prezesa), to nie ma komu pisać i trzeba zamieść pod dywan?

    Karma wraca co Marcin?

  • Odpowiedz mark niedziela, 27 listopada 2016 18:38 Umieszczone przez: mark

    Polonia W-wa-Odra Opole 3-4.Warszawska ,druzyna ,konczy w strefie spadkowej 2 Ligi,czyli automatycznie w strefie spadkowej jest LKS 1926 Lomza?Trzeba,jeszcze czekac na potwierdzenie tej informacji przez PZPN.

  • Odpowiedz gienek niedziela, 27 listopada 2016 20:44 Umieszczone przez: gienek

    Wkrótce będzie walne i czekam że ty "ddd" zechcesz zabrać głos na nim. Pewnie tak jak poprzedni prezesi czmychniesz czym prędzej ze spotkania. Ludzie widzą co zostało zrobione i to doceniają. Te pajace które próbowały przejąć to co przez dwa lata zostało zbudowane teraz już nie są tacy odważni. Plan nie wypalił. Te babki które wciągnęli w ten syf chodzą teraz chyba kanałami, bo znikły z pola widzenia.

  • Odpowiedz ddd niedziela, 27 listopada 2016 22:11 Umieszczone przez: ddd

    Czekaj se czekaj. Na razie to czekaj na kuratora prezesiku, bo sam nie potrafisz walnego zwołać to ktoś za ciebie to musi zrobić.
    ps. A od tych babek się odpierwiastkuj, bo jeszcze będzie tak, że po skończonym audycie (podejrzewam, że takowy będzie), rodzice im podziękują.

  • Odpowiedz Ale numer poniedziałek, 28 listopada 2016 23:44 Umieszczone przez: Ale numer

    Ddd widać żal d... ściska że misterny plan w p....